Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω, ίσως να μου φάνηκε. :D

 

Επιλέγουμε από της nvidia το control panel τα παρακάτω (θα βγάλει και για 4Κ dsr )

Screenshot_19.png

 

Μετά στο παιχνίδι θα έχεις επιλογές για 2560Χ1440 και για 4Κ

Σε ευχαριστώ θα το ενεργοποιήσω και θα βγάλω screenshots να δω αν υπάρχει διαφορά.

 

Το πρώτο assassin's creed που παίζω είναι ίσως πιάσω μετά τριλογία 2 brotherhood και 3 συν το black flag. 1 syndicate unity rogue relevation ειναι κατώτερα από όσα έχω διαβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ θα το ενεργοποιήσω και θα βγάλω screenshots να δω αν υπάρχει διαφορά.

 

Το πρώτο assassin's creed που παίζω είναι ίσως πιάσω μετά τριλογία 2 brotherhood και 3 συν το black flag. 1 syndicate unity rogue relevation ειναι κατώτερα από όσα έχω διαβάσει.

 

Προτείνω Black Flag αμέσως μετα........θα σε ενθουσιασει το ιδιο πιστεύω, ειδικά αν σου αρέσουν θέματα με πειρατές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το black flag θα βάλω μετα παντού διαβάζω τα καλύτερα.

 

12% το origins γίνεται όλο και καλύτερο. Από siwa έφυγα είμαι στο δεύτερο μερος. 4.7 ο επεξεργαστής 1.22 το voltage εξαφανίστηκε τελείως το shuttering με 1.0.5 έκδοση. Τα γραφικά του είναι σαν αληθινά σε πολλά σημεία κυρίως οι βάρκες όταν ταξιδεύεις στη θάλασσα. Έχω μάζεψε 6k coins που να τα ρίξω να πιάσουν τόπο? Είδα 1500 έχει η καλύτερη καμήλα και 2000 η καλύτερη στολή στο blacksmith.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα coins εδώ δεν είναι φάση φτάνω να έχω και να μην έχω που να τα ξοδέψω. Το να έχεις "κόλλημα" με κάποια weapons (συνήθως legendary) , όπως εγώ, παίζει σαν ενδεχόμενο, οπότε θες κάμποσα coins για να τα αναβαθμίζεις στο level που βρίσκεσαι. Δεν έχει νόημα να αγοράσεις όπλα, ειδικά εφόσον τον γυρίζεις τον χάρτη, θα βρίσκεις άνετα, και αρκετά αν κάνεις complete τα "outpost". Άσε την γκαμήλα :P Πάρε κάνα άλογο, αν και σε ένα side quest αρκετά μετά έχει ένα ωραίο αλογάκι σαν ανταμοιβή :)

 

Συμφωνώ για τα γραφικά ειδικά όταν είσαι στο νερό (βλ. τις φώτο μου που δεν είναι καν στα ultra τα γραφικά.

 

Ένα game όμως είναι παραπάνω από γραφικά, και εδώ έχουν πετύχει ένα καλό κράμα με μερικά rpg στοιχεία, πολλά action , ελάχιστα adventure, και ισορροπεί το πράγμα, καθώς και από grinding, είναι κομπλέ και όχι αυτό τo too much..

 

Θες πχ να ανεβάσεις το health? Οκ, έχεις τη δυνατότητα και μέσω quest αλλά και μόνος σου να πας, να σφάξεις και να ανεβάσεις. Το ίδιο και για το damage, κλπ...

Σε λίγο θα σου δώσει 200 helix (ή όπως λέγονται) coins, αυτά που τα αγοράζεις δηλαδή, και μπορείς από το store να πάρεις το πακέτο με τα 40ρια item που έχει από ζώα κλπ (δεν έχεις πραγματικά λόγο να πάρεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο - γι'αυτό τα mc transactions είναι διακοσμητικά κυρίως- απλά υπάρχουν και σου χαλάνε λίγο την εικόνα, αλλά κλαιν μαιν).

 

Στις 42 ώρες είμαι στο 79%, τελείωσα το main story, και συνεχίζω ακάθεκτος όσα δεν έκανα και άφησα πίσω (τα πιο πολλά τα ξέχασα και στο τέλος βιάστηκα λίγο να δω το τέλος :P ). 

Τώρα μαρκάρω τα side quest (πηγάινω από σημείο σε σημείο και απλά τα αναλαμβάνω και πάω στο επόμενο σημείο στο χάρτη). Και θα τα κάνω σιγά σιγά και μετά και τους πάπυρους! :D Έχω και dishonored 2 αργότερα να παίξω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αναλυτικός φίλε μου να σε καλά. Τα 200 coins μου τα έδωσε μόλις έφυγα από siwa. Γενικά έκανα τα πάντα μέχρι τώρα πήγα σε όλα τα locations fast travel camps στη siwa ειμαι level 11. Προσπαθώ να το απολαυσω όσο γίνεται σκοτώνω τα πάντα ζώα κακούς κτλ και έχω αναβαθμίσει πάρα πολύ στο crafting. Όπως είπες καλά τα γραφικά αλλά το παιχνίδι τα συνδιαζει όλα gameplay rpg στοιχεία crafting συν τα καλά των far cry 3 4. Μπράβο στην ubisoft για ακόμα μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ζώα επειδή τα αγαπάω, προσπάθησα να σκοτώσω όσο το δυνατόν λιγότερα :P Λυπάμαι τα κατσικάκια μωρέ :P :P 

 

Εφόσον τα κατάφεραν έτσι , ελπίζω να συνεχίσουν με το επόμενο AC. Αν είναι καλό, 2 συνεχόμενα AC θα είναι θαύμα αν τα αγοράσω  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ζώα επειδή τα αγαπάω, προσπάθησα να σκοτώσω όσο το δυνατόν λιγότερα :P Λυπάμαι τα κατσικάκια μωρέ :P :P

 

Εφόσον τα κατάφεραν έτσι , ελπίζω να συνεχίσουν με το επόμενο AC. Αν είναι καλό, 2 συνεχόμενα AC θα είναι θαύμα αν τα αγοράσω :lol:

Κροκόδειλους σκότωσα αρκετά σε ένα location υαινες κανα 2 υπποποταμους και αρκετά πουλιά πάλι σε location. Πλάκωσε και μια ανεμοθύελλα 2 φορές όλα τα λεφτά πως ξεκίνησε και πως έρχονταν σιγά σιγά. Έχει δωθει πολύ προσοχή και η λεπτομέρεια σε σημεία μετράει πολύ. Πολύ γεμάτο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope, δεν είναι στο main :P Χαχα! 

Δεν βρήκα ακόμη τον τελευταίο. Δε τον δείχνει και στον χάρτη.

 

Είναι επίσης 2 Side quest που με δυσκολεύουν. 

 

post-269452-0-23228200-1512083765_thumb.png

 

Είναι σε σημεία που δεν έχω ανακαλύψει. 1 στο καθένα κατάφερα να βρω! Θα το ψάξω όμως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope, δεν είναι στο main :P Χαχα! 

Δεν βρήκα ακόμη τον τελευταίο. Δε τον δείχνει και στον χάρτη.

 

Είναι επίσης 2 Side quest που με δυσκολεύουν. 

 

attachicon.gif Untitled1.png

 

Είναι σε σημεία που δεν έχω ανακαλύψει. 1 στο καθένα κατάφερα να βρω! Θα το ψάξω όμως !

 

Εγω γιατι θυμαμαι οτι ειναι ο φαρος που

 

 

προς το τελος εχεις την Aya και ξεκιναει ενα mission μεσα στις φλογες και πρεπει να ανεβεις τερμα επανω να κανεις σινιαλο; :P

 

edit το βρηκα δες απο το 37 λεπτο και μετα.. λολ ειδες ο παππους κατι θυμαται! 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2217&v=ml4gpiU05c4

 

 

Τελοσπαντων λιγο ρολο παιζει σιγα.. Τα σημεια για το constellation ειναι διασπαρτα ειναι δυσκολο να τα βρεις θελει καλο ψαξιμο.. Το αλλο lvl 17 και εγω δεν το εχω βγαλει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει crafting; 

 

Crafting σαν του Primal, αναβάθμιση του range damage, να μπορείς να κουβαλάς περισσότερα βέλη κλπ. Μην περιμένεις crafting σε gear κλπ(Witcher).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...