Προς το περιεχόμενο

S3 vs Ipad pro10,5


nomes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι απόψεις. Η εταιρία μου μας δίνει επιλογή για tablet είτε το samsung tab S3 είτε το ipad pro 10,5.

 

Επειδή θα το έχω και για προσωπική χρήση θέλω να το χρεισιμοποιήσω για:

 

ι) Να διαβάζω κομικ από comixology

ιι) Να χρησιμοποιηθεί ως media player συνδεδεμενο με ένα pico projector για το μπαλκόνι(καλοκαιράκι).

 

Στη δεύτερη περίπτωση θα θέλω να μπορεί να κάνει stream από xbmc με κάποιο τρόπο.

 

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρειάζομαι απόψεις. Η εταιρία μου μας δίνει επιλογή για tablet είτε το samsung tab S3 είτε το ipad pro 10,5.

 

Επειδή θα το έχω και για προσωπική χρήση θέλω να το χρεισιμοποιήσω για:

 

ι) Να διαβάζω κομικ από comixology

ιι) Να χρησιμοποιηθεί ως media player συνδεδεμενο με ένα pico projector για το μπαλκόνι(καλοκαιράκι).

 

Στη δεύτερη περίπτωση θα θέλω να μπορεί να κάνει stream από xbmc με κάποιο τρόπο.

 

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

Δεν ξερω τι θελεις να κανεις αλλα το ipad pro 10.5 μολις τωρα βγηκε. Δεν συγκρινεται με κανενα android tablet απο πλευράς επιδοσεων αλλα λογω λειτουργικου δεν θα σε βοηθήσει στο να τρεξεις kodi. Σιγουρα ειναι ακριβοτερο απο το S3 και αν ειχες την δυνατοτητα να το πουλησεις ισως επαιρνες S3 και κατι αλλο. Εγω στη θεση σου θα επαιρνα το ipad pro και αν δεν με ικανοποιούσε το πουλαγα και επαιρνα  ενα S3 και κατι αλλο.

ΥΓ. αν εχεις χρονο δες λιγο την παρουσίαση https://www.apple.com/apple-events/june-2017/

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρειάζομαι απόψεις. Η εταιρία μου μας δίνει επιλογή για tablet είτε το samsung tab S3 είτε το ipad pro 10,5.

 

Επειδή θα το έχω και για προσωπική χρήση θέλω να το χρεισιμοποιήσω για:

 

ι) Να διαβάζω κομικ από comixology

ιι) Να χρησιμοποιηθεί ως media player συνδεδεμενο με ένα pico projector για το μπαλκόνι(καλοκαιράκι).

 

Στη δεύτερη περίπτωση θα θέλω να μπορεί να κάνει stream από xbmc με κάποιο τρόπο.

 

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.

To δευτερο το ξεχνας με το ipad ,καλο ειναι αυτο που σου κανει την δουλεια που το θελεις

Επεξ/σία από slk200gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς σκέψη το iPad. Γίνεται πολύ μεγάλος θόρυβος τώρα για το ποσό γρήγορο είναι. Ξεπερνά το MacBook Pro 2016 σε κάποια τεστ!! Δείτε σχετικό βίντεο από applebyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς σκέψη το iPad. Γίνεται πολύ μεγάλος θόρυβος τώρα για το ποσό γρήγορο είναι. Ξεπερνά το MacBook Pro 2016 σε κάποια τεστ!! Δείτε σχετικό βίντεο από applebyte.

Ο άνθρωπος ήταν συγκεκριμένος, θέλει αυτά

 

) Να διαβάζω κομικ από comixology

ιι) Να χρησιμοποιηθεί ως media player συνδεδεμενο με ένα pico projector για το μπαλκόνι(καλοκαιράκι).

 

Τι σχέση έχει τώρα η ταχύτητα δεν μπορώ να καταλάβω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο άνθρωπος ήταν συγκεκριμένος, θέλει αυτά

 

) Να διαβάζω κομικ από comixology

ιι) Να χρησιμοποιηθεί ως media player συνδεδεμενο με ένα pico projector για το μπαλκόνι(καλοκαιράκι).

 

Τι σχέση έχει τώρα η ταχύτητα δεν μπορώ να καταλάβω

Οκ ας πάρει το άλλο που δεν έχει ούτε εφαρμογές όπως το iPad, και να κολλάει σε 2 χρόνια. Στα ταμπλετ όταν μπαίνει στο παιχνίδι iPad δεν ασχολούμαστε με άλλο. Το λένε μεγάλοι youtubers που ήταν όλοι εδώ και καιρό εναντίων του iPad λόγω λογισμικού. Με τα android δε, αν θες τα πολύ βασικά όπως βίντεο YouTube καλά είναι αλλά το iPad είναι πολύ ανώτερο σε πλήθος εφαρμογών και αμφιβάλλω πως αυτά που θέλει να κάνει δεν θα μπορεί με το iPad. Υπάρχει ανταπτορας για να το συνδέσει στον προτζέκτορα που θέλει και διάβασμα κόμικς εννοείτε πως επιτρέπει. Από την άλλη έχει χώρο 64 γίγα πολύ γρήγορο, κάμερα iPhone 7 μπαταρία άριστη, εξαιρετική οθονη με 120 hz που βοηθά στο διάβασμα, και πάνω από όλα αυτά μπαίνει στην οθονη και το true tone που γίνεται η οθονη όπως και το δωμάτιο που βρίσκεται(χρώματα). Καπάκι έρχεται και το ότι είναι το πιο γρήγορο που πίστεψε με μπορεί να μην το λέει αλλά αν ήθελε ένα μηχάνημα απλά για αυτά που λέει παίρνει και ένα galaxy tab e δεν έβαλε στο παιχνίδι αυτό το τέρας! Ξαναλέω ως κάτοχος δεν υπάρχει σύγκριση είναι πολύ ανώτερο το δεύτερο. Μιλάμε για 6 πυρήνες (δυνατούς όχι 8 μέτριους) CPU και 12πυρηνα γραφικά αν δεν κανω λάθος είναι ότι πιο futureproof το άλλο δεν θα το επέλεγα προσωπικά μόνο λόγω ότι δεν είναι καλή η ποιότητα εφαρμογών και είναι λίγες.

 

https://youtu.be/3Dl8wLo1W6E

Επεξ/σία από taslikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ipad πάρε και όταν θα θες να πας καμία εκδρομή και να έχεις μαζί ταινίες ή σειρές για να δεις, ξεκινα την διαδικασία του να τις περάσεις στο ipad καμιά βδομάδα νωρίτερα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/7/2020 στις 7:31 ΠΜ, fysikos είπε

Ipad πάρε και όταν θα θες να πας καμία εκδρομή και να έχεις μαζί ταινίες ή σειρές για να δεις, ξεκινα την διαδικασία του να τις περάσεις στο ipad καμιά βδομάδα νωρίτερα

Το VLC υπάρχει και για iPad χρόνια τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2020 στις 10:45 ΠΜ, atheatos είπε

Το VLC υπάρχει και για iPad χρόνια τώρα...

Αυτος σου λεει οτι θες μια βδομαδα νωριτερα να ξεκινησεις να περνας ταινιες στο ipad και εσυ του λες οτι υπαρχει το VLC που ειναι ενας media player.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, geo1st487 είπε

Αυτος σου λεει οτι θες μια βδομαδα νωριτερα να ξεκινησεις να περνας ταινιες στο ipad και εσυ του λες οτι υπαρχει το VLC που ειναι ενας media player.

Δεν ξέρω αν αυτός θέλει μια βδομάδα να περάσει της ταινίες σε ένα usb stick με exfat format και να της παιξει απευθείας από το VLC ή και άλλες εφαρμογές( nplayer κτλ.), χωρίς να τις μετατρέψει , αλλά άλλοι μπορούν αρκετά γρηγορότερα...

Όσοι έχουν ιδέα από iPad και iPad os γνωριζουν πολύ καλά τι έγραψα και τι εννοούσα. Αν δεν μπορείτε να καταλάβατε μερικοί , κάποια πράγματα λόγω προκαταλήψεων κτλ. υπάρχει και η υπογραφή μου...

 

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...