Προς το περιεχόμενο

Ori and the Will of the Wisps


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενώ έχω πάρει την ικανότητα (borrow) να περνάω μέσα από την άμμο, γράφει να πατήσω κρατημένο ctrl και με w-s-a-d δεν κάνει τίποτα, δοκίμασα να με τα βελάκια του πληκτρολογίου με δεξί ctrl ,άλλαξα μέσα από της ρυθμίσεις πλήκτρων να αλλάξω τίποτα.

Το έχετε και εσείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, maarinos είπε

Ενώ έχω πάρει την ικανότητα (borrow) να περνάω μέσα από την άμμο, γράφει να πατήσω κρατημένο ctrl και με w-s-a-d δεν κάνει τίποτα, δοκίμασα να με τα βελάκια του πληκτρολογίου με δεξί ctrl ,άλλαξα μέσα από της ρυθμίσεις πλήκτρων να αλλάξω τίποτα.

Το έχετε και εσείς??

πλατφορμερ και πληκτρολογιο ειναι σαν να πυροβολας το ποδι σου

Dont do it Fedon

παρε ενα  Χ1 controller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο PC τρέχει αέρας ακόμα και με mid-range HW και στο Xbox One X πέφτει στα 35FPS, lmao..Console optimization my a$$.

Όσοι έχετε stutters, κάντε disable το hyper-threading γιατί δεν δουλεύει καλά σ' αυτό το παιχνίδι.

Ori and the Will of the Wisps PC Performance Analysis

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο PC τρέχει αέρας ακόμα και με mid-range HW και στο Xbox One X πέφτει στα 35FPS, lmao..Console optimization my a$$.

Όσοι έχετε stutters, κάντε disable το hyper-threading γιατί δεν δουλεύει καλά σ' αυτό το παιχνίδι.

Ori and the Will of the Wisps PC Performance Analysis

Προς το παρόν απουσιάζει και το HDR από την PC έκδοση. Γενικά 1-2 patch χρειάζονται οπωσδήποτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Να έβγαινε και ένα game που να μην χρειαζόταν κανένα έτσι για αλλαγή? Μπααα...

Μερικά παραδείγματα από games που έπαιζαν άψογα στο launch και τα patch ήταν μόνο για μικροβελτιώσεις:

Doom 2016 

Alien Isolation

Prey 2017

Resident Evil 7

Resident Evil 2 Remake

Dark Souls 3

MGS V

Wolfenstein 2

Sekiro

Devil May Cry 5

Forza Horizon 4

Shadow of the Tomb Raider

Ελπίζω τα Doom Eternal και Resident Evil 3 να προστεθούν σε αυτή τη λίστα...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μερικά παραδείγματα από games που έπαιζαν άψογα στο launch και τα patch ήταν μόνο για μικροβελτιώσεις:

Doom 2016 

Alien Isolation

Prey 2017

Resident Evil 7

Resident Evil 2 Remake

Dark Souls 3

MGS V

Wolfenstein 2

Sekiro

Devil May Cry 5

Forza Horizon 4

Shadow of the Tomb Raider

Ελπίζω τα Doom Eternal και Resident Evil 3 να προστεθούν σε αυτή τη λίστα...

I'll take your word for it μιας και δεν θυμάμαι κανένα να έπαιξα στο release. Παρόλα αυτά θυμάμαι optimization/bugs θέματα που είχαν πολλά από τα games που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και απο μενα το παιχνιδι. 100% με γυρω στις 18-20ωρες περιπου διαρκεια χωρις να κανω τα trials.

Συνοψιζοντας για το παιχνιδι η γνωμη μου γενικα 

Μου αρεσαν

+Γραφικα/οπτικος τομεας.Πανεμορφο οπως και το πρωτο.

+Μουσικη. Τα κομματια του πιανουν ειδικα παρα πολυ ωραια.

+Gameplay. Μεγαλυτερη ποικιλια απο το πρωτο. Πολλα shards και νεα abilities. Πολυ χρησιμη η δυναμοτητα να μετατρεπεις την ενεγεια των abilities σε Health.Το σπαθι και οι χαρτες,νομιζω ειναι καλες επιρροες απο hollow knight μεταξυ αλλων.

+Διαρκεια. Για το ειδος του οσο χρειαζεται. Ουτε πολυ μικρο,ουτε πολυ μεγαλο.

+value for money. Σωστη αρχικη τιμη και διαθεσιμο στο Gamepass.

+ευκολο explore/collectibles μετα το τελος του παιχνιδιου για να τα μαζεψεις ολα.

+Ωραια και απλη ιστορια/παρουσιαση/τελος.

Τι δεν μαρεσε

-καποια τεχνικα θεματα που δεν ειχε το πρωτο ori.

  • Stuttering σε καποιες περιοχες,
  • 2-3 npc που μου εξαφανιστηκαν,
  • καποιες φορες μετα το teleport/wrap συνεχιζει να υπαρχει για λιγα δευτερολεπτα μια λαμψη στην οθονη
  • bug αρισμενα achievement

-το platforming σε καποιες περιοχες με βαση τα διαθεσιμα abilities θα μπορουσε και καλυτερο οπως και τα abilities που παιρνεις που ειναι λιγο περιεργα τοποθετημενα με αποτελεσμα λιγο ανουσιο backtracking. Το τελευταιο ability ειναι και το πιο χρησιμο για explore.

-Λιγα bosses

-Side Quests.Στην πλειοψηφια τους αδιαφορα και χαμενη ευκαιρια.

Οπως και τα Time Trials που αφου τα εβαλαν που τα εβαλαν,ας εδιναν καλυτερα rewards για να θες να ασχοληθεις(περαν απο 1 achievement).

Ευτυχως δεν ειναι υποχρεωτικα αρα μικρο το κακο.

Σε γενικες γραμμές πολυ τιμια συνεχεια και απο τα ως τωρα καλυτερα παιχνιδια της χρονιας.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2020 στις 6:20 ΜΜ, firepc είπε

Τελος το game, σκετη μαγεία

Πωαααα, μετα απο 25 ωρες Ori αντε να μαθεις τα κουμπια του Nier παλι 🤪

25 ώρες πως τα κατάφερες; 86% το τελείωσα με 11μιση ώρες. Μου πήρε ακριβώς όσο και το προηγούμενο ori πάντως. 

Στις 15/3/2020 στις 6:20 ΜΜ, firepc είπε

Τελος το game, σκετη μαγεία

Πωαααα, μετα απο 25 ωρες Ori αντε να μαθεις τα κουμπια του Nier παλι 🤪

25 ώρες πως τα κατάφερες; 86% το τελείωσα με 11μιση ώρες. Μου πήρε ακριβώς όσο και το προηγούμενο ori πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, naruto14 είπε

25 ώρες πως τα κατάφερες; 86% το τελείωσα με 11μιση ώρες. Μου πήρε ακριβώς όσο και το προηγούμενο ori πάντως. 

 

Κοιτα εμενα γραφει μεν το save 18ωρες αλλα μεσα σε αυτες υπολογιζω και οταν εκανα alt tab να κοιταξω κατι αλλο(ειδικα απο collect μερικα οτι να ναι)και πολυ κακως δεν πηγα κατευθειαν μεχρι το τελος του παιχνιδιου για να κανω μετα backtrack εχοντας ολα τα abilities(ειδικα το τελευταιο).

Εαν πηγαινα μια και καλη κατευθειαν σε ολα τοσο θα μου επαιρνε οσο αναφερεις παραπανω,δηλαδη γυρω στις 10-12ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, naruto14 είπε

25 ώρες πως τα κατάφερες; 86% το τελείωσα με 11μιση ώρες. Μου πήρε ακριβώς όσο και το προηγούμενο ori πάντως. 

25 ώρες πως τα κατάφερες; 86% το τελείωσα με 11μιση ώρες. Μου πήρε ακριβώς όσο και το προηγούμενο ori πάντως. 

οταν ημουν στην αρχη και στη μεση, προσπαθουσα να τα μαζεψω ολα. Καλυτερα ειναι να κανεις αυτο που λεει ο fulgore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Κοιτα εμενα γραφει μεν το save 18ωρες αλλα μεσα σε αυτες υπολογιζω και οταν εκανα alt tab να κοιταξω κατι αλλο(ειδικα απο collect μερικα οτι να ναι)και πολυ κακως δεν πηγα κατευθειαν μεχρι το τελος του παιχνιδιου για να κανω μετα backtrack εχοντας ολα τα abilities(ειδικα το τελευταιο).

Εαν πηγαινα μια και καλη κατευθειαν σε ολα τοσο θα μου επαιρνε οσο αναφερεις παραπανω,δηλαδη γυρω στις 10-12ωρες.

Και εγώ έκανα αρκετό backtrack και για side quests και για περιοχές. Από abilities τα πήρα όλα εκτός από ένα (αυτό που σπάει το πάτωμα μάλλον). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...