Προς το περιεχόμενο

Το iPad Pro αντέγραψε το Surface Pro, σύμφωνα με στέλεχος της Microsoft


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή συμφωνείς με το στέλεχος της Microsoft? Αντιγράφει το iPad το Surface. Σε λίγο θα μας πείτε ότι πρώτα βγήκε το surface και μετά το iPad. Γιατί iPad Pro δεν είναι τίποτα άλλο από ένα ενισχυμένο iPad.

Πάντως η απειλή του iPad Pro είναι ορατή εκεί στην Microsoft. Βγάλανε ένα υβριδικό tablet για να χτυπήσουν το iPad και τώρα κλαίγονται ότι τους αντιγράφουν.... Βρήκαν δικαιολογία για τυχόν χαμηλές πωλήσεις του surface στο μέλλον...

Αθέατε, πριν από κάθε κουβέντα ας σκεφτόμαστε και λίγο. Το Ipad βεβαιότατα και βγήκε πριν απο οποιοδήποτε surface, μόνο που ήταν ένα υπερτιμημένο ταμπλετ και μόνο. Σε καμία περίπτωση δεν ήταν 2 σε 1. Το Ipad pro που παρουσιάστηκε σαν 2 σε 1 συσκευή, ναι βγήκε αρκετα αργότερα από το 1ο Surface, που από την αρχή ήταν 2 σε 1. Πριν από το Ipad pro είχαν βγεί και άλλες 2 σε 1, οικονομικότερες όπως, asus transformer pad κλπ..Τώρα ως προς τις αντιγραφές...Αντιγραφές κάνουν όλες οι εταιρείες, αν θέλουν να επιβιώσουν στις μέρες μας. Έχουμε λοιπόν να σας πούμε ότι, πολλές φορές οι αντιγραφές βγαίνουν καλύτερες και απο τους πρωτοπόρους!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθέατε, πριν από κάθε κουβέντα ας σκεφτόμαστε και λίγο. Το Ipad βεβαιότατα και βγήκε πριν απο οποιοδήποτε surface, μόνο που ήταν ένα υπερτιμημένο ταμπλετ και μόνο. Σε καμία περίπτωση δεν ήταν 2 σε 1. Το Ipad pro που παρουσιάστηκε σαν 2 σε 1 συσκευή, ναι βγήκε αρκετα αργότερα από το 1ο Surface, που από την αρχή ήταν 2 σε 1. Πριν από το Ipad pro είχαν βγεί και άλλες 2 σε 1, οικονομικότερες όπως, asus transformer pad κλπ..Τώρα ως προς τις αντιγραφές...Αντιγραφές κάνουν όλες οι εταιρείες, αν θέλουν να επιβιώσουν στις μέρες μας. Έχουμε λοιπόν να σας πούμε ότι, πολλές φορές οι αντιγραφές βγαίνουν καλύτερες και απο τους πρωτοπόρους!!!!

Δεν μπορεις να θεωρησεις το iPad Pro 2 σε 1 επειδη απλα εχει ενα πενακι για τους designers.

Απλα καλυπτει ισως ενα κενο.

 

Κατα τη γνωμη μου καλυτερα ετσι. Οποιος θελει 2 σε 1 υπαρχει επιλογη κι αυτο δεν ειναι το iPad Pro.

Αμφιβαλλω βεβαια το ποσο αποδοτικο ειναι το 2 σε 1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να θεωρησεις το iPad Pro 2 σε 1 επειδη απλα εχει ενα πενακι για τους designers.

Απλα καλυπτει ισως ενα κενο.

 

Κατα τη γνωμη μου καλυτερα ετσι. Οποιος θελει 2 σε 1 υπαρχει επιλογη κι αυτο δεν ειναι το iPad Pro.

Αμφιβαλλω βεβαια το ποσο αποδοτικο ειναι το 2 σε 1..

Το iPad ήταν και θα είναι ένα Mobile ARM tablet με ποιοτικές εφαρμογές. Δεν μπορεί όμως να φτάσει το Desktop περιβάλλον των Surface, στα μάτια μου είναι δύο διαφορετικές κατηγορίες και ας προσπαθεί η Apple να αποδείξει το αντίθετο, επίσης το iPad Pro το βρίσκω υπερκοστολογημένο για αυτά που προσφέρει, μπορεί να έχει άψογο Hardware αλλά λειτουργικά είναι ένα μεγάλο iPad με στυλό και πληκτρολόγιο, που μπορεί κάποιος να πάρει το iPad με τα 350€ ένα iPad Bluetooth στυλό της Wacom με 50€ και ένα πληκτρολόγιο με 50€ και με 450€ έχεις κάτι παρόμοιο με αυτό που προσφέρει η Apple και ζητάει 1000€

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPad Pro δεν είναι 2σε1 (ακόμη τουλάχιστον), για μένα είναι η προέκταση των δυνατοτήτων του υπολογιστή τους.

Εάν θέλετε την καλύτερη εμπειρία tablet, τότε το iPad Pro είναι ένα πολύ ικανό προϊόν που θα καλύψει τις ανάγκες σας.

Αντίθετα όσοι θέλουν να κάνουν (κυρίως) εργασίες με (έναν λεπτό) φορητό υπολογιστή, και παράλληλα να έχουν και touch οθόνη τότε το Surface Pro είναι για αυτούς.

Και οι δύο είναι υπέροχες συσκευές όμως πόσο χρήσιμες είναι στον καθένα, εξαρτάται αποκλειστικά με τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποιούνται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθέατε, πριν από κάθε κουβέντα ας σκεφτόμαστε και λίγο. Το Ipad βεβαιότατα και βγήκε πριν απο οποιοδήποτε surface, μόνο που ήταν ένα υπερτιμημένο ταμπλετ και μόνο. Σε καμία περίπτωση δεν ήταν 2 σε 1. Το Ipad pro που παρουσιάστηκε σαν 2 σε 1 συσκευή, ναι βγήκε αρκετα αργότερα από το 1ο Surface, που από την αρχή ήταν 2 σε 1. Πριν από το Ipad pro είχαν βγεί και άλλες 2 σε 1, οικονομικότερες όπως, asus transformer pad κλπ..Τώρα ως προς τις αντιγραφές...Αντιγραφές κάνουν όλες οι εταιρείες, αν θέλουν να επιβιώσουν στις μέρες μας. Έχουμε λοιπόν να σας πούμε ότι, πολλές φορές οι αντιγραφές βγαίνουν καλύτερες και απο τους πρωτοπόρους!!!!

Ότι να ναι.... το iPad Pro 2 σε 1 ...καλά εντάξει . Το iPad Pro που παρουσιάστηκε τώρα το είδες? Χωρίς το μολύβι και το πληκτολογιο δεν δουλεύει? Και πριν το pro μπορούσες να βάλεις πληκτρολόγιο και γραφίδα όπως όλα τα tablet. Έβγαλε το Apple Pencil και ονομάστηκε pro άρα ανταγωνίζεται το surface.... τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα .

Έχω iPad Pro και δεν έχω Pencil και πληκτρολόγιο πάει να πει ότι επειδή λέγεται pro βγήκε να ανταγωνιστεί το surface. Δεν φτάνει μόνο ένα Pencil και ένα πληκτρολόγιο για να γίνει 2 σε 1 αλλιώς όλα tablet που έχουν πληκτρολόγιο και γραφίδα θεωρούνται αυτομάτως ανταγωνιστές του surface και ας μην μπορούν να ανοίξουν ούτε ένα word....

ΥΓ. Παιδιά πριν σχολιάσετε κάτι , δουλέψετε πρώτα ένα iPad Pro και μετά ένα surface και το συζητάμε. Με την φαντασία και εγώ το πίνακακι με την γραφίδα που γράφουν τα μικρά παιδιά το ονομάζω ανταγωνιστή του surface....

Κάποια στελέχη της Microsoft βλέπουν να απειλούνται οι πωλήσεις του surface με το καινούργιο pro και ήρθαν και στο insomnia να μας πουν ότι η Apple δεν έπρεπε να δώσει δυνατότητες στο iPad ασχέτως αν αυξάνονται οι επιδόσεις χρόνο με το χρόνο λόγο βελτιώσης της τεχνολογίας ,γιατί πλησιάζουν το surface....

αναμενόμενο κάποια στιγμή το iPad καθώς προχωράει η εξέλιξη των επεξεργαστών να έρθει στα ίσια με το surface. Δηλαδή έπρεπε να βγει το surface για να γίνει αυτό? Δεν απέδειξε και πριν το surface ότι έχει την δυνατότητα να βελτιώνεται κατά πολύ , χρόνο με το χρόνο?

Δεν ξέρω αλλά μερικοί την πατήσανε σαν τον λαγό με την χελώνα....

Του χρόνου που θα βγει ακόμα πιο δυνατό iPad θα μας λένε πάλι αντιγράφει το surface... απλά έλεος...

Αν δεν μπορούσατε τόσο καιρό να δείτε τις δυνατότητες εξέλιξης του δεν σας φταίει το pro αλλά η τύφλα σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι.... το iPad Pro 2 σε 1 ...καλά εντάξει . Το iPad Pro που παρουσιάστηκε τώρα το είδες? Χωρίς το μολύβι και το πληκτολογιο δεν δουλεύει? Και πριν το pro μπορούσες να βάλεις πληκτρολόγιο και γραφίδα όπως όλα τα tablet. Έβγαλε το Apple Pencil και ονομάστηκε pro άρα ανταγωνίζεται το surface.... τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα .

Έχω iPad Pro και δεν έχω Pencil και πληκτρολόγιο πάει να πει ότι επειδή λέγεται pro βγήκε να ανταγωνιστεί το surface. Δεν φτάνει μόνο ένα Pencil και ένα πληκτρολόγιο για να γίνει 2 σε 1 αλλιώς όλα tablet που έχουν πληκτρολόγιο και γραφίδα θεωρούνται αυτομάτως ανταγωνιστές του surface και ας μην μπορούν να ανοίξουν ούτε ένα word....

ΥΓ. Παιδιά πριν σχολιάσετε κάτι , δουλέψετε πρώτα ένα iPad Pro και μετά ένα surface και το συζητάμε. Με την φαντασία και εγώ το πίνακακι με την γραφίδα που γράφουν τα μικρά παιδιά το ονομάζω ανταγωνιστή του surface....

Κάποια στελέχη της Microsoft βλέπουν να απειλούνται οι πωλήσεις του surface με το καινούργιο pro και ήρθαν και στο insomnia να μας πουν ότι η Apple δεν έπρεπε να δώσει δυνατότητες στο iPad ασχέτως αν αυξάνονται οι επιδόσεις χρόνο με το χρόνο λόγο βελτιώσης της τεχνολογίας ,γιατί πλησιάζουν το surface....

αναμενόμενο κάποια στιγμή το iPad καθώς προχωράει η εξέλιξη των επεξεργαστών να έρθει στα ίσια με το surface. Δηλαδή έπρεπε να βγει το surface για να γίνει αυτό? Δεν απέδειξε και πριν το surface ότι έχει την δυνατότητα να βελτιώνεται κατά πολύ , χρόνο με το χρόνο?

Δεν ξέρω αλλά μερικοί την πατήσανε σαν τον λαγό με την χελώνα....

Του χρόνου που θα βγει ακόμα πιο δυνατό iPad θα μας λένε πάλι αντιγράφει το surface... απλά έλεος...

Αν δεν μπορούσατε τόσο καιρό να δείτε τις δυνατότητες εξέλιξης του δεν σας φταίει το pro αλλά η τύφλα σας.

 

Η νέα διαφήμιση του iPad Pro, το παρουσιάζει ως ένα πλήρη υπολογιστή

 

Tim Cook on iPad Pro: 'Why would you buy a PC anymore?'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι.... το iPad Pro 2 σε 1 ...καλά εντάξει . Το iPad Pro που παρουσιάστηκε τώρα το είδες? Χωρίς το μολύβι και το πληκτολογιο δεν δουλεύει? Και πριν το pro μπορούσες να βάλεις πληκτρολόγιο και γραφίδα όπως όλα τα tablet. Έβγαλε το Apple Pencil και ονομάστηκε pro άρα ανταγωνίζεται το surface.... τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα .

Έχω iPad Pro και δεν έχω Pencil και πληκτρολόγιο πάει να πει ότι επειδή λέγεται pro βγήκε να ανταγωνιστεί το surface. Δεν φτάνει μόνο ένα Pencil και ένα πληκτρολόγιο για να γίνει 2 σε 1 αλλιώς όλα tablet που έχουν πληκτρολόγιο και γραφίδα θεωρούνται αυτομάτως ανταγωνιστές του surface και ας μην μπορούν να ανοίξουν ούτε ένα word....

ΥΓ. Παιδιά πριν σχολιάσετε κάτι , δουλέψετε πρώτα ένα iPad Pro και μετά ένα surface και το συζητάμε. Με την φαντασία και εγώ το πίνακακι με την γραφίδα που γράφουν τα μικρά παιδιά το ονομάζω ανταγωνιστή του surface....

Κάποια στελέχη της Microsoft βλέπουν να απειλούνται οι πωλήσεις του surface με το καινούργιο pro και ήρθαν και στο insomnia να μας πουν ότι η Apple δεν έπρεπε να δώσει δυνατότητες στο iPad ασχέτως αν αυξάνονται οι επιδόσεις χρόνο με το χρόνο λόγο βελτιώσης της τεχνολογίας ,γιατί πλησιάζουν το surface....

αναμενόμενο κάποια στιγμή το iPad καθώς προχωράει η εξέλιξη των επεξεργαστών να έρθει στα ίσια με το surface. Δηλαδή έπρεπε να βγει το surface για να γίνει αυτό? Δεν απέδειξε και πριν το surface ότι έχει την δυνατότητα να βελτιώνεται κατά πολύ , χρόνο με το χρόνο?

Δεν ξέρω αλλά μερικοί την πατήσανε σαν τον λαγό με την χελώνα....

Του χρόνου που θα βγει ακόμα πιο δυνατό iPad θα μας λένε πάλι αντιγράφει το surface... απλά έλεος...

Αν δεν μπορούσατε τόσο καιρό να δείτε τις δυνατότητες εξέλιξης του δεν σας φταίει το pro αλλά η τύφλα σας.

 

να καταλαβαινόμαστε λιγάκι ρε παιδιά και μη κάνουμε λες και μας πήραν το γλυκό από το χέρι...η ms έπαιξε (έξυπνα ίσως ) σε άλλη κατηγορία με το surface σε σχέση με αρχικά ipad από την αρχή... Μοιραία η  apple πήγε προς τα εκεί "μεγαλώνοντας" το προιόν της .end of story...αν το κάνει καλύτερα ή όχι είναι αλλου παππά ευαγγέλιο. Γνώμη μου για την κατηγορία αυτή η  λύση της ms είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Why would you buy a PC anymore?" απευθύνεται (και) σε:

Χρήστες που σερφάρουν, που διαβάζουν τα mail τους, που χρησιμοποιούν skype/ viber, που κάνουν κάποιες (ευκολότερες) εργασίες στο Word/Excel (Pages/Numbers), που κοιτάζουν καμιά ταινία (Netflix πχ), που διαβάζουν κανένα ebook/pdf, που παίζουν (που και που) κανένα παιχνιδάκι...που θέλουν ένα λεπτό, όμορφο, εύκολο στη χρήση του εργαλειο και μια αξιόπιστη συσκευή (που δουλευει) στην κατοχή τους.

Αναρωτιέμαι, αναρωτηθήκατε και εσείς πόσοι είναι αυτοι? Μάλλον (πολλοί) αρκετοί.

Οπότε ναι, ΝΑΙ για αυτούς είναι πολύ καλύτερο το iPad παρά κανένα "ψεύτικο" Windows pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Why would you buy a PC anymore?" απευθύνεται (και) σε:

Χρήστες που σερφάρουν, που διαβάζουν τα mail τους, που χρησιμοποιούν skype/ viber, που κάνουν κάποιες (ευκολότερες) εργασίες στο Word/Excel (Pages/Numbers), που κοιτάζουν καμιά ταινία (Netflix πχ), που διαβάζουν κανένα ebook/pdf, που παίζουν (που και που) κανένα παιχνιδάκι...που θέλουν ένα λεπτό, όμορφο, εύκολο στη χρήση του εργαλειο και μια αξιόπιστη συσκευή (που δουλευει) στην κατοχή τους.

Αναρωτιέμαι, αναρωτηθήκατε και εσείς πόσοι είναι αυτοι? Μάλλον (πολλοί) αρκετοί.

Οπότε ναι, ΝΑΙ για αυτούς είναι πολύ καλύτερο το iPad παρά κανένα "ψεύτικο" Windows pc.

Ολα αυτα τα κανεις και με ενα xiaomi mi pad 3 (200 ευρω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Κάποια στιγμή κάποτε θα γίνει. Για κάποιους μπορεί να είναι ήδη, για άλλους όχι. Αυτά είναι σχετικά σε ποιον απευθύνεσαι.

Αλλά τι περιμένατε?Κάθε χρόνο να αυξάνονται οι επιδόσεις του κατά 30% και αυτό να παραμείνει ένα μεγάλο iPod?

Κάποια στιγμή ναι θα γίνει και surface αλλά όχι επειδή θέλει να αντιγράψει το surface αλλά επειδή είναι η φυσική εξέλιξη. Τι κάνουμε κάποιοι μεγαλώνουν και κάποιοι παραμένουν ανήλικοι....

να καταλαβαινόμαστε λιγάκι ρε παιδιά και μη κάνουμε λες και μας πήραν το γλυκό από το χέρι...η ms έπαιξε (έξυπνα ίσως ) σε άλλη κατηγορία με το surface σε σχέση με αρχικά ipad από την αρχή... Μοιραία η  apple πήγε προς τα εκεί "μεγαλώνοντας" το προιόν της .end of story...αν το κάνει καλύτερα ή όχι είναι αλλου παππά ευαγγέλιο. Γνώμη μου για την κατηγορία αυτή η  λύση της ms είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.

 

Φίλε μου αν το smartphone σου αύριο μεθαύριο κάνει τις λειτουργίες του surface πάει να πει ότι αντέγραψε το surface?

Μήπως πιστεύετε ότι οι υπολογιστές θα είναι όπως είναι το surface, στο μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, τέτοιες παπάτζες λέγονται από στελέχη της Microsoft;  

Είπαμε στην γριά να χέσει κι αυτή ξεκωλιάστηκε. Επειδή δηλαδή έβγαλε η Apple πληκτρολόγιο (optional) για το iPad PRO την αντιγράφει; Από πότε η Microsoft έχει τα πνευματικά δικαιώματα των tablet/laptop 2 σε 1; Επειδή έβγαλε κάποια κι αυτή; 

Για ένεση καφεΐνης είναι ο καψερός, για να μην πω για ηλεκτροσόκ και άσπρη μπλουζίτσα με τα μανικάκια της δεμένα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα τα κανεις και με ενα xiaomi mi pad 3 (200 ευρω)

 

Μάλλον τα κάνεις, αλλά αναφέρομαι σε μια αξιόπιστη συσκευή που να δουλεύει (σε σειρά ετών σχεδόν το ίδιο), και όχι σε ένα φθηνό κλώνο του iPad.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι κλωνος αυτο και το αλλο οχι??

Αυτο ειναι που μου τι δινει στην λογικη των apple users.Αν αντιγταψει καποια εταιρεια προιον της ειναι απλα ξεδιαντροπη κλεφτρα (ασχετως αν ειναι "φωτοτυπια" η απλα φερνει), αν αντιγραψει αυτη ειναι απλα η δυσιολογικη εξελιξη του προιοντος. Δε χωρανε 2 μετρα κ 2 σταθμα ρε παιδια αποφασιστε. Και μετα απορειτε γιατι σας λενε isheeps.

Ε δεν εχει να κανει με το αν τα προιοντα της apple ειναι καλα η οχι ουτε κ αν ειναι ακριβα η οχι αλλα ξεκαθαρα με τον τροπο που εσεις αποφασιζετε να υπερασπιζεστε την αγαπημενη σας εταιρεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...