Προς το περιεχόμενο

Νέα nova 2 και nova 2 plus από τη Huawei, με διπλή κύρια κάμερα και εμπρόσθια στα 20MP


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας βαρέθηκα εσάς που λέτε πως ολοι αντιγράφουν την apple, ενα άρθρο απο τα παλιά https://www.digitaltrends.com/mobile/htc-one-a9-iphone-6-design-copy-news/ και η apple απο αλλου πήρε το σχέδιο.

Το θεμα δεν ειναι ποιος αντιγραφει ποιον ..το θεμα ειναι να κοιτανε οι εταιριες να πρωτοτυπουν και να μην μας περνανε για προβατα...νομιζοντας οτι αντιγραφοντας ενα κινητο των 800 αυτοματως κανει και το δικο τους καλυτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σχεδόν κλώνος δεν είναι, γιατί ένας κλώνος δεν αντιγράφει μόνο τον εξωτερικό σχεδιασμό αλλά και τον εσωτερικό μεταξύ άλλων.

 

Δηλαδή δεν γίνεται ένα κινητό να τοποθετεί κάμερες, led, ηχεία και λογότυπο σε συγκεκριμένα σημεία χωρίς να είναι κλώνος του iPhone, ε; Όποιος έχει rounded corners αντιγράφει iPhone, ε;

 

Σαν να λέμε εδώ στο Web ότι όποιος βάζει λογότυπο πάνω αριστερά στο σάιτ του, επικοινωνία στο footer και κάποιο μενού στο header, ότι αντιγράφει ή/και ότι αυτό που προσφέρει δεν μπορεί να είναι ισάξιο ή καλύτερο εκείνων που το έχουν κάνει νωρίτερα.

 

100 ατομα να βαλεις να ζωγραφισουν ενα σπιτι σε ενα χαρτι ,θα δεις 100 διαφορετικα σχεδια ..τα μονα ιδια θα ειναι απο αυτους που κοιτουσαν το διπλανο τους..Οποτε ναι γινεται η καθε εταιρια να εχει το δικο της ξεχωριστο design μονο αυτοι που αντιγραφουν κανουν μπαμ απο μακρια,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μας έλειπε από εταιρία σαν την Huawei να αντιγράψει το iOS.

Υπάρχουν τόσα κινητά με δικό τους Design. Δηλαδή εσένα δεν σου φαίνεται σαν iPhone κλώνος; Αν όχι, ok, πάω πάσο. Ο καθένας όπως το βλέπει. Εμένα πάντως και να μου το χάριζαν δεν το έπαιρνα και ας ήταν το πιο γρήγορο κινητό στον κόσμο.

 

 

Οπαδός σε τι;

Εσύ μάλλον είσαι τυφλός.  :)

εσύ είσαι ειδική περίπτωση αιφονιάρη που το πήρε για την μόστρα και μόνο και ας μην ξέρει ούτε τις μισές λειτουργίες του κινητού και κάθεσαι και αρπάζεσαι που δεν μας νοιάζει κιόλας αν αντιγράφει η όχι η xiaomi η η huawei  την απλίτσα σου.

πάρε εσύ το γνήσιο το μήλο με 1 χιλιάρικο, εγώ πήρα το p8 lite σήμερα 149 και μια χαρά τηλεφωνάρα είναι.

και θα χαλάσω τα άλλα 850 στη διασκέδαση , ενώ εσύ θα τα έχεις δώσει για ένα κουτάκι πλαστικό και αλουμίνιο και μας το παίζεις και υπεράνω κιόλας......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εσύ είσαι ειδική περίπτωση αιφονιάρη που το πήρε για την μόστρα και μόνο και ας μην ξέρει ούτε τις μισές λειτουργίες του κινητού και κάθεσαι και αρπάζεσαι που δεν μας νοιάζει κιόλας αν αντιγράφει η όχι η xiaomi η η huawei την απλίτσα σου.

πάρε εσύ το γνήσιο το μήλο με 1 χιλιάρικο, εγώ πήρα το p8 lite σήμερα 149 και μια χαρά τηλεφωνάρα είναι.

και θα χαλάσω τα άλλα 850 στη διασκέδαση , ενώ εσύ θα τα έχεις δώσει για ένα κουτάκι πλαστικό και αλουμίνιο και μας το παίζεις και υπεράνω κιόλας......

Μπράβο έκανες την καλύτερη επιλογή και οι άλλοι είναι θύματα...

 

Χαλαρώστε λίγο μερικοί. Και εγώ μπορεί να μην γουστάρω ios αλλά όπως και να το κάνουμε αυτό το σχέδιο είναι copypaste το σχέδιο των iphone meizu.

 

Το ίδιο σχέδιο έχει βγάλει και η oppo και η htc αλλά και η samsung. Τώρα το ότι κανένας δεν έχει στρογγυλό κουμπί δεν σημαίνει ότι δεν είναι πανομοιότυπο με το iphone....

 

Τώρα αν κάποιος θέλει να τα δώσει σε κινητό και κάποιος άλλος σε τσιγάρα βενζίνες κοκ γούστο του και καπέλο.

 

Και τέλος μην αφήνουμε να εννοηθε

ότι με 150€ παίρνεις συσκευή ανώτερη από το se...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ είσαι ειδική περίπτωση αιφονιάρη που το πήρε για την μόστρα και μόνο και ας μην ξέρει ούτε τις μισές λειτουργίες του κινητού

Μου θυμίζεις κάποιους άσχετους που λένε τι να το κάνεις το ακριβό τηλέφωνο (εννοούν κινητά 900+€) θεωρώντας ότι τα κινητά αυτά έχουν παραπάνω λειτουργίες και κάνουν περισσότερα πράγματα από τα άλλα τα πιο φθηνά.

Τα κινητά είναι από τα προϊόντα που καλώς ή κακώς είναι Status Symbol. Δεν θα το έλεγα μόστρα γιατί με αυτή τη λογική θα πρέπει να πούμε πως όλα είναι μόστρα από τη στιγμή που δεν τα έχουμε για τον αρχικό τους σκοπό. Για παράδειγμα τα ρούχα δεν τα έχουμε μόνο για κρύψουμε την γύμνια μας.

Βγήκα εκτός θέματος για να σου κάνω τη χάρη ν' απαντήσω στη "μόστρα".

 

Μπαίνοντας στο θέμα θα σου πω από την αντίθετη πλευρά, πως υπάρχουν συσκευές πολύ οικονομικές, αξιοπρεπέστατες με πολύ ωραίο Design, πολύ καλές επιδόσεις και πάνω απ' όλα πολύ καλό OS. Για παράδειγμα Xiaomi Note 4.

Θεωρώ αξιολύπητο κάποιος να θέλει να πάρει κινητό που να μοιάζει στο iPhone για να κάνει μόστρα ουσιαστικά, κοροϊδεύοντας ότι είναι iPhone. Κοροϊδεύοντας πρώτα τον εαυτό του. Όλα αυτά με δεδομένο ότι υπάρχουν όπως είπα επιλογές.

 

και κάθεσαι και αρπάζεσαι που δεν μας νοιάζει κιόλας αν αντιγράφει η όχι η xiaomi η η huawei  την απλίτσα σου.

πάρε εσύ το γνήσιο το μήλο με 1 χιλιάρικο, εγώ πήρα το p8 lite σήμερα 149 και μια χαρά τηλεφωνάρα είναι.

και θα χαλάσω τα άλλα 850 στη διασκέδαση , ενώ εσύ θα τα έχεις δώσει για ένα κουτάκι πλαστικό και αλουμίνιο και μας το παίζεις και υπεράνω κιόλας......

Δεν αρπάζομαι. Εσύ αντιθέτως φαίνεται να αρπάζεσαι.

Καταλαβαίνεις ότι λες άλλα αντί άλλων; Ποιος σου είπε ότι μου αρέσει το iPhone; Πολύ καλή επιλογή το P8. Να ένα παράδειγμα καλής επιλογής που δεν είναι κλώνος του iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...