Προς το περιεχόμενο

Η Apple φρεσκάρισε ελαφρώς το MacBook 12" και τα MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Office, browsing, video & photo editing.. Αψογο design, ελαφρύ, μεγάλη μπαταρία όπως λεει κι ο φίλος παραπάνω.

Ειμαι σε Mac OS απο το 2010, μονο λόγω χρημάτων θα ξαναγύριζα σε windows.

Πήρε ο πατέρας μου τωρα ενα Lenovo yoga το οποίο ενώ κοστίζει πανω απο 1000€, δίπλα σε MacBook ειναι σαν λαπτοπ του 300άρικου.

 

 

Επωφελούνται αυτοί που δεν μπορούσαν να φτάσουν τα χρήματα του μεγαλυτερου μοντέλου των 256. 200-300€ για πολλούς κάνουν τη διαφορά. Εκείνοι που δεν έχουν τόση ανάγκη χώρου και έχουν βέβαια την επιλογή εξωτερικού δίσκου αργότερα αν θελήσουν.

Εγώ έκανα τότε το λάθος και αγόρασα με 128GB SSD. Γνωρίζω πως μπορείς να τον αλλάξεις αλλά στο Late 2013 πρέπει να αγοράσεις συγκεκριμένο μοντέλο SSD το οποίο κοστίζει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ γι αυτο τωρα έβαλα 512 σκληρό και 16 Ράμ ώστε να μαι καλυμμένη για αρκετο καιρό.

 

Για τι μέγεθος ποσού μιλάς περίπου;

500€ 480GB SSD συμβατός με Late 2013 

 

έχω ένα USB 3.0 με 64GB της SanDisk και σκέφτομαι να πάρω ένα με 128GB αυτά τα nano-fit πως λέγονται τελοσπάντων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούπς! :P

 

Sandisk ftw!!!!!

Αναγκαστικά, ή πληρώνεις 45€ για ένα USB ή 500€ για μία SSD ή 1500 για καινούργιο Macbook Pro. Θα προτιμήσω την φτηνή λύση :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικά, ή πληρώνεις 45€ για ένα USB ή 500€ για μία SSD ή 1500 για καινούργιο Macbook Pro. Θα προτιμήσω την φτηνή λύση :D

Ξέρω ότι θες μικρό αλλά κι αυτό ωραίο είναι.

https://www.skroutz.gr/s/9642013/Sandisk-Ultra-Dual-Drive-128GB-USB-3-1.html#specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και ολοι γρινιαξαν γιατι θα επρεπε να καταργησουν το 128gb και στην τιμη του να μπει το 256gb. Οπως εγινε και με τα iphone των 8gb και των 16gb που πλεον δεν υπαρχουν, αλλα στην τιμη του 16gb πλεον πουλιεται το 32gb.

 

Αν ηταν καθε φορα που επρεπε να ανεβασουν την χωρητικοτητα να ανεβαζουν και την τιμη, σε 5 χρονια θα επρεπε να πουλιουνται στα 5k τα entry models. Τα 128gb ελεγε ο κοσμος οτι ειναι απαραδεκτα λογω του οτι δεν επαρκουν. Επρεπε τα 256 να γινουν Base model και στην τιμη των 128gb, οπως και τα 512 στην τιμη των 256. Ακριβως οπως εγινε και στα iphone..

 

Aμεσως να το παιξεις ξυπνιος.

Πρώτον δεν το παίζω ξύπνιος αλλά είμαι. Δεύτερον αυτό που λες θα ήταν το ιδανικό, αλλά η Apple σκέφτετε διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικά, ή πληρώνεις 45€ για ένα USB ή 500€ για μία SSD ή 1500 για καινούργιο Macbook Pro. Θα προτιμήσω την φτηνή λύση :D

 

Υπάρχει και αυτή η λύση, προσωπικά χρησιμοποιώ ένα 128GB σε MacBook Pro 15' late 2014. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να το αγόρασα 100€.

 

516DjsKfkVL.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται και στην σελιδα της: το base macbook air εχει τωρα επεξεργαστη i5 1.8GHz, ενω μεχρι χθες εβγαινε με i5 1.6GHz .

 

Δες και εδω:

http://www.anandtech.com/show/11519/apple-updates-mac-laptops-pro-vanilla-air-all-get-new-cpus

Ναι εντωμεταξύ το είδα. Απλά η ίδια η Apple δεν γράφει New κάτω από το Air,κοινώς "θάβει"την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γι αυτο τωρα έβαλα 512 σκληρό και 16 Ράμ ώστε να μαι καλυμμένη για αρκετο καιρό.

 

Για τι μέγεθος ποσού μιλάς περίπου;

Eχεις και εβαλες ,εμεις με το dell  ντρεπομαστε να το βγαλουμε εξω  να το  κυκλοφορησουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτή η λύση, προσωπικά χρησιμοποιώ ένα 128GB σε MacBook Pro 15' late 2014. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να το αγόρασα 100€.

 

516DjsKfkVL.jpg

Δεν είναι όμως όσο γρήγορο είναι ένα USB 3.0 Stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όμως όσο γρήγορο είναι ένα USB 3.0 Stick.

Αν το έχεις για αποθήκη σου κάνει. Είχα και εγώ, μια χαρά είναι.

Χώνεις μουσική, φωτογραφίες κλπ βάζεις να είναι αναζητήσιμο και από το spotlight και είσαι τζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...