Προς το περιεχόμενο

Tekken: Αφιέρωμα στην πιο επιτυχημένη fighting σειρά του gaming


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες εβγαλα το πσ1,και κατα συμπτωση ειχα μεσα το τεκκεν.εφαγα για πλακα  μια ωριτσα,και θα επιανα και δευτερη ωρα,αλλα ζηλεψε το 5χρονο και μου βουτηξε το χειριστηριο.......μακραν το καλυτερο και σε χειρισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τekken το αποκορυφωμα του marketing .Οπου και να μπω το πεταει σε διαφημιση στην μουρη μου και ολα τα μεγαλα site με reviews που πλεον δεν ειναι οσο αθωα οσο παλια το παιζουν βδομαδες λες και ηρθε η αποκαλυψη του gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις... Αν με ρωτούσαν για τη σειρά fighting με τις περισσότερες πωλήσεις, θα έλεγα Street Fighter. Πού να το φανταζόμουν...

 

GJ κατά τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολούμαι κάτι δεκαετίες με τα fighting games απο τότε που πρωτοβγήκαν σε Arcades

Σε 3D περιβάλλον το Τεκκεν ήταν σταθερά το καλύτερο fighting για πολύ καιρό,προσωπικά μου αρέσει σχεδόν εξίσου όμως το Soul Calibur και ιδιαίτερα το τελευταίο έπαιζε τέλεια online και τα σούπερ ήταν πολύ καλή προσθήκη.

Βέβαια μου άρεσε πάρα πολύ και είχα παίξει πολύ περισσότερο το προηγούμενο SF σε κονσόλα,όμως το τελευταίο δεν μου άρεσε γιατί ήταν λειψό σαν παιχνίδι με λίγους χαρακτήρες καθώς και με πιο βαρύ gameplay δύσκολο online netcode (κάπως βελτιώθηκε αργότερα)και διαφορετικό στύλ σε κόμπο,το προηγούμενο που είχαν τελειοποιήσει πάρα πολυ.

Για το 7 είναι ακόμα καινούργιο και δεν έχω ασχοληθεί οι απόψεις είναι αρκετά διαφορετικές απο κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που πιστεύεις ότι το mortal combat είναι για ψυχοπαθής ανθρώπους (όταν κάνεις τα fatality) ?

 

μονο στο MΚ το εχεις δει αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που πιστεύεις ότι το mortal combat είναι για ψυχοπαθής ανθρώπους (όταν κάνεις τα fatality) ?

Nαι.

Η βια στα παιχνιδια δεν σε κανει βιαιο, ουτε ψυχοπαθη.

Αλλιως με Carmageddon: Carpocalypse Νow θα ειχα πατησει ολες τις γριες και του γερους οταν πηρα διπλωμα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντος δυστυχώς έχουν σταματήσει να βγαίνουν καινούργια και πρωτότυπα Fighting εδω και πολλά χρόνια όλο Remake βγάζουν με λίγο πολύ ίδια στοιχεία και κάποιες αλλαγές στα γραφικά/εφφέ

Περιμένω να δω πότε θα βγει το Fighting layers/EX2 που εχω πολλά χρόνια να δω κάτι και βγάλανε demo η εταιρία την πρωταπριλιά και τους έκανε να πιστέψουν οτι είναι ψέμμα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το Tekken μετά το 3ο (αντε και λίγο το 4ο) σταμάτησα να ασχολούμαι τόσο,γιατί και βαρέθηκα και δεν μου αρέσει τόσο το πόσο juggling κάνουν με την "αναπήδηση" απο το έδαφος,πέφτει κάποιος κάτω και πάει σαν "μπαλάκι" χάνει 50-60% ενέργειας και αν είναι και τοίχος η κάτι ανάλογο χάνει αρκετά περισσότερο και σχεδόν χάνει ολη την ενέργεια.

Στο τελευταίο έχουν βάλει υπερβολικά εφφέ να πετάγονται σε κάθε χτύπημα (σε λίγο θα το κάνουν Killer instinct)

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι.

Η βια στα παιχνιδια δεν σε κανει βιαιο, ουτε ψυχοπαθη.

Αλλιως με Carmageddon: Carpocalypse Νow θα ειχα πατησει ολες τις γριες και του γερους οταν πηρα διπλωμα!

Έχει διαφορά η βία και το επίπεδο της βίας. Στο mortal combat έχει υπερβολικό gore (γενετικά όργανα να διαλύονται,σπονδυλικές στύλες να ξηλώνονται κλπ). Αυτό δεν είναι απλή βία,είναι αρρώστια . Θα μπορούσε κάλεστα να είναι ένα κλασσικότατο mortal combat,χωρίς το υπερβολικό gore αλλά με περισσότερο ρεαλισμό (τα αίματα,σπασμένα κόκκαλα, κλπ μπορούν να παραμείνουν,οι βεντετικές εκτελέσεις λες και είμαστε στο μεσσαίωνα είναι υπερβολή ) 

Γενικά πιστεύω ότι οι μεσσαιωνικές εκτελέσεις τύπου βασανιστηρίων είναι υπερβολή .Τα υπόλοιπα είναι γούστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...