Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των έργων ανάπτυξης δικτύου οπτικών ινών σε μεγάλη κλίμακα από Vodafone και Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που ολοι οσοι ζητατε καινουριο ρουτερ επειδη "φαινεται να τα φτυνει" με ξεπερναει. Απο που κ ως που μια ψηφιακη συσκευη που δουλευει με 0 και 1 ημιλειτουργει??? Και δηλωνετε κ αποφοιτοι τηλεπικοινωνιων κ τεχνικοι η/υ τρομαρα σας. Μετα σας φταιει η ελειψη προϋπηρεσιας κ η ανεργια...

 

Συγχαρητήρια , είσαι το λαμπρό παράδειγμα στην Ελλάδα.

Δημόσια υπηρεσία ? Η καλύτερα τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη ? Δώσε φώτα στο λαό ! ( αν έκανες χιούμορ ζήτω συγνώμη )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως έχουμε ένα θεματάκι με το πάρκινγκ αλλά δεν είναι σε όλες τις μεριές το ίδιο.Στο Γουδή είναι πιο νορμάλ τα πράγματα!Έχουμε καλό ίντερνετ οπότε τα ξεχνάμε όλα!

Πέρα από του ότι είσαι σε γαμάτο σημείο για D/U έχεις και pingάρα.

 

Στο προηγούμενο ποστ προφανώς και αστιευόμουν, απλά είναι η ζήλεια, ξέρεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από του ότι είσαι σε γαμάτο σημείο για D/U έχεις και pingάρα.

 

Στο προηγούμενο ποστ προφανώς και αστιευόμουν, απλά είναι η ζήλεια, ξέρεις. :P

Το κατάλαβα ότι κάνεις πλάκα!Και γω πλάκα έκανα.. :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμος Πειραιά.

Α/Κ Φρεατυδα.

 

Εκεί είναι έτοιμο εδώ και λίγους μήνες το FTTC και μπορείς να πάρεις.

 

Και εγω σε αυτο το κέντρο ειμαι αλλα πως μπορώ να μάθω πληροφορίες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σε αυτο το κέντρο ειμαι αλλα πως μπορώ να μάθω πληροφορίες ?

Βάλε εδώ τον αριθμο σου ή την διεύθυνση σου

 

https://www.cosmote.gr/fixed/check-availability?redir=1&p_l_id=44064&p_v_l_s_g_id=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε εδώ τον αριθμο σου ή την διεύθυνση σου

 

https://www.cosmote.gr/fixed/check-availability?redir=1&p_l_id=44064&p_v_l_s_g_id=0

 

vdsl μου βγάζει και 50 το θέμα ειναι αν αυτές οι φόρμες στις διάφορες εταιρίες συμπεριλαμβάνουν και το FTTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου βγάζει το σιτε του ΟΤΕ 50αρα, τοτε κάπου εκεί στην γειτονία σου εχεις μια απο τις νέες καμπίνες vdsl, οπότε απο ΟΤΕ είσαι σίγουρα οκ, τωρα αν δεν θέλεις απο ΟΤΕ, πρέπει να ρωτήσεις την εταιρεία σου αν δίνει απο αυτές, προσοχή στην wind, γιατί λένε ψέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που παντα επενδυουμε εκει που χρειαζεται , οχι για την καλυτερευση των τουριστικων δομων μας , για την προωθηση του αγροτουρισμου , για την δημιουργια\εξεληξη της παραγωγης , αλλα στο ιντερνετ , γιατι αυτο χρειαζομαστε ως χωρα , πιο γρηγορο ιντερνετ :)

 

Προφανως. Τι ΔΕΝ κανουνε χωρις ιντερνετ?

 

Μεσα απο internet

 

- Βλεπουμε τα λεφτα μας / ποτε πληρωθηκαμε

- Πληρωνουμε λογαριασμους

- Αγοραζουμε με καρτα (και αυτο συνδεση στο internet για την μεταφορα των χρηματων απαιτει)

- Εκτυπωνουμε τελη κυκλοφοριας κλπ

- Παραγγελνουμε πιτσες, μπυρες και σουβλακια

- Βλεπουμε ταινιες στην τηλεοραση

- Και ολα αυτα ανεξαρτητα απο την χρηση υπολογιστη οπου βλεπουμε ταινιες, ακουμε μουσικη, στελνουμε mail. μιλαμε στο skype και ανεβαζουμε τα αρχεια μας στο dropbox.

 

Αν δεν ειχες internet δεν μπορεις οχι να μπεις στο google maps να δεις τα διοδια και την αποσταση για Μετεωρα αλλα ουτε νερο να παρεις απο το περιπτερο (με καρτα που στην περναν και ανεπαφα και δεν βαζεις ουτε pin).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι έχω καταλάβει θα μοιραστούν περιοχές στην Ελλάδα ανάμεσα στους παρόχους. ο καθένας θα αναπτύξει το δικό του δίκτυο οπτικών ινών. για να λειτουργήσει το vectoring θα πρέπει η καμπίνα να ανήκει σε έναν πάροχο. αυτό σημαίνει οτι αν στην καμπίνα που υπάγομαι ειναι της Wind θα παίρνω vdsl2 μόνο από Wind? ή θα μπορούν και οι άλλοι πάροχοι, μισθώνοντας το δίκτυο της wind?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε η wind θα βάλει πρώτη οπτική ίνα Σταυρούπολη; Ή θα δουλέψει πρώτο το μετρό Θεσσαλονίκης;

Συναγωνίζονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι γνωστό ότι η Vodafone αν δεν έκανε επενδύσεις στο Internet, θα τις έκανε για βελτίωση των τουριστικών υποδομών.

Ε ναι σε μια χωρα που σε λιγο δεν θα εχεις να φας , μια επενδυση στο ιντερνετ ειναι η καλυτερη επιλογη για την μεγιστοποιηση του κερδους της εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους, πολυ ευχαριστα νεα παντος εγω παλαιο Φάληρο ειμαι με 48 απο τα 50 δυο χρόνια ήδη! Πάντος το πιλοτικό της φνετ στη πλατεια νεας σμυρνης παει ηδη στα 150 αποτι εχω ακουσει απο μαγαζια που το τσεκαρουν! Ευελπιστω στα καλύτερα γιατί οτι και να διαβαζω εδώ υπαρχει αρκετά μεγάλος ρυθμός ανάπτυξης! Λευτεριά στα αδέρφια πουνε μια ζωη με 3-10 σιγουρα συντομα αν μπορέσουν να διαθέσουν λιγα χρήματα παραπάνω και τους το επιτρέψει και ο εκάστοτε πάροχος τους οσον αφορά τη διαθεσιμότητα δικτύου να το καταευχαριστηθουν γτ πραγματικά αξίζει το dl με 5+Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ολοι οσοι ζητατε καινουριο ρουτερ επειδη "φαινεται να τα φτυνει" με ξεπερναει. Απο που κ ως που μια ψηφιακη συσκευη που δουλευει με 0 και 1 ημιλειτουργει??? Και δηλωνετε κ αποφοιτοι τηλεπικοινωνιων κ τεχνικοι η/υ τρομαρα σας. Μετα σας φταιει η ελειψη προϋπηρεσιας κ η ανεργια...

 

Το μεγαλύτερο ποστ ασχετοσύνης του μήνα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...