Προς το περιεχόμενο

Ori and the Will of the Wisps


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από που παίρνω τα swim attacks ή γενικότερα να σπάω πράγματα και να σκοτώνω εχθρούς ενώ είμαι στο νερό?

 

Είμαι στο luma pools και έχω δει βίντεο που έχουν μια επίθεση μέσα στο νερό αλλά εγώ δεν την έχω παρόλο που νομίζω έχω αγοράσει τα πάντα από δυνάμεις κ.τ.λ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δεν υπάρχουν λόγια γι' αυτό το αριστούργημα. Έχει γίνει εξαιρετική δουλειά σε κάθε τομέα του παιχνιδιού με αισθητές βελτιώσεις σε σχέση με το 1. Είμαι στο 53% και δε μπορώ να σταματήσω.

Για γραφικά-ήχο-animation-ατμόσφαιρα απλά πρέπει να το βιώσετε.

Καλύτερο combat και η αλλαγή με τα shard δίνει πολλές επιλογές. Σαφής η επιρροή από Hollow Knight εδώ.

Μεγαλύτερος κόσμος με ποικίλα περιβάλλοντα, πολλά μυστικά και εξαιρετικό level design.

Βελτιωμένες abilities και μια ιστορία που ξεδιπλώνεται με μοναδικό τρόπο χωρίς πρακτικά voice acting.

Για μένα ένα παιχνίδι-εμπειρία που πρέπει όλοι να δοκιμάσετε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος στο 86% σε 17 ώρες περίπου. Έχουν μείνει μερικά collectibles ακόμη αλλά δε νομίζω να ασχοληθώ.

Το παιχνίδι είναι έπος, μην το χάσει κανείς. Μικρό αρνητικό κάποια stutter κάθε φορά που κάνεις fast travel και όταν φορτώνει νέα περιοχή.

ΥΓ Το OST για πολλά βραβεία πραγματικά, αξίζει για αγορά πιστεύω:

https://garethcoker.bandcamp.com/album/ori-and-the-will-of-the-wisps-original-soundtrack-recording

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά!το χει τερματίσει κάνεις το παιχνίδι γιατί έχω κολλήσει τρελά κάπου και ούτε στο ίντερνετ δν μπορώ να βρω τι να κάνω!οποίος μπορεί ας στείλει ένα pm!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξεθάβω για να υποβάλω τα σέβη μου. Το παιχνίδι είναι έπος.

Το πήρα για steam deck και οφείλω να ομολογήσω ότι χάνει κατά πολύ σε σχέση με την desktop εμπειρία ακόμα και με την OLED οθόνη. Το HDR στο desktop είναι game changing με τέτοια χρώματα.

Είχα πολύ καιρό να ευχαριστηθώ τόσο ένα παιχνίδι. Γραφικά, art design, story, μουσική, gameplay, όλα 10 με τόνο!

Κρίμα που δεν φαίνεται στον ορίζοντα τρίτο game της συγκεκριμένης σειράς.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Ori and the Will of the Wisps

Έχουν ρίξει όλο το manpower τώρα για να βγεί το No rest for the wicked (που μαλλον θα κάνω blind buy γιατί μέχρι τώρα το studio δεν έχει απογοητεύσει).
Ίσως μετά να ξανασχοληθούν με ori.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το τερμάτισες αλλά λίγο είναι λίγο δύσκολο να βγει και τρίτο παιχνίδι, όπως κλείνει η εξιστόρηση στο τέλος.
Τα τερμάτισα πρόσφατα (και τα δυο) και διέλυσα το χειριστήριό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, G.TH. είπε

Δεν ξέρω αν το τερμάτισες αλλά λίγο είναι λίγο δύσκολο να βγει και τρίτο παιχνίδι, όπως κλείνει η εξιστόρηση στο τέλος.
Τα τερμάτισα πρόσφατα (και τα δυο) και διέλυσα το χειριστήριό μου

Αφήνει κάποιες αμυδρές ελπίδες το τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...