Προς το περιεχόμενο

Νέο Samsung Galaxy Feel με οθόνη 4,7 ιντσών και οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το τεραστιο -clicky home button της σαμσουνκ ποτε δεν μου αρεσε ..και ακομη συνεχιζει και το χρησιμοποιει ενω ολοι τεινουν να εξαλειψουν τα φυσικα κουμπια (οσο μπορουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα μου ρθε:

Αδιαβροχο ευχαρίστως, αλλα..

Υπαρχουν κινητα που να μην αντεχουν στη σκονη?

 

Τι ατου ειναι αυτο, καινουριο; Αλλο να σου λεει οτι αντεχει στα χτυπηματα και την υγρασια πχ, αλλα η σκονη;;..

 

Εγω οσα κινητα περασαν απο τα χερια μου , ποτε δεν ειχαν καποιο προβλημα εξαιτιας σκονης. Ποσο μαλλον τα κινητα αφης που καθαριζονται πιο ευκολα δεν εχουν πληκτρα και πολλες οπες να περναει η σκονη.

Εχω δουλεψει σε ξηλουργειο οπου εκει να δειτε σκονη. Οποτε το εβλεπα να εχει λιγη σκονη πανω του το καθαριζα σε καποιο υφασμα, αν ειχε πολυ εβαζα τον φυσιτηρα και ολα τζι τζι.

 

Θα περιμενω για καποιο κινητο που ειναι ανθεκτικο στον ηλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το τεραστιο -clicky home button της σαμσουνκ ποτε δεν μου αρεσε ..και ακομη συνεχιζει και το χρησιμοποιει ενω ολοι τεινουν να εξαλειψουν τα φυσικα κουμπια (οσο μπορουν)

Τα φυσικά κουμπιά έστω ως capacitive δεν είναι άβολα. Βολικότατα είναι γιατί δεν τρώνε χώρο από την οθόνη και ανα πάσα στιγμή ξέρεις που να πατήσεις και όχι να περιμένεις να εμφανιστούν ή δεν ξέρω γω. Τα onscreen είναι άβολα. 

 

Κανένα ουσιαστικό πλεονέκτημα δεν έχει η onscreen απεικόνιση των κουμπιών πλην του ότι εμφανίζονται σωστά σε landscape που σιγά το πράγμα.  

 

H xiaomi και η lenovo που τα έχουν capacitive είναι πιο χρηστικές συσκευές από αυτέ που δεν τα έχουν και ας "βάπτισαν" πρόοδο οι άλλη την αφαίρεσή τους. Άλλωστε πολλά έχουν βαφτίσει πρόοδο και τελικά τα ξανα-επαναφέρουν ως "καινοτομία" (έχοντας αντιληφθεί την αξία τους). 

 

Τώρα αν στέκεσαι στο ότι είναι clickable, οκ τι να πω.. γούστα είναι αυτά. Δεν θα με ενοχλούσε αν και μάλλον προτιμώ και εγώ τα capacitive.

 

Όσον αφορά τα bezels τηρουμένων αυτών που έχουν πετύχει στα 5'' και τα μεγαλύτερα κινητά, μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο ειδικά στα πλαϊνά. Θα έβγαινε ένα πιο συμπαγές κινητό και όλοι θα λέγαμε μπράβο. Αφού το κάνει μικρό κάν'το όπως πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...