Προς το περιεχόμενο

Το SNES Classic έρχεται το Σεπτέμβριο από τη Nintendo με τιμή $80 και πολλά παιχνίδια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως αυτη η θεωρηση που εχεις για τον κοσμο (ισχυει ο νομος της ζουγκλας, ο καθενας για παρτη του) σε βολευει;

 

Γιατι σε πληροφορω οτι πολλα απο τα αγαθα που απολαμβανεις (περιθαλψη, συνταξη, παιδεια, 8ωρο στη δουλεια) προηλθαν απο αγωνες καποιων που δεν κοιταξαν την παρτη τους και νοιαστηκαν να καλυτερεψουν την κατασταση ολων, αντι να την "σκαπουλαρουν" με τα παραθυρακια του νομου ή με ατομικιστικη λογικη.

 

Ολα αυτα με τις Ferrari που λες και οτι οι ανθρωποι τα τρωγαν στις π@τανες, ειναι αστεια , εκτος αν ο γειτονας σου απεναντι που δεν εχει να πληρωσει ρευμα εχει Ferrari παρκαρισμενη και εκτος αν εισαι ο Νταϊσενμπλουμ.

 

Επαναλαμβανω : σε ΒΟΛΕΥΕΙ να ερμηνευεις την κοινωνια γυρω σου ως κακη ωστε να δικαιολογεις τις ατομικες σου πραξεις. Αν μεθαυριο γινει καποια στραβη και χασεις τη δουλεια σου εσυ, θα ηθελες να σου πω εγω "καλα να παθεις, γιατι πηρες διακοποδανειο;" ενω δεν εχεις παρει; 

Σου αρεσει το τσουβαλιασμα επειδη σε βολευει;

 

Anyway, η σωστη σταση για μενα ειναι να μην αγορασει κανεις απο αυτους τους τυπους που πουλανε 200 ευρω τη συγκεκριμενη "κονσολα" (emulator).

 

Δεν θα παρω συνταξη, δεν δουλευω, δεν εχω δωρεαν ασφαλεια και περιθαλψη και αν παθω κατι, το πληρωνω ντουκου απο την τσεπη μου. Βγαζω τα λεφτα μου νομιμα, πληρωνοντας ενα σκασμο λεφτα στο κρατος και εχω τον καθε ενα να μου λεει το μακρυ του και το κοντο του και να απαιτει οτι του κατεβει για 3.60. Επισεις δεν χρωσταω ουτε ενα σεντ πουθενα και δεν εχω κανενα δανειο. Προφανως ζουμε σε διαφορετικο κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα παρω συνταξη, δεν δουλευω, δεν εχω δωρεαν ασφαλεια και περιθαλψη και αν παθω κατι, το πληρωνω ντουκου απο την τσεπη μου. Βγαζω τα λεφτα μου νομιμα, πληρωνοντας ενα σκασμο λεφτα στο κρατος και εχω τον καθε ενα να μου λεει το μακρυ του και το κοντο του και να απαιτει οτι του κατεβει για 3.60. Επισεις δεν χρωσταω ουτε ενα σεντ πουθενα και δεν εχω κανενα δανειο. Προφανως ζουμε σε διαφορετικο κοσμο.

 

Νταξει τωρα πουλας τρελα. Σε σχολειο δεν πηγες; οι γονεις σου δεν δουλεψαν 8ωρο; δεν θα παρουν συνταξη; (ασχετα αν θα κοπει λογω μνημονιων). Σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ εχουν κερδηθει δικαιωματα επειδη καποιοι νοιαστηκαν για τους αδυναμους. 

 

(Λες : δεν δουλευω και μετα λες: βγαζω τα λεφτα μου νομιμα, πληρωνοντας ενα σκασμο λεφτα στο κρατος). Ο,τι να'ναι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ολο αυτο, εφταιγε το παιδι που ηθελε να αρπαξει κομματι απο την τουρτα?

Ναι μονο που αν ειχες δει τις αρχικες αγγελιες οταν ειχε βγει η ανακοινωση που ορισμενοι ανεβαζαν και εικονες,μιλαμε 1 ατομο ειχα δει να ειχε ανεβασει εικονα με 12 nes classic προς πωληση(ολοκληρη κουτα).

 

Δεν μιλαμε για περιπτωση που πηρες 2 κομματια το ενα το κρατησες και το αλλο το πουλησες.

 

Επισης δεν θεωρειται καν κανονικη κονσολα(αφου μιλαμε για emulator στην ουσια)για να σου εχει η εταιρεια κανονικη παραγωγη οπως τα playstation ή xbox.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει τωρα πουλας τρελα. Σε σχολειο δεν πηγες; οι γονεις σου δεν δουλεψαν 8ωρο; δεν θα παρουν συνταξη; (ασχετα αν θα κοπει λογω μνημονιων). Σε ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ εχουν κερδηθει δικαιωματα επειδη καποιοι νοιαστηκαν για τους αδυναμους. 

 

(Λες : δεν δουλευω και μετα λες: βγαζω τα λεφτα μου νομιμα, πληρωνοντας ενα σκασμο λεφτα στο κρατος). Ο,τι να'ναι.

 

Δεν εχω καν γονεις (Οχι δεν φυτρωσα. Απλα πεθαναν). Δεν το εθεσα σωστα. Δουλευω αλλα οχι με αφεντικο και ωραρια. Οποτε δεν το λες ακριβως δουλευω. Εχω την ευχερεια να σηκωθω να παω 3 μηνες διακοπες αλλα υπαρχουν και περιοδοι οπου υπαρχουν ζορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λες κ καμαρωνεις? σε τιμά?

Επένδυση λέγεται και μάλιστα πολύ έξυπνη.  Γιατί όταν κάποιος κάνει καποια επενδυση για να του αποδώσει χρήματα πρεπεπι να λυπάται; Νόμιμα τα αγόρασε και με αποδείξεις, και τα μεταπώλησε σε άτομα που με την θέλησή τους τα αγόρασαν.

 

Συγνώμη κιόλας, αλλ΄ααυτό το πράγμα ότι θα πρέπει κάποιος να νοιώθει ενοχές σ αυτόν τον τόπο που χωρίς να κλέψει και να καταπατήσει τίποτα όταν κανει μια επένδυση για να του αποδώσει κέρδος στο μάλλον. Ειλικρινά δεν παίζεστε μερικοί εδώ μέσα , και γενικά πατού τριγύρω στην χώρα αυτή.

 

Το ότι όλοι οι ανιστόριτοι το ταυτίζετε με μαυρη αγορά είναι απλά τραγικό. Γιατί αν συγκρίνετε την αναγκη για φαγητό που απλά αν δεν το φας πεθανες κλαι την εκμεταλλευση που παιζοταν για ενα πιατο φαί , με την αναγκη να εχεις ενα Mini nes Που κανεις το ίδιο με ενα retropie στα μισα λεφτά είστε απλά τραγικοί.  

 

 

και παρεπιπτόντως είστε σε Site πώλησης και μεταπώλησης μεταχειρισμένων.. Ξυπνηστε λίγο και καταλάβετε που βρίσκεστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επένδυση λέγεται και μάλιστα πολύ έξυπνη.

Η αληθεια ειναι οτι το διαβασα τοσες φορες αυτο και ακομα γελαω. Επενδυση λεει. Ναι παιδια να το προτεινετε και στο υπουργειο οικονομικων για να παει η χωρα μπροστα,μην χανονται τετοιες πρωτοβουλιες......

Συγνώμη κιόλας, αλλ΄ααυτό το πράγμα ότι θα πρέπει κάποιος να νοιώθει ενοχές σ αυτόν τον τόπο που χωρίς να κλέψει και να καταπατήσει τίποτα όταν κανει μια επένδυση για να του αποδώσει κέρδος στο μάλλον.

Ναι γιατι ειπαμε οτι ο αλλος που πουλαει πολλα κομματια του nes classic με εγγυηση κιολας και την βλεπει λες και εχει επιχειρηση ειναι πολυ νομιμος :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το διαβασα τοσες φορες αυτο και ακομα γελαω. Επενδυση λεει. Ναι παιδια να το προτεινετε και στο υπουργειο οικονομικων για να παει η χωρα μπροστα,μην χανονται τετοιες πρωτοβουλιες......

Ναι γιατι ειπαμε οτι ο αλλος που πουλαει πολλα κομματια του nes classic με εγγυηση κιολας και την βλεπει λες και εχει επιχειρηση ειναι πολυ νομιμος :rolleyes:

 

Αν το υπουργέιο Οικονομικών είχε πραγματική αντίληωη της αγοράς τώρα δεν θα είμασταν φουλ στην ανεργία και στις επιχειρήσεις που κλεινουν. Η ζήτηση φέρνει πωλήσεις, η ανάγκη να αγοράσεις κα΄τι , πλασματική μεν , αλλά ανάγκη σε κανει να πληρώνεις χρυσό για χαντρες. 

 

Αυτοί που τα έχουν ας τα δώσουν εξ αρχής, αυτοί που τα πουλάνε μαγκιά τους που μπορουν να τα πουλάνε. Δεν θα κάτσω να κλαιγομαι γιατί καποιος ήταν πιο γρηγορος από εσάς όταν το αγόρασε. 

 

Όταν πρόκειται για μεταπώληση μεταχειριεμένων μια χαρά νόμιμος είναι και με το παραπάνω. Λυπάμαι , αλλά βρίσκεσαι σε site μεταπώλησης μεταχειρισμένων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πρόκειται για μεταπώληση μεταχειριεμένων μια χαρά νόμιμος είναι και με το παραπάνω. Λυπάμαι , αλλά βρίσκεσαι σε site μεταπώλησης μεταχειρισμένων. 

Εγω για σφραγισμενα nes classic λεω εσυ μου λες για μτχ.

 

Επισης τελευταια φορα που το ειχα κοιταξει το Insomnia ειναι site τεχνολογιας και οχι μεταπωλησης μτχ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι η διαμαχη εαν ειναι πραγματικη κονσολα η emulator; Ελεος δηλαδη. Ειναι ενα μηχανημα που παιζει παιχνιδια, για μενα ειναι ΚΟΝΣΟΛΑ. Με ποιον τροπο το κανει δεν με ενδιαφερει, με ενδιαφερει οτι εμφανιζει στην οθονη το πρεζακι τον Μαριο να τρωει παραισθησιογονα μανιταρια και να πηδαει πανω στις χελωνες (οχι σεξουαλικα).

Αντε χαλαρωστε, εκανα αιτηση για νεα πιστωτικη καρτα να παω να αγοραασω καμια δεκαρια κομματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε την υπόλοιπη luxottica.. βρες μου γυαλιά με την ποιότητα των persol σε πλαστικά και φακούς (που ευτυχώς την έχουν αφήσει να διατηρεί δικό της εργοστάσιο και ευτυχώς δεν είναι και τόσο ακριβά σε σχέση με άλλα του ομίλου, κάνουν ελάχιστα περισσότερα από τα υπερτιμημένα πολύ χειρότερα ray ban) με 40€ και σε κερνάω κουλούρι 

 

γιατί έχω δοκιμάσει διάφορα hawkers και σια και είναι επιεικώς γτπ 

 

κάποια πράγματα καλώς ή κακώς είναι καλύτερα και κάνουν τάδε χρήματα.. 

 

στο κόσμο των ηλεκτρονικών συσκευών όμως το υπερκέρδος πάει σύννεφο τι να γίνει.. η nintendo κάνει τις αρπαχτές της το ίδιο και διάφοροι άλλοι.. 

 

αυτό φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το εκμεταλλεύεσαι κάποιον που βρίσκεται στην ανάγκη, δεν είναι ανάγκη να παίξεις για 10' nes (γιατί δεν είναι για παραπάνω) να θυμηθείς τα νιάτα σου 

 

Persol με 40 δεν θα βρεις έξω, θέλω να σου πω ότι τόσο κοστίζουν απο το εργοστάσιο.Το αστείο είναι ότι τα rayban κοστίζουν 20 ντόλαρς να τα κάνουν και τα πουλάνε στην ίδια τιμή περίπου με τα Persol. Επίσης αν και απο βδομάδα θα πάρω γυαλί Persol δεν ξέρω κατα πόσο πιο ποιοτικά είναι απο τα υπόλοιπα γυαλιά και αν όντως τα κάνουνε μεσα σε δικό τους εργοστάτιο και όχι luxottica. Το έψαξα πολύ το θέμα γιατί rayban είχα και εγώ, και είδα ότι τα Persol είναι πολύ καλύτερα, μακάρι να είναι έτσι, και αν ποτε βρω Persol με 40 ευρώ να ξέρεις θα σε στείλω πμ για το κουλούρι. Τέλος, η Nintendo φυσικά και κάνει αρπαχτή αυτή την στιγμή με το SNES mini.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανενας μας δεν ειπε πως ειναι νομιμο αλλα ακομα και που κινεισαι στην αριστερη λωριδα, παρανομο ειναι μιας και ειναι λωριδα μονο για προσπεραση και οχι για τους γρηγορους! Δεν μιλαμε για τα 3000 mp3 που εχεις στον υπολογιστη σου χωρις να εχεις αγορασει ουτε ενα απο αυτα αυθεντικο. Ουτε για την σωρεια ταινιων που βλεπεις τα βραδια στον υπολογιστη. Και οταν χαλασε ο υπολογιστης σου να φανταστω πηγες στο πλαισιο και τους ειπες με αποδειξη ε??? Δεν εφερες ενα φιλαρακι σπιτι να στο κανει με κανενα 20αρικο.

Κατα τα αλλα σε πειραξε ο αλλος που αγορασε 3 κονσολες και τις εβγαλε ebay.

 

Αλλα τι να λεμε τωρα. Ξερω. Τον υπολογιστη τον φτιαχνεις εσυ, δεν κατεβαζεις τραγουδια παρα μονο τα ακους απο Youtube, για ταινιες χρησιμοποιεις Netflix και στο αμαξι ολα τα cd ειναι αγορασμενα απο το Public. Ειστε για κλαμματα. Νομιζετε οτι κοροϊδευευτε ολους τους αλλους. Λες και εμεις ειμαστε ηλιθιοι και δεν ξερουμε.

 

 

Οχι. Αν ειναι τοσο σημαντικο για σενα ωστε να το βαλλεις πανω απο το σπιτι σου, εισαι day one και περιμενεις στην ουρα να το παρεις πριν εξαντληθει. Οτι γινεται και με το iphone που κατασκηνωνουν απεξω απο το προηγουμενο βραδυ. Αν θελεις να αραξεις, να πιεις τον καφε σου και να πας κατα τις 12, δεν σου φταιω εγω αν δεν υπαρχει ποια στο ραφι. Θα ερθεις και θα το παρεις απο εμενα και λογικο οτι θα το παρεις ποιο ακριβα και ξερεις γιατι? Γιατι εγω περιμενα στην ουρα απο το προηγουμενο βραδυ. Και δεν το εκανα για την ψυχη της μανας μου.

Εγω που πληρώνω ote tv μουσική μόνο από YouTube και Spotify Tunein radio παιχνίδια αγοράζω και δεν έχω πουλήσει ποτέ σε αγγελία κάτι που πήρα πιο φθηνά πιο ακριβά είμαι οκ?

 

Για το θέμα το καλοβλεπω το snes. Μεγάλωσα με snes και smurfs robocop 3 Mario οπότε μια νοσταλγία υπάρχει. Το nes δε με έκανε κλικ λόγω ότι δεν το πρόλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μας το εβγαλαν παντως σε ''coming soon''   :-)

 

http://www.bestbuy.com/site/nintendo-entertainment-system-snes-classic-edition/5919830.p?skuId=5919830

 

 

Επισης και στο Amazon. https://www.amazon.com/gp/product/B0721GGGS9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...