Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον πρέπει να δικαιούμαι κωδικό για το παιχνίδι μέσω της κάρτας που πήρα

 

https://www.asus.com/event/2017/rog/assassins-creed-origins/emea/

 

Έστειλα μήνυμα στο msystems να δω αν θα μου τον δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα που ειναι αυτο το patch που ανακοινωσαν ..Πρωτη φορα βλεπω να ανακοινωνεται patch και να περνανε τοσες μερες χωρις να εχουν ακομα ημερομηνια..

 

For pc tba....Οτι να ειναι σε αυτα η Ubi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι που το παιχνιδι ειναι "unoptimised".. :D

Τεσπα.. Το απολαμβανω ιδιαιτερα εχω γραψει αισιως level 40 και καμια 65αρια ωρες και δεν το βαριεμαι με τιποτα.. Αντιθετως μου ανοιξε την ορεξη να ξαναβαλω τα παλια να τα ξαναπαιξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδάρα, έχω ήδη 90 ώρες και με πορώνει όσο παίζω τόσο πιο πολύ. Φοβερά γραφικά, και ωραία ιστορία. Μακάρι να βγαίναν πιο συχνά τέτοια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά το patch το παιχνίδι τρέχει χειρότερα εκεί που ήταν όλα τέρμα smooth με το 1.03. Κλασική Ubi δυστυχώς :D

 

Το βάζω στην άκρη γιατί δεν μπορώ να κάνω revert το patch και περιμένω fix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαα

 

Ακριβως και εγω ειμουν ετοιμος να γραψω τι patch  ηταν αυτο...

 

Σε εμενα δεν ειδα καμια διαφορα και μου εκανε και crasharisma  το παιχνιδι στο 10 λεπτο ..

 

Ασε που μου φενεται οτι επεσε και λιγο downgrade......αλλα δεν ειμαι και σιγουρος ...

 

Edit : Στο site-forum της ubi ηδη πεφτει κραξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά το patch το παιχνίδι τρέχει χειρότερα εκεί που ήταν όλα τέρμα smooth με το 1.03. Κλασική Ubi δυστυχώς :D

 

Το βάζω στην άκρη γιατί δεν μπορώ να κάνω revert το patch και περιμένω fix.

 

Καλύτερα min βγάζει το benchmark πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα min βγάζει το benchmark πάντως.

 

Μια απο τα ιδια η αποδοση καλυτερευσε  κιολας στο benchmark σε 1080p/1440p και εμεινε στα ιδια σε 4k. Σε 4k που παιζω μαλιστα δεν παρατηρησα κανενα προβλημα στους χαρτες και δεν πεφτω και κατω απο 50fps πλεον (ή τουλαχιστον δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου στα curves/values του afterburner) ειναι πολυ ομαλο το gameplay..weird..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα min βγάζει το benchmark πάντως.

Το benchmark δεν έχει θέμα σε εμενα, σε μια συγκεκριμένη περιοχή in-game έφαγε κάτι βούτες. Θα κάνω restart να δω αν άλλαξε κάτι, πάντως είδα και αλλα άτομα που αναφέρουν προβλήματα με το 1.05. Ίσως φταίει που κάνω force 16x AF + 1 pre-render frame + RTSS frame limit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το benchmark δεν έχει θέμα σε εμενα, σε μια συγκεκριμένη περιοχή in-game έφαγε κάτι βούτες. Θα κάνω restart να δω αν άλλαξε κάτι, πάντως είδα και αλλα άτομα που αναφέρουν προβλήματα με το 1.05. Ίσως φταίει που κάνω force 16x AF + 1 pre-render frame + RTSS frame limit.

 

Δεν ξερω αν θες πες μου που ειναι να τσεκαρω να δω αν το κανει δοκιμασα siwa και αλεξανδρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παραπονουνται για crash παρατηρησα οτι ειναι θεμα Afterburner αν το εχεις ανοικτο και αλλαξεις αναλυση θα κρασαρει, αν οχι δουλευει κανονικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου crasharisma με το νεο patch ηταν χωρις afterburner παντως οποτε κατι αλλο επαιζε ;) Το αστειο ειναι ξαναεπαιξα και εβαλα afterburner και δεν εκανε θεμα......Γενικα βγηκε ενα patch που στην ουσια δεν δειχνει να δινει κατι ουσιαστικο σε θεμα performance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...