Προς το περιεχόμενο

Τριπλάσιες οι πωλήσεις του PlayStation 4 στην Ευρώπη έναντι του Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το comeback των ιαπωνικών τίτλων + exclusives (JP και Δύσης) + περισσότερη δύναμη σαν κονσόλα κάνουν το PS4 μονόδρομο αυτή τη στιγμή. Δεν μπορώ να δώ το πώς το Scorpio θα αλλάξει τα δεδομένα όταν το first party software δεν υπάρχει απλά, και με το PS5 να περιμένει στη γωνία με όλo το μομέντουμ που ξαναπέκτησε σαν brand απο το δεύτερο μισό της ζωής του PS3 ουσιαστικά μέχρι την εως τώρα ξέφρενη πορεία του PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Halo 5 ; Την μετριάτζα της μετριάτζας λες ; Χωρίς Bungie δεν έχει Halo μεγάλε, η 343 είναι πολύ λίγη.

 

Ποιο Halo 5 ; Την μετριάτζα της μετριάτζας λες ; Χωρίς Bungie δεν έχει Halo μεγάλε, η 343 είναι πολύ λίγη.
Δεν έχεις παίξει το multiplayer κομμάτι του πράγματος, για αυτό τα λες αυτά!Εν αντιθέσει, θες να σου πω έναν τίτλο που απολαυσα σε multiplayer στο ps4..... Μισό ακόμα ψάχνω να βρω.....loading..... Ααααα ναι ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!Όσον αφορά δε το single player κομματι, μέχρι της 31/12/2016 είχα μόνο bloodborne, uncharted 4, the last guardian (που βγήκε τέλος του 16 και αυτο), τουλάχιστον αυτά ενδιαφέρουν εμένα, άντε και το days gone. Οκ στο 2017 έχει ξεφύγει το πράγμα για την σονυ!!!Αλλά τα exclusives της ms ακόμα τα ΠΑΙΖΩ!!!! Ειδικά multiplayer!!!! Και όχι η δικαιολογία τα exclusives της ms είναι και στο pc δεν υφισταται, γιατί με 300€ δεν φτιάχνεις pc για να παίζεις αυτά τα games!!!!Για αυτό πήρα xbox one και για να σε πω την αλήθεια, το ps4 το δανείζομαι από τον κολλητό και παίζω μαζεμένα τα exclusives του (το ps plus το πληρώνουμε από κοινού, γιατί θέλαμε τα δωρεάν παιχνίδια του plus xaxaxxaxa και για να παίζουμε multi).Ok για το 2017 ΔΕΝ ΕΧΕΙ exclusives η ms (με εξαίρεση το crackdown 3 που περιμένω). Οκ περίμενα και το scalebound για κακή μου τύχη!!! Εκεί τα έκανε ΣΚ@Τ@ η MS!!!!!Να μην αναφερθώ για το πόσα παιχνιδια έχει δωσει δώρο η MS. Lost odyssey, tekken tag tournament 2, xcom, phantom dust.Ασε που είχαμε και τα free to play days.. παίξαμε ολοκληρω το battlefield 1 τσαμπα για 4 μέρες,(το campaign το έβγαλα πολύ άνετα). Ευτυχώς το free to play days υιοθετήθηκε και από την sony!!! Από την sony δεν πήρα κατι. Ίσα ίσα με ζητάει να πληρώσω τα παιχνίδια του ps2 που έχω αγορασμενα σε δισκάκι κάπου στα 15-20€, για να μπορέσω να τα παίξω στο ps4!!!! Φτάνει με αυτό το άρμεγμα, ευχαριστώ δεν θα πάρω!Ξέρω πως θα κατηγορηθώ για fanboy με αυτά που γράφω, αλλά δεν με πειράζει.Απλά κάπου ήθελα να τα πω! Ήθελα να ξεσπάσω ρε παιδάκι μου!!!Και ναι, μετά τον Σεπτεμβριο θα αγοράσω και το ps4 pro, γιατί θέλω να παίξω και τα παιχνίδια που έρχονται στο ps4. Ελπίζω να δείξει και η ms παιχνίδια στην e3!Αλλά πώς να το κανουμε, οι υπηρεσίες και τα multiplayer παιχνίδια της ms, είναι πολύ ανώτερα από της sony.Ουφ τα είπα και ησύχασα!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και φταίει η Microsoft μέχρι έναν βαθμό αλλά... Το Xbox One έχει πράγματα όπως Backwards Compatibility (πράγμα για το οποίο "γκρινιάζουν" πολύ fans του PS4), ea access, Skype (πλάκα πλάκα για κάποιους είναι σημαντικό), καλύτερα παιχνίδια με την συνδρομή και άλλα πολλά οπότε μου φαίνεται εντελώς παράλογο το PS4 να έχει τις τριπλάσιες πωλήσεις, άντε να είχε μερικές παραπάνω να έλεγα εντάξει.

 

Δυστυχώς η προβατίλα έχει χτυπήσει κόκκινο.

 

Δυστυχώς η διαφορά είναι πως η sony ΕΧΕΙ marketing, ενώ η ms ΔΕΝ ΕΧΕΙ marketing!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειτε το marketing τεραστιο ρολο αλλα ο don matrick μαμησε εντελως τo xbox one.

Μετα ο phil spencer προσπαθησε(Xbox360 compatibility, πακετο χωρις κινεκτ κ.τ.λ.) αλλα η ζημία ειχε γινει και ηταν ανεπανόρθωτη.

 

Μηπως εχουμε ξεφυγει εντελως απο το τοπικ?

Επεξ/σία από JUST-GAMER
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παιχνίδια όπως τα sea of thieves και state of decay δεν πας πουθενά όταν ο ανταγωνισμός σου προσφέρει god of war 4,days gone και last of us 2.Ελπίζω να ανακοινώσει κάνα νέο ip στην E3 αλλιώς και ο σκορπιός άπατος θα πάει μετά τους πρώτους μήνες που θα έχει φύγει το hype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παιχνίδια όπως τα sea of thieves και state of decay δεν πας πουθενά όταν ο ανταγωνισμός σου προσφέρει god of war 4,days gone και last of us 2.Ελπίζω να ανακοινώσει κάνα νέο ip στην E3 αλλιώς και ο σκορπιός άπατος θα πάει μετά τους πρώτους μήνες που θα έχει φύγει το hype.

Aθλια παιχνιδια δεν θα τα αγγιζα ποτε μου ολα οσα γραφεις τοσο xbox οσο ps4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο που τρωω το Xbox στα win10 και δε γινεται καν uninstal πολυ χαιρομαι. Με το ζορι Xbox οικοσυστημα, στο καλο!

Αυτό έκτος από τα games του XBOX, είναι και για τα games στο store (achievements, avatar κτλ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γίνεται όταν έχεις καλό μάρκετινγκ,το κακό είναι ότι η Microsoft δεν το πολύ διαφήμιζε,ποιο πολλές διαφημίσεις έβλεπα για το PS4 παρά για το Xbox one,εγώ προσωπικά είχα PS4 και το έδωσα κακήν κακός στο πρώτο 6μηνο,ο λόγος,ο θόρυβος που έκανε ο ανεμιστήρας ήταν ποιο δυνατός και από το παιχνίδι που έπαιζα.Η Σόνυ δεν το παίρνουσε εγγύηση, έλεγε ότι είναι φυσιολογικό.

Το έδωσα και πήρα one.

Αυτή την στιγμή έχω ένα one s (για το 4Κ hdr που έχει) και ένα one για την γυναίκα.

Άσχετα με τα παιχνίδια,εγώ δεν το έχω για τα exclusives γιατί είμαι online τύπος και όχι single player.

Συνάμα έχω όμως και το pc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γίνεται όταν έχεις καλό μάρκετινγκ,το κακό είναι ότι η Microsoft δεν το πολύ διαφήμιζε,ποιο πολλές διαφημίσεις έβλεπα για το PS4 παρά για το Xbox one,εγώ προσωπικά είχα PS4 και το έδωσα κακήν κακός στο πρώτο 6μηνο,ο λόγος,ο θόρυβος που έκανε ο ανεμιστήρας ήταν ποιο δυνατός και από το παιχνίδι που έπαιζα.Η Σόνυ δεν το παίρνουσε εγγύηση, έλεγε ότι είναι φυσιολογικό. Το έδωσα και πήρα one. Αυτή την στιγμή έχω ένα one s (για το 4Κ hdr που έχει) και ένα one για την γυναίκα. Άσχετα με τα παιχνίδια,εγώ δεν το έχω για τα exclusives γιατί είμαι online τύπος και όχι single player. Συνάμα έχω όμως και το pc.

ποιοπιο

more[/size] ([/size]pço[/size]) [/size]

επίρρημα

1. περισσότερο Είσαι πιο έξυπνος από μένα.

2. πλέον Ήταν η πιο ωραία στιγμή της ζωής μου.

 

you can thank me later

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γίνεται όταν έχεις καλό μάρκετινγκ,το κακό είναι ότι η Microsoft δεν το πολύ διαφήμιζε,ποιο πολλές διαφημίσεις έβλεπα για το PS4 παρά για το Xbox one,εγώ προσωπικά είχα PS4 και το έδωσα κακήν κακός στο πρώτο 6μηνο,ο λόγος,ο θόρυβος που έκανε ο ανεμιστήρας ήταν ποιο δυνατός και από το παιχνίδι που έπαιζα.Η Σόνυ δεν το παίρνουσε εγγύηση, έλεγε ότι είναι φυσιολογικό. Το έδωσα και πήρα one. Αυτή την στιγμή έχω ένα one s (για το 4Κ hdr που έχει) και ένα one για την γυναίκα. Άσχετα με τα παιχνίδια,εγώ δεν το έχω για τα exclusives γιατί είμαι online τύπος και όχι single player. Συνάμα έχω όμως και το pc.

Γενικά πάντως η Microsoft δε πολύ διαφημίζει τα προϊόντα της...μόνο τα Windows. Πάντως αν στη Sony είναι φυσιολογικός ο θόρυβος είναι για κράξιμο (όπως η LG για το Image Retention). Εγώ στην αρχή για PS4 πήγαινα, αλλά κατέληξα σε One S λόγο τιμής και game που είχε μαζί....τελικά για μένα καλά έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο

πιο

more[/size] ([/size]pço[/size]) [/size]

επίρρημα

1. περισσότερο Είσαι πιο έξυπνος από μένα.

2. πλέον Ήταν η πιο ωραία στιγμή της ζωής μου.

 

you can thank me later

 

d6f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο που τρωω το Xbox στα win10 και δε γινεται καν uninstal πολυ χαιρομαι. Με το ζορι Xbox οικοσυστημα, στο καλο!

Ναι αλλά αν παίζεις παιχνίδια της ms με τύπους από Xbox είναι φοβερά χρήσιμο και γενικά δουλεύει άψογα. Εμένα μου προέκυψε πολύ χρήσιμο σαν εργαλείο

 

Η εφαρμογή στο android είναι κάπως για τα πανηγύρια ώρες ώρες του ps μου φαίνεται καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...