Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια σε κουτί ή μέσω download; Εσείς τι προτιμάτε;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νταξη εχω 24αρα.. donwload μωρε σιγα.. ετσι κιαλλιος ποση ωρα θα παρει....ανοιγω το speedtest.net και τσεκαρω την ταχυτητα..  KOYTI KAI MONO KOYTI!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες για μεταπώληση κανείς? τα ψηφιακά τι να τα κάνεις μετά

Αν το πάρω μισή τιμή το digital ή λιγότερο παίζει και να μην με ενδιαφέρει κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hard Copies και μόνο Hard Copies!

Είμαι ολίγον τι "ρομαντικός" με το ζήτημα βεβαίως βεβαίως, στοο τώρα τουλάχιστον,

αργότερα ίσως αλλάξει αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ψηφιακά,αλλά και σε cd.

 

Οι λόγοι που θα προτιμήσω το ψηφιακό:

 

1)Game share

 

2)Οταν έχει πολύ χαμηλότερη η ακόμα και την μισή τιμή απο το cd.(Ps Store-Deals κλπ).Ειδικά σε κάποια games αργεί να πέσει πολύ καιρό η τιμή τους.

 

3)Δεν φθείρεται το cd drive και δεν βάζω-βγάζω cd.

 

4)Η απόσταση και ο χρόνος για να το πάρεις απο κατάστημα που το έχει σε χαμηλή τιμή,ειδικά αν δεν έχεις μεταφορικό μέσον.Ακόμα και στην Αθήνα.Για κάποιους που ζούν σε επαρχία είναι αδύνατον και θα πρέπει να το παραγγείλουν πληρώνοντας μεταφορικά και αντικαταβολή.

 

Οι λόγοι που θα προτιμήσω το cd:

 

1)Οταν πρόκειται για Collector's edition,Special edition,Artbook edition κλπ.

 

2)Βάζω το cd και το install διαρκεί μερικά δευτερόλεπτα.Πρέπει να κατεβάσω μόνο το update.Το digital χρειάζεται πάρα πολλές ώρες λόγω της χαμηλής ταχύτητας Adsl.Οταν θα έχω Vdsl βλέπουμε.

 

3)Οποτε θέλω σβήνω κάποιο game και κάνω install άλλο το οποίο πχ είχα παίξει αλλά το είχα σβήσει λόγω μικρής χωρητικότητας του δίσκου (500gb).

 

4)Αν κάποια στιγμή πάψω να ασχολούμαι με το παιχνίδι για οποιοδήποτε λόγο μπορώ να το ανταλλάξω,η να το πουλήσω.Το digital απλά θα υπάρχει στον δίσκο δεσμεύοντας χώρο η θα σβηστεί και θα είναι σαν να μην υπάρχει καν,θα ξεχαστεί.

 

ΥΓ:Καλό είναι το το ξεκίνημα με τουλάχιστον 1 ΤΒ,γλιτώνεις Back up,Format και Download απο αλλαγή 500Gb-1 Tb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hard Copies και μόνο Hard Copies!

Είμαι ολίγον τι "ρομαντικός" με το ζήτημα βεβαίως βεβαίως, στοο τώρα τουλάχιστον,

αργότερα ίσως αλλάξει αυτό

I am With You Bro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DownLoad, δεν μπορω να γεμιζω με cdθηκες και κουτια παιχνιδιων.

Ασε και την φθορα ή αμα χαθεί.

Και σιγα τις ανταλλαγες 30 χρονων ειμαι, ο καθενας τα δικα του, αυτα τα παρεδωσε τα ειχαμε στα τελη 90'ς- μεσα 00'ς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σιγα τις ανταλλαγες 30 χρονων ειμαι, ο καθενας τα δικα του, αυτα τα παρεδωσε τα ειχαμε στα τελη 90'ς- μεσα 00'ς.

Η αλήθεια είναι πως περισσότερο για λόγους νοσταλγίας γίνονται από ένα σημείο και μετά. Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...