Προς το περιεχόμενο

Netgear (D7000 και αλλα), bufferbloat, πειραγμα snr, κλπ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πέρασα την τελευταία έκδοση V1.0.1.50 και μετά την ενημέρωση δεν μπορώ να περάσω ξανά τις ρυθμίσεις του qos.

 

Ως αποτέλεσμα, το bufferbloat πήγε ξανά στα ύψη..

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα? 

 

 

Για μένα μόνη λύση μετά από πολλές δοκιμές ήταν το downgrade στην V1.0.1.48 

Κι εγώ βλέπω την διαθέσιμη αναβάθμιση εδώ και καιρό, πρώτη φορά αγνόησα μήνυμα αναβάθμισης σε κάτι!! Δουλεύει μια χαρά η 48.

post-83747-0-74372800-1506152056_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά πέρασα την τελευταία έκδοση V1.0.1.50 και μετά την ενημέρωση δεν μπορώ να περάσω ξανά τις ρυθμίσεις του qos.

 

Ως αποτέλεσμα, το bufferbloat πήγε ξανά στα ύψη..

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα? 

 

 

Για μένα μόνη λύση μετά από πολλές δοκιμές ήταν το downgrade στην V1.0.1.48 

Εγώ μια χαρά πέρασα το SQM package και είμαι κομπλέ πάλι στην 1.0.1.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να αναφέρω ότι τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα στο οποίο δε βλέπω να υπάρχει λύση.
Τελευταία βγαίνει off ολοένα και πιο συχνά.
Κι όταν λέω βγαίνει off, εννοώ όχι μόνο αποσυνδέεται από το internet, αλλά ούτε στην σελίδα του μπορώ να μπω, ολοκληρωτικά off δηλαδή.
Και πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω πάλι χειροκίνητα από το power button για να συνέλθει.
Στα forum της netgear βλέπω ότι έχει αναφερθεί κάμποσες φορές από χρήστες, χωρίς να έχει βρει κάποιος λύση..
Δοκίμασα και hard reset και πέρασμα των ρυθμίσεων χειροκίνητα, πάλι τα ίδια.
Πάμε γι'άλλα μάλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια έγραψα και στο section τηλεοράσεις αλλά απάντηση δεν πήρα. Λοιπόν εδώ πιστεύω οτι θα βοηθήσετε: Θέλω λοιπόν να βάλω υπηρεσία Cosmote Multiroom στο σπίτι, δηλ έναν ακόμη αποκωδικοποιητή, αλλά προϋποθέτει σύνδεση στην stb θύρα του router... Υπάρχει λύση με το τερατάκι μας;;; Please HELP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να αναφέρω ότι τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα στο οποίο δε βλέπω να υπάρχει λύση.

Τελευταία βγαίνει off ολοένα και πιο συχνά.

Κι όταν λέω βγαίνει off, εννοώ όχι μόνο αποσυνδέεται από το internet, αλλά ούτε στην σελίδα του μπορώ να μπω, ολοκληρωτικά off δηλαδή.

Και πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω πάλι χειροκίνητα από το power button για να συνέλθει.

Στα forum της netgear βλέπω ότι έχει αναφερθεί κάμποσες φορές από χρήστες, χωρίς να έχει βρει κάποιος λύση..

Δοκίμασα και hard reset και πέρασμα των ρυθμίσεων χειροκίνητα, πάλι τα ίδια.

Πάμε γι'άλλα μάλλον..

Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησε να κλείνει το 2.4ghz με αυξανόμενη συχνότητα και το δικό μου.

Τελικά το έστειλα πίσω. Στα forum της netgear αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα για την ίδια χρονική στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησε να κλείνει το 2.4ghz με αυξανόμενη συχνότητα και το δικό μου.

Τελικά το έστειλα πίσω. Στα forum της netgear αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα για την ίδια χρονική στιγμή.

Το ίδιο κάνει και το δικό μου. 

Το θέμα είναι πως το στέλνουν πίσω.

Το amazon.de δεν το δέχεται και στην netgear εμφανίζεται να έχει άλλος καταχωρημένο το S/N

" This Serial number has already been registered in our system by a support representative."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν το δέχεται το amazon;

Μια χαρά το έστειλα πίσω εγώ όπως και άλλοι

Δεν έχει επιλογή επιστροφής. Ήταν ανακατασκευής.

( Amazon Customer Service and Return Policy (up to 30 days) on each purchase.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...