Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια σε κουτί ή μέσω download; Εσείς τι προτιμάτε;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ. Πήγαινε παρε τ uncharted στα 60 κ ας τ παρω εγω digital με 40% σε deal. Μετά λέγε για τα μνημόνια bb

 

Εχω παρει τα uncharted remaster σε κανονικη μορφη στα 13 ευρω. Ψαξιμο θελει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα με κουτι, το λιωνεις και μετα αν θες το δινεις σε φιλο η και το πουλας.

Το digital απλα σου μενει στο αυλο profile σου και αν λεω αν σου ερθει η ορεξη να το ξαναπαιξεις ειναι εκει και σε περιεμενει. Δεν μπορει να το χαρει αλλος η να το πουλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα κουτί το κάνεις ότι θέλεις και συλλεκτικό... καλό και το κατέβασμα σε προσφορά τιμής.. αλλά και πάλι θέλεις μετά σκληρούς δίσκους για αποθήκευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με φοβίζει εμένα είναι πως η Ψηφιακή μορφή είναι αέρας. Που ξέρω εγώ αν σε 10 χρόνια θα υπάρχει ακόμα η εταιρεία, οι Servers, κλπ;
Μπορείς να τα χάσεις όλα. Το Hard Copy μου δίνει περισσότερη ασφάλεια.
Βέβαια όλα τα αγοράζω σε ψηφιακή μορφή λόγω χαμηλής τιμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον στο xbox one, ο τρόπος που παίζεται το παιχνίδι είναι ακριβώς ο ίδιος, τα φορτώνει όλα από τον σκληρό δίσκο.

To εκάστοτε blu ray χρειάζεται για να τρέξει το authentication τοπικά αντί online. Τον ίδιο ακριβώς χώρο πιάνουν  στο σύστημα, απλά από το blu ray θα γίνει πιο γρήγορα η εγκατάσταση την πρώτη φορά.

 

Οπότε αυτό που αναφέρει το άρθρο:

"αν κάποιος θέλει να παίξει ένα παιχνίδι από τη συλλογή του, δεν έχει παρά να πιάσει το δισκάκι, να το βάλει στην κονσόλα του και… αυτό ήταν όλο"

έχει πάψει να ισχύει από εποχή PS2. Το GTA V πχ και πάλι θα θέλει πάρα πολύ ώρα για εγκατάσταση, αποκλείεται κάποιος να το βάζει-βγάζει κάθε φορά

 

Γενικά προτιμώ τα digital για να μην "κουράζεται" η κεφαλή του blu ray. Δεν φοβάμαι να χαλάσει ή να χάσω το δισκάκι.

Το μόνο καλό που μπορώ να δω είναι ότι μπορώ να ανταλλάζω παιχνίδια με φίλους, αλλά δυστυχώς είναι λίγοι αυτοί με το xbox..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο κανονικο .. εκτος αν το το παρεις με τρελή έκπτωση(πχ steamsales)
Και θα έπρεπε τα ψιφικα στην αρχη τις κυκλοφορίας να ειναι τουλάχιστον 10-15ευρο φτηνότερα μιας και δεν εχεις dvd κουτι διανομές κτλ αλλα ουστ με τους κλέφτες.. για αυτο υπομονή μονο κανονικά ή και steamsales μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πίστευα ποτέ ότι θα βρω άτομα να αρέσκονται στο download και να το προτιμούν από το κατ εμέ πάντα μαγικό unboxing ενός game.πόσο μάλλον αν μιλάμε για collector's edition συγγνώμη αλλά δεν υπάρχει χώρος για download

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2008 αγόρασα τα τελευτά μου παιχνίδια σε κουτί από εκεί και πέρα όλα download. Από την δεκαετία του 90 ήταν το όνειρο μου να μπορώ να ξεκινάω τα παιχνίδια χωρίς να βάζω CD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...