Προς το περιεχόμενο

Νέο Samsung Galaxy Feel με οθόνη 4,7 ιντσών και οκταπύρηνο επεξεργαστή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα να δεις που τόσο καιρό κάποιοι περίμεναν υπομονετικά να γράψουν σχόλια σαν κι αυτά που γράφτηκαν απλά για να το βγάλουν από μέσα τους

 

1ptn3j.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι σε Α3 μου κάνει.

Ενδιαφέρουσα πρόταση καθώς είναι από τις ελάχυστες με 4.7'' που χρειαζόμαστε πολλοί.

 

Ελπίζω να βγει σε λογική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name="BorrowedTime" timestamp="1495902364"

 

Αλλαγή του TouchWiz. Απλά πράγματα

καλά τα λες αλλά η Samsung ακολουθεί πολιτική βουρ σε όλα και ότι πουλήσει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά η ανάλυση της οθόνης είναι μέτρια σε σύγκριση με νέα μοντέλα αλλά αντέχει στην σκόνη τουλάχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ ρε Samsung. Πραγματικά έλεος. Γνωμη μου ειναι πως η Samsung πρέπει να αλλάξει εντελώς πολιτική

 

Διατήρηση 4ων μονο σειρών. 

 

Note για επαγγελματιες

S για High End

A για mid-high

J για mid-low

 

Κατάργηση ολων των εφαρμογών που έχει αντιστοιχες η Google. Παράδειγμα κράτα το Smart Switch και το S Note. Αλλά δεν υπάχει λογος να εχει mail, browser, sms, calendar και τοσα αλλα απο την στιγμή που εχει αντιστοιχες εφαρμογες η Google. 

 

Αλλαγή του TouchWiz. Ναι στο S8 ειναι πολυ καλο, γρηγορο και χωρίς lag. Σκεφτείτε ομως ενα vanilla android που απλά θα εχει μερικές έξτρα εφαρμογες σε τομεις που η Google δεν εχει ασχοληθει.

 

Αυτά καταστούν ευκολο τον διαχωρισμό των συσκευών. Ξέρεις πως το πλαστικο J ειναι το φθηνο. Το καπως μεταλικο Α ειναι το μεσαιο και το μεταλλικο/γυαλινο S ειναι το high end. Λιγοτερα μοντελα, καλυτερη διαχείρηση και κυριως, αμεσες αναβαθμισεις. Απλά πράγματα

 

Όταν διαβάσεις αγγελία στην Χρυσή ευκαιρία για CEO της Samsung mobile στείλε τους βιογραφικό και γράψε αυτά που λες σ αυτό το ποστ. Είμαι σίγουρος ότι θα σε πάρουν. Κατά τα άλλα η Samsung στο θέμα των συσκευών ακολουθεί την πολιτική που ακολουθούσε τα παλιά χρόνια η ΝΟΚΙΑ. Πολλά μοντέλα με ποικιλία για να καλύψουμε όλα τα γούστα και τις ανάγκες. Της ΝΟΚΙΑ μέχρι να φάει την εμμονή με την MS της βγήκε, της Samsung μέχρι στιγμής της βγαίνει (αν φάει καμιά εμμονή με το δικό της λειτουργικό την βλέπω σύντομα να ακολουθεί πορεία ΝΟΚΙΑ)... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ ρε Samsung. Πραγματικά έλεος. Γνωμη μου ειναι πως η Samsung πρέπει να αλλάξει εντελώς πολιτική

 

Διατήρηση 4ων μονο σειρών. 

 

Note για επαγγελματιες

S για High End

A για mid-high

J για mid-low

 

Κατάργηση ολων των εφαρμογών που έχει αντιστοιχες η Google. Παράδειγμα κράτα το Smart Switch και το S Note. Αλλά δεν υπάχει λογος να εχει mail, browser, sms, calendar και τοσα αλλα απο την στιγμή που εχει αντιστοιχες εφαρμογες η Google. 

 

Αλλαγή του TouchWiz. Ναι στο S8 ειναι πολυ καλο, γρηγορο και χωρίς lag. Σκεφτείτε ομως ενα vanilla android που απλά θα εχει μερικές έξτρα εφαρμογες σε τομεις που η Google δεν εχει ασχοληθει.

 

Αυτά καταστούν ευκολο τον διαχωρισμό των συσκευών. Ξέρεις πως το πλαστικο J ειναι το φθηνο. Το καπως μεταλικο Α ειναι το μεσαιο και το μεταλλικο/γυαλινο S ειναι το high end. Λιγοτερα μοντελα, καλυτερη διαχείρηση και κυριως, αμεσες αναβαθμισεις. Απλά πράγματα

Έχεις σκεφτεί ότι πολλοί Samsung και μη users δεν θέλουν 100% stock Android; Μια χαρά είναι το Samsung Experience στο S8 κατά τη γνώμη μου και θα δώσει τη δυνατότητα για ακόμη συντομότερη ενημερώση στο Oreo σε σχέση με το Nougat. Επίσης δεν έχω αντίρρηση να διατηρήσουν οι Κορεάτες τις δικές τους εφαρμογές, καθότι κάποιες εξ αυτών είναι καλύτερες της Google. Θα έπρεπε όμως να δίνεται στο χρήστη η δυνατότητα πλήρους απεγκατάστασής τους για να μην υπομένει bloatware χωρίς λόγο. ΥΓ. Κορυφαία σπατάλη πόρων ο ανέτοιμος Bixby με ένα άχρηστο κουμπί. Εξάλλου, ο Google Assistant θα ενσωματώσει σύντομα και αναγνώριση προϊόντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το Samsung? Ενδιαφέρον ο κομπλεξισμός της Ιαπωνίας...Ακόμα δεν δέχονται να βλέπουν όνομα μιας εταιρίες της Νότιας Κορέας να τους πουλάει προϊόντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.7" στις διαστάσεις σχεδόν του S7.

Θέλουμε 4.7 για να είναι το πολύ 65mm x 130mm

νομίζω έχει τυπικές διαστάσεις για 4.7

Το redmi 2 μου με 4.7'' είναι 134 x 67.2 x 9.4 mm, ενώ αυτό 138 x 67 x 8,3

 

To s7 έχει διαστάσεις τυπικού 5'' (αν και είναι 5.1) 142.4 x 69.6 x 7.9 mm και ανήκει στα "μικρά" 5.1 βέβαια και όχι στα τυπικά (τυπικό 5'' θεωρείται το πρώτο p8 lite 143 x 70.6 x 7.7 mm)

 

Σίγουρα λίγο μικρότερο εβγαινε αλλά δεν παραπονιέμαι που κάποιος βγάζει κινητό με 4.7 όταν οι περισσότεροι περάσανε στις 5.2 για μικρή διάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένει να δούμε αν και στην πράξη θα είναι καλύτερο από το Z5 Compact, το τελευταίο compact τούμπανο ;-)

Οντως το Ζ5 τουμπανακι αλλα προσωπικά δεν ξαναπαίρνω Sony,πολλά προβλήματα σε ηχεία,μικρόφωνo και backlight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...