Προς το περιεχόμενο

Όσοι ταξιδεύουν εντός Ε.Ε. θα "μεταφέρουν" από το 2018 και τις συνδρομές τους σε υπηρεσίες όπως το Netflix


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Όταν λες "ιεράρχηση αναγκών", ποιές ανάγκες εννοείς; Είναι ανάγκη ας πούμε, ή έστω ανειλημμένη υποχρέωση, της ΕΕ να μη πεθαίνει κόσμος στη Συρία; Πώς προκύπτει αυτό; Αν ισχύει για τη Συρία, γιατί δεν ισχύει για τον υπόλοιπο κόσμο; Αν ισχύει για ανθρώπους, γιατί δεν ισχύει και για σκύλους; (υπάρχουν πολλοί συμπολίτες μας που θεωρούν τη ζωή του σκύλου όχι κατώτερη από αυτή του ανθρώπου) Και αν ισχύει για όλους αυτούς, τότε σύμφωνα με σένα πρέπει να κλείσουμε τα σχολεία επειδή κάπου στον πλανήτη άλλοι δεν έχουν να φάνε και ντροπή μας που δεν ιεραρχούμε τις ανάγκες;

 

Aμα σου πω οτι πηγα να γραψω ακριβως το ιδιο πραμα θα το πιστεψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εαν μου επιτρεπεται να πω και εγω την αποψη μου. Κατοικος εξωτερικου εδω και 2 χρονια (Αγγλια) το μονο που μπορω να πω ειναι δυστηχως τετοιου ειδους συζητησεις καταληγουν στο να ῾τρωγομαστε῾μεταξυ μας - σαν Ελληνες που ειμαστε - στην προσπαθεια μας να προβαλουμε την αποψη μας για οπιοδηποτε ζητημα.

Η πικρη αληθεια ειναι οτι εμεις καναταντησαμε τους εαυτους μας ετσι. Και οτι μας συμβανει , δηλαδη να εχουμε προβληματα χωρων τριτου κοσμου ειναι γιατι ολοι μας (κυριως οι μνεγαλυτεροι σαν και εμενα - 47  ετων) καναμε λαθη στις πολιτικες μας επιλογες τα τελευταια 30 με 40 χρονια.Και δυστηχως οι νεωτεροι αναγκαζονται και λογω των δικων μας λανθασμενων επιλογων να ζησουν ετσι με οτι αυτο συνεπαγεται.

Για να μην ξεφυγω ομως παραπανω απο οσο ηδη το εκανα οντας συνδρομητης amazon και netflix προσδοκουσα οτι το γεγονος που αναφερεται το αρθρο θα μετουσιωνοταν καποτε σε πραγματικοτητα.(Για τις σπανιες φορες που κατεβαινω Ελλαδα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι διαβάζουμε τόσο καιρό για τις αλλαγές στο Roaming.

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι το ελληνικό δαιμόνιο βρήκε πάλι τον τρόπο να καπελώσει το όποιο όφελος θα είχαμε... Ιδού τι έλαβα σήμερα με SMS.

 

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/myvodafone-mobile/eu-roaming/EU-roaming-prepay.html

Πήγα μόλις να το ποστάρω και γω μιας και μου ήρθε το ίδιο μήνυμα (το παραθέτω σε quote):

 

 

AΠO 01/06/17 AΛΛAZOYN OI OPOI ΠAPOXHΣ TOY ROAMING. ΓIA NA ΣYNEXIΣETE NA EΠIKOINΩNEITE OTAN TAΞIΔEYETE ΣTHN EE ΘA ΠPEΠEI NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO NEO EBΔOMAΔIAIO ΠAKETO. ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIΣ AΛΛAΓEΣ ΣTOYΣ OPOYΣ & ΠPOYΠOΘEΣEIΣ ΣTO http://bit.ly/EU_Roaming_Prepay

Τώρα, βέβαια, και αυτό μπορεί κάτι να είναι από το τίποτα που υπήρχε αλλά προφανώς καπέλωμα (ό,τι δεδομένα, λεπτά κτλ έχεις δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αν δεν αγοράσεις αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είμαι τύπος που βλέπει νον-στοπ ταινίες.

 

Αλήθεια τι φάση με το netflix? γιατί είναι απαγορευμένο για την Ελλάδα?

Τι εννοείς απαγορευμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To insomnia είναι ένα site που παρέχει ειδήσεις σχετικές με την τεχνολογία. Ήθελα να ήξερα πώς μπορείτε και διαβάζετε τέτοιες ειδήσεις για νέα κινητά, video games κλπ κλπ όταν παιδιά συνεχίζουν να πεθαίνουν σε όλον τον κόσμο (να τα λέμε αυτά έτσι; Όχι μόνο στη Συρία...). Εδώ που τα λέμε να μη μιλάμε και για τίποτα άλλο και στην ΕΕ να μην ασχοληθεί κανείς ξανά με τίποτα μέχρι εμείς να λύσουμε τα υπαρξιακά μας προβλήματα!

 

Δείξτε λίγο σεβασμό στη θεματολογία και στους ανθρώπους που την απολαμβάνουν έλεος με την ατελείωτη παπαροηθικολογία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα σχόλια έχουν φτάσει την κορυφή της ακυρότητας. Κλασσικό ελληνικό κοινό, είμαστε σε τεχνολογικό σάιτ η είδηση αφορά την τεχνολογία και μια Streaming υπηρεσία και τα σχόλια γεμάτα κλάψα και άσχετα θέματα που δεν έχουν να κάνουν με το άρθρο έτσι γιατί έχει καταντήσει ρουτίνα η κλάψα και η συνήθεια να ρίχνουμε συνεχώς τις ευθύνες από δω και από κει. Τελικά όσα χρόνια και να περάσουν κάποια πράγματα δεν αλλάζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε ρε παιδιά, αυτό που κάνει η Voda δεν είναι αντίθετο με αυτό που υποτίθεται ότι πρέπει να ισχύει; Δεν έχω δει καμία Γερμανική εταιρεία να κάνει κάτι παρόμοιο, αν και δε το έχω ψάξει αλλά θα είχε ακουστεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν μπορει η Ευρωπη να προστατεψει τους πολιτες τις απο τις τρομοκρατικες επιθεσεις το Netflix μας μαρανε !

 

 

Ποια Ευρώπη, αυτή?

 

12.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε ρε παιδιά, αυτό που κάνει η Voda δεν είναι αντίθετο με αυτό που υποτίθεται ότι πρέπει να ισχύει; Δεν έχω δει καμία Γερμανική εταιρεία να κάνει κάτι παρόμοιο, αν και δε το έχω ψάξει αλλά θα είχε ακουστεί..

Και μένα έτσι μου φαίνεται. Ή δεν καταλάβαμε καλά τι αποφασίστηκε για το roaming (χλωμό) ή το παραθυράκι βρέθηκε ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...