Προς το περιεχόμενο

Tekken: Αφιέρωμα στην πιο επιτυχημένη fighting σειρά του gaming


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όλα τα fighting 1 vs 1 που έχουνε ακουστεί εδώ μέσα είναι όλα αγαπημένα μου και δεν μπορώ να φτιάξω chart ποιο είναι πρώτο ή δεύτερο γιατί απλά όλα είναι κορυφή. Για εμένα η αποκορύφωση του TEKKEN ήτανε το TAG και η έκπληξη το 4 που ουσιαστικά το παιχνίδι άλλαζε τελείως μηχανή gameplay.

 

Θα ήθελα να δόσω και τα εύσημα σε αυτό το κάθαρμα που καθότανε δίπλα στο TEKKEN TAG και μου έτρωγε τα κέρματα όπως τρώνε οι κότες το καλαμπόκι.mikko_loves_gaming___samurai_shodown_v__

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι σιγουρα οταν εισαι 15 

βλεπεις αλλιως ενα παιχνιδι, και αλλιως οταν εισαι 40 

το τεκκεν 7 θα ειναι το πρωτο για καποιους ενω για μενα θα ειναι το τεκκεν 7

Σιγουρα οι ιδεες εχουν στερεψει πια και ειναι πολυ πιο δυσκολο κατι νεο και τελειο

Το τεκκεν 2 ηταν το καλυτερο απο ολα, ηταν το τεκκεν 1 εξελιγμενο

Ωραιο φαινεται το 7 αλλα αυτο το αποτομο animation 

με τα ματριξ και ολα αυτα τα εφφε νιωθω οτι χανεσαι και δεν ξερεις ουτε που εισαι

ενω στο πρωτο τεκκεν , εκανες τα ωραια απλα combos σου χωρις ¨μαγειες" και διακτινισμους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι σιγουρα οταν εισαι 15 

βλεπεις αλλιως ενα παιχνιδι, και αλλιως οταν εισαι 40 

το τεκκεν 7 θα ειναι το πρωτο για καποιους ενω για μενα θα ειναι το τεκκεν 7

Σιγουρα οι ιδεες εχουν στερεψει πια και ειναι πολυ πιο δυσκολο κατι νεο και τελειο

Το τεκκεν 2 ηταν το καλυτερο απο ολα, ηταν το τεκκεν 1 εξελιγμενο

Ωραιο φαινεται το 7 αλλα αυτο το αποτομο animation 

με τα ματριξ και ολα αυτα τα εφφε νιωθω οτι χανεσαι και δεν ξερεις ουτε που εισαι

ενω στο πρωτο τεκκεν , εκανες τα ωραια απλα combos σου χωρις ¨μαγειες" και διακτινισμους

αν έπαιζες tekken 2 εξίσου εύκολα παίζεις και το 7, είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έπαιζες tekken 2 εξίσου εύκολα παίζεις και το 7, είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα

δεν λεω οτι ειναι δυσκολο, απλα διαφορετικο και πολυ πολυ πιο γρηγορο 

δεν νομιζω οτι το animation ειναι τοσο οσο πρεπει να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πιο γρήγορο ναι, αλλά στην ουσία είναι το ίδιο παιχνίδι

 

παίζει και να είχα να παίξω tekken καμιά 10ετια και μόλις έβαλα το 7 όλα ήρθαν στο μυαλό αμέσως και έπαιζα "καλά"  χωρίς πολλή προσπάθεια

 

(κι εγώ από το 2 έπαιζα, αν και θεωρώ το 3 και το tekken tag σαφώς ανώτερα και μου έχουν μείνει ως τα καλύτερα και μάλιστα για την εποχή τους τα γραφικά ήταν από άλλο γαλαξία σε σχέση με τον ανταγωνισμό. το 7 είναι απλά ανεκτό οπτικά για τα σημερινά δεδομένα, θα ήθελα κάτι καλύτερο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πιο γρήγορο ναι, αλλά στην ουσία είναι το ίδιο παιχνίδι

 

παίζει και να είχα να παίξω tekken καμιά 10ετια και μόλις έβαλα το 7 όλα ήρθαν στο μυαλό αμέσως και έπαιζα "καλά"  χωρίς πολλή προσπάθεια

 

(κι εγώ από το 2 έπαιζα, αν και θεωρώ το 3 και το tekken tag σαφώς ανώτερα και μου έχουν μείνει ως τα καλύτερα και μάλιστα για την εποχή τους τα γραφικά ήταν από άλλο γαλαξία σε σχέση με τον ανταγωνισμό. το 7 είναι απλά ανεκτό οπτικά για τα σημερινά δεδομένα, θα ήθελα κάτι καλύτερο) 

δεν βγαζουν τελεια παιχνιδια πια και λογικο ειναι, η πρωτη ιδεα συνηθως παντα ειναι η καλυτερη, σαν τις ταινιες,

τωρα που εχω παιδια ομως καταλαβαινω οτι εμεις κρινουμε με βαση αυτα που εχουμε ζησει, για ενα παιδι που παιζει πρωτη φορα

με αυτα τα γραφικα κτλπ, θεωρει οτι παιζει το καλυτερο και πραγματι ετσι ειναι γιαυτον

είναι πιο γρήγορο ναι, αλλά στην ουσία είναι το ίδιο παιχνίδι

 

παίζει και να είχα να παίξω tekken καμιά 10ετια και μόλις έβαλα το 7 όλα ήρθαν στο μυαλό αμέσως και έπαιζα "καλά"  χωρίς πολλή προσπάθεια

 

(κι εγώ από το 2 έπαιζα, αν και θεωρώ το 3 και το tekken tag σαφώς ανώτερα και μου έχουν μείνει ως τα καλύτερα και μάλιστα για την εποχή τους τα γραφικά ήταν από άλλο γαλαξία σε σχέση με τον ανταγωνισμό. το 7 είναι απλά ανεκτό οπτικά για τα σημερινά δεδομένα, θα ήθελα κάτι καλύτερο) κα

κατεβασε το happy chick στο ταμπλετ κινητο σου, παρε και ενα μοχλο και λιωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...