Προς το περιεχόμενο

Τριπλάσιες οι πωλήσεις του PlayStation 4 στην Ευρώπη έναντι του Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Είδες τελικά τι μαθαίνεις για την κονσόλα σου; Αυτές οι βλακείες και οι κωλοτουμπες της MS, έδωσαν στην Sony αυτή την διαφορά.

Δεν γράφεις κάτι που δεν ξέρουμε,για να μάθουμε τίποτα καινούριο.Επιμένεις ενώ έχω ήδη απαντήσει.

Και πού σαι,έχω και τις 2 κονσόλες και είμαι ευτυχής,χωρίς να είμαι fanboy καμίας.

Τα παιχνίδια έκαναν την διαφορά.Πάντα αυτά έπαιζαν τον μεγαλύτερο ρόλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν γράφεις κάτι που δεν ξέρουμε,για να μάθουμε τίποτα καινούριο.Επιμένεις ενώ έχω ήδη απαντήσει.

Και πού σαι,έχω και τις 2 κονσόλες και είμαι ευτυχής,χωρίς να είμαι fanboy καμίας.

Τα παιχνίδια έκαναν την διαφορά.Πάντα αυτά έπαιζαν τον μεγαλύτερο ρόλο.

Χαίρομαι που διαθέτεις τα χρήματα να και για τις δύο κονσόλες και χαίρομαι που δεν είσαι fanboy. Αλλά για κάποιον που θα αγόραζε μόνο μία κονσόλα όλα αυτά που σου ανάφερα ήταν λόγοι επιλογής της μίας έναντι της άλλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που διαθέτεις τα χρήματα να και για τις δύο κονσόλες και χαίρομαι που δεν είσαι fanboy. Αλλά για κάποιον που θα αγόραζε μόνο μία κονσόλα όλα αυτά που σου ανάφερα ήταν λόγοι επιλογής της μίας έναντι της άλλης.

Αν την αγόραζε day one,ίσως ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζεις με xbox controller και νιωθεις αρχοντας.... το dual shock ειναι δραμα.....

Και στο ps4 μπορεις να παιξεις με xbox controller :)

 

 

Φυσικά και φταίει η Microsoft μέχρι έναν βαθμό αλλά... Το Xbox One έχει πράγματα όπως Backwards Compatibility

To backwards compatible ειναι οντως καλο,αλλα μετα απο ενα βαθμο(επειδη σε λιγο οι κονσολες κλεινουν 4 χρονια στην αγορα)θες να δεις και τιποτα καινουργιο. Δεν πηρες την κονσολα για να παιζεις παιχνιδια της προηγουμενης γενιας κυριως.

 

 

Οσο για την Microsoft, ηταν ξεκαθαρο οτι ανεκαθεν ο στοχος της ηταν αυτος που βλεπουμε τωρα. Δηλαδη πιο πολυ να δωσει βαση στις υπηρεσιες που προσφερει παρα στα παιχνιδια. Η αγια τριαδα του xbox360 στο xbox one με forza 40,halo 30,gears of war 20. Καλα και χρυσα αλλα ο κοσμος θελει να δει και τιποτα το διαφορετικο.

 

 

Και η Sony για κλωτσιες ειναι σε καποια πραγματα αλλα οπως παντα το θεμα των κονσολων το προσεχει περισσοτερο απο τα αλλα της τμηματα και αυτο φανηκε ακομα και με το PSVR.

4πλασιες πωλησεις στο Resident evil 7 στο ps4 σε σχεση με το XBox

http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=resident+evil+vii

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τρία πρώτα δεν ισχύουν και για τ 4 δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος.

 

Συγγνώμη, αλλά που φαίνεται ότι δεν έχει χειρότερες επιδόσεις; Δεν θα κάτσω να αναλωθώ στο "έχει 900p έναντι 1080p και χάνει σε ποιότητα" αν και σε κάποια παιχνίδια φαίνεται πιο θολός ο χώρος ειδικά σε μεγάλες οθόνες, όμως το μεγαλύτερο μείον της κονσόλας είναι ότι αντί να εκμεταλλευτεί την χαμηλότερη ποιότητα για να έχει καλύτερες επιδόσεις , καταντάει να έχει χειρότερες! Resident Evil 7 Biohazard: στα 900p και τα framedrops πέφτουν μέχρι τα 40FPS τη στιγμή που σε 1080p το απλό PS4 έχει συνέχεια 60FPS (ελέω PS VR καΙ απαίτησης της Sony, αλλά έγινε!), Just Cause 3: ένα χρέπι παιχνίδι από άποψη επιδόσεων, έχει τα ίδια framedrops πάλι σε χαμηλότερη ανάλυση, Tekken 7 σε ανάλυση 720p εν έτη 2017!! Mafia 3: χαμηλότερη ανάλυση και χαμηλότερα γραφικά στα ήδη χάλια γραφικά! (δεν έχει καν σύννεφα η έκδοση για Xbox). Tomb Raider (2013) Definitive Edition: κλειδωμένο στα 30FPS όταν είναι unlock στο PS4 (αν και είναι win win του Xbox γιατί καλύτερα να έχεις κλειδωμένα 30 παρά ελεύθερα που πάνε από 35 έως 50 - σε πιάνει ζαλάδα).

 

Ακόμα και αν αφήσουμε τα exclusive στην άκρη, τι ακριβώς έκανε η MSFT από άποψη επιδόσεων; Έχουμε ακρίβως τα ίδια που είχαμε την προηγούμενη γενιά - κακώς ή καλώς, το Xbone έχει γίνει το νέο PS3 και έχει αφαιθεί στο έλεος του θεού. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζεις με xbox controller και νιωθεις αρχοντας.... το dual shock ειναι δραμα.....

 

To xbox 1 controller είναι η καλύτερος μέθοδος χειρισμού που έχει κυκλοφορήσει. Και το λέω εγώ που εχω όλα τα playstation και πλέον το έχω γυρίσει σε pc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν το ps4 παιζει .mkv με dts ήχο?Με ενδιαφέρει και σαν media player

 

Δε ξερω αν εχει (πρεπει να εχει).

Αλλα το δικο μου (c-chassis) εχει το χειροτερο ηχο που ακουσα σε συγχρονη συσκευη.

Τα πριμα ειναι ανυπαρκτα, αν και το εχω συνδεσει με οπτικη ινα.

 

Σε συγκριση με το PS3, ειναι να βαλεις τα κλαματα.

Κανενας δε μου εξηγει γιατι εχει τοσο χαλια ηχο.

Θυμιζει το φιασκο με το mega drive.

 

Καλυτερα να παρεις ενα home theater.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε μαν. Με την καμία όμως ps. Μόνο και μόνο για το κρας μπαντιγκούντ που θυμίζει την προβατιλα των 90s με το ps...ξερναω.. Κάθε σοβαρό freak της τεχνολογίας παίρνει xbox γιατί πολύ απλά σέβεται τον εαυτό του..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα xbox αλλά το έδωσα και πλέον είμαι με το ps4.Ο λόγος που είχα πάρει χ1 ήταν για το halo 5 και μόνο, ώσπου το έπαιξα.Θα πω απλά ότι ήταν ένα καλό παιχνίδι αλλά καμία σχέση με τις επικουρες της bungie.Το κάναν αρκετά γρήγορο και αυτό με ξενέρωσε. Πλέον το έδωσα και πήρα ps4 βλέποντας και όλα τα αποκλειστικά που θα βγουν.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι και οι δύο κονσόλες είναι μια χαρά αλλά λόγω αποκλειστικων συν το ότι τα παιχνίδια του χ1 βγαίνουν πλέον και σε pc,η σονυ είναι πολύ πιο μπροστά. Από θέμα χειριστηρίου τώρα, είναι πραγματικά θέμα συνήθειας. Πλέον έχω συνηθίσει το ds4 και οποτε πιάνω controller x1 μου φαίνεται τελείως άβολο. Το ίδιο ίσχυε και όταν είχα χ1. Αν και γενικά προτιμώ το κοντρολλερ του ps4 σαν χειριστήριο για όλα τα ήδη παιχνιδιών. (Το χ1 με βόλευε κυρίως σε fps και racing)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...