Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ έχεις 8700Κ γι' αυτό :P

Και εσύ το ίδιο έχεις. Μιας και βράδιασε όταν βάζω των senu υπάρχει όντως εάν μικρό shuttering στα 57 58 fps. Στη μέρα δεν υπάρχει αυτό για αυτό δεν το παρατήρησα χθες. Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό όπως και το immersion. Απόλαυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ούτε το βράδυ θέμα.

Με 1.0.5 έκδοση σε ssd? Η καρτα δουλεύει πολυ χαλαρά στη μέρα δεν έχω θέμα. Στο βράδυ μόνο όταν καλώ τον senu πάει στα 57 για 1 δευτερόλεπτο. Το παιχνίδι είναι απίστευτο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μπερδεύετε το stuttering με το framedrop. Το ένα δε σημαίνει το άλλο απαραίτητα. Στα cutscenes πολλές φορές βλέπω stuttering με τα FPS στα 60 κολλημένα. 

Για τους 8700Κ κατόχους, ασχολίαστο :P

 

Αφήστε που πολύς κόσμος λέει για εμφανές downgrade στα visuals στην 1.05,χωρίς κάποιο performance gain, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. Αυτό δε θα το καταλάβω γιατί το έχω πάει στο 75% (40 ώρες παιχνιδιού), τελείωσα μόλις το main story (στο easy), αλλά ψήνω και το season pass, αν αξίζει :P

 

Η κάρτα δουλεύει πολύ πιο χαλαρά όταν έχεις ενεργό το Vsync...Λογικό είναι.

Το παράλογο είναι τα framedrops σε σημεία που δεν είναι καν CPU intensive, πράγμα που συμβαίνει και σε εμένα. 

Τα παραπάνω screens , είναι από σημεία όπου και εγώ έχω ακατέβατο 60ρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα downgrade στην 1.05, απλά θέλουν να λένε επειδή είναι παιχνίδι της Ubisoft. Στα cutscenes(Όχι σε όλα) κάτι υπάρχει ναι, αλλά εκεί φαντάζομαι είναι λόγω γκέιμ καθώς ο cpu δεν βαράει 100%. Οι περισσότεροι που έχουν stuttering είναι με i5 κυρίως και max-άρουν και τα 4 threads.

 

Assassin’s Creed Origins suffers from stuttering issues but has not been downgraded at all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αυτομάτως τίθεται "off" ένας i5. Καλά , οκ να πω στον δικό μου, αλλά στους μεταγενέστερους; Τι φάση δηλαδή; Τέσπα, το απολαμβάνω όπως έχει :) 

Σε 1-2 σημεία από όλο το παιχνίδι, το framedrop στα 40-45 fps με ενόχλησε στη μάχη. Εκεί μπορώ να πω ότι σιχτήρησα :P 

 

Για το season pass λέτε να αξίζει το 20ρικο ή είναι too much? να περιμένω κάνα 2μηνο να πέσει αν είναι (αφού έτσι κ αλλιώς Γενάρη θα είναι  το πρώτο DLC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες έπαιξα είμαι 7% στο normal. Τα έχω πάρει με τη σειρά όλα και κάνω τα πάντα εκτός τα main quests. Τα γραφικά δεν ξέρω πόσο καλύτερα μπορούν να γίνουν είναι σαν αληθινά τα πάντα. Για το shuttering πουθενά αλλού δεν έχω ούτε σε μάχες ούτε σε cutscenes μόνο το βράδυ όταν γυρνάω από senu στον bayek κυρίως πάει στα 57. Μικρό το κακό λογικά θα το διορθώσουν αύριο μεθαύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αυτομάτως τίθεται "off" ένας i5. Καλά , οκ να πω στον δικό μου, αλλά στους μεταγενέστερους; Τι φάση δηλαδή; Τέσπα, το απολαμβάνω όπως έχει :)

Σε 1-2 σημεία από όλο το παιχνίδι, το framedrop στα 40-45 fps με ενόχλησε στη μάχη. Εκεί μπορώ να πω ότι σιχτήρησα :P

 

Για το season pass λέτε να αξίζει το 20ρικο ή είναι too much? να περιμένω κάνα 2μηνο να πέσει αν είναι (αφού έτσι κ αλλιώς Γενάρη θα είναι  το πρώτο DLC)

 

Να πεσει Γεναρη που θα βγει δυσκολο γιατι λογικα εκει θα ειναι στασιμο ή θα παρει και λιγο επανω να εκμεταλλευτουν το οτι βγαινει.. Λιγο μετα λογικα θα αξιζει και εγω δεν το εχω παρει ακομη.. Θελω να καθαρισω το χαρτη για 100% κανα 10ωρακι τουριστικο το εχω στο παιχνιδι ακομη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Heybro

Ξαναλέω, έχεις τον τοπ επεξεργαστή για παιχνίδια αυτή τη στιγμή. Δεν χρειάζεται να διορθώσουν κάτι για σένα , αλλά για τους υπόλοιπους :) 

 

@d4ydr33m3r
Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ. Απλά γενικά δε ξέρω αν θα αξίζει γενικότερα! Φαίνεται ότι θα προσθέσει αρκετό content στο ήδη κάμποσο υπάρχον.
 
Πιστεύω ότι έχω χαλαρά κάνα 15ωρο ακόμη, και παίζω στο easy να φανταστείς. Στο normal δε ξέρω τις διαφορές, αλλά μόλις 40ρήσω , θα το κάνω για να δω :) 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αυτομάτως τίθεται "off" ένας i5. Καλά , οκ να πω στον δικό μου, αλλά στους μεταγενέστερους; Τι φάση δηλαδή; Τέσπα, το απολαμβάνω όπως έχει :)

Σε 1-2 σημεία από όλο το παιχνίδι, το framedrop στα 40-45 fps με ενόχλησε στη μάχη. Εκεί μπορώ να πω ότι σιχτήρησα :P

 

Για το season pass λέτε να αξίζει το 20ρικο ή είναι too much? να περιμένω κάνα 2μηνο να πέσει αν είναι (αφού έτσι κ αλλιώς Γενάρη θα είναι  το πρώτο DLC)

 

Γιατί οι επόμενοι i5 πέραν του 8400 που έχει +2 cores τι παραπάνω έχουν απ' τον δικό σου ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά , δυνατότερο single core performance :P (λες και νοιάζει ιδιαίτερα τον συγκεκριμένο τίτλο )οι 4460/4590 ήταν VFM τη μία μέρα και την άλλη τέθηκαν εκτός μάχης ξέρω γω. Και αυτό για ελάχιστους τίτλους. Μεγάλη κουβέντα και offtopic :)

Το θέμα είναι να απολαύσουμε, όπως μπορούμε, το παιχνίδι!! Εγώ τα καταφέρνω, έστω και με τα προβληματάκια του. Του χρόνου αναβάθμιση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ζητάει :P 

Η κάρτα ακόμη και με vsync off , πάει 90-97% και πολλές φορές κάθεται. Οπότε Vsync και κάποια πράγματα πάνε καλύτερα, σε εμένα τουλάχιστον. Αφού δε πέφτω στα 20fps, πάλι καλά :P 

Αν αναβάθμιζα τώρα, θα είχαμε το ίδιο σύστημα περίπου :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...