Προς το περιεχόμενο

Αισθητήρα ανάγνωσης δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη παρουσιάζει η Qualcomm


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης θα είναι;

Αν ναι, δεν νομίζω ότι αποτελεί κάτι φοβερό, καλοδεχούμενο ωστόσο.

Μου αρκει απο το να ειναι το fp scanner στο πισω μερος οπως στο s8.

 

Λογικα θα το δουμε με το note 8 αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή το κάνεις superhype για να δικαιολογήσεις τα άπειρα λεφτά που ζητάς/έδωσες για να πουλήσεις/πάρεις ένα μέτριο κινητό ενώ είναι απλά ένα gimmick

Ναι ρεσύ άπειρα είναι τα 600 για ένα αξιοπρεπές Smartphone ενώ την ίδια στιγμή ο ανταγωνισμός πουλάει Gimmicks και σαβούρες με παραπάνω λεφτά. Αλλά αυτά είναι για εσάς ψηλά γράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίω με σχόλια του τύπου "πρόβατα φακέλωμα και τέτοια"

 

Έχεις κάρτα στην τράπεζα και χωρίς αυτήν ήδη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Νομίζεις χρειάζονται το δακτυλικό σου αποτύπωμα;;;;ΧΕΣΤΗΚΑΝ.

 

Αν θέλω να σε βρω σου μπλοκάρω την κάρτα και έρχεσαι από μόνος σου όπου σου πω εγώ.

Τόση ελευθερία έχεις.Πάμε παρακάτω τώρα στο θέμα.

 

Η μόνη κερδισμένη από το όλο θέμα εκτός από την Qualcomm είναι η Samsung.

Κατέχει την πατέντα για τις amoled και είναι η μόνη εταιρία που τις φτιάχνει...Πάω να αγοράσω μετοχές της samsung τώρα που ακόμα είναι χαμηλά λόγω Note 7....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, 400ε η ανταλλακτικη οθονη στο s9 αμα σου πεσει και σπασει.

 

Ασε που με ενα ολοκληρο δευτερολεπτο ή απενεργοποιεις το fingerprint ή πετας το κινητο στο τοιχο απ τα νευρα μετα την 10η φορα.

 

Κατα τα αλλα εγω προτιμω την υλοποιηση με clicky κουμπι μπροστα οπως ακριβως ειναι στο 1+ 5 και θα προτιμουσα καλυτερα να εριχναν το βαρος (και τα φραγκα) σε κατι χρησιμο, οπως πχ σε καμια μπαταρια της προκοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρεσύ άπειρα είναι τα 600 για ένα αξιοπρεπές Smartphone ενώ την ίδια στιγμή ο ανταγωνισμός πουλάει Gimmicks και σαβούρες με παραπάνω λεφτά. Αλλά αυτά είναι για εσάς ψηλά γράμματα.

 

How cares, σημασια εχει ο ανταγωνισμος να πουλαει ιδιες ιντζες-αναλυση οθονης και μια συσκευη που κανει 10 απλα πραγματα σωστα με 150€-200€. 

 

Εγω παντως τα quick shortcuts στο nougat, τα χαιρομαι με 170€ συσκευη και δουλευουν αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How cares, σημασια εχει ο ανταγωνισμος να πουλαει ιδιες ιντζες-αναλυση οθονης και μια συσκευη που κανει 10 απλα πραγματα σωστα με 150€-200€. 

 

Εγω παντως τα quick shortcuts στο nougat, τα χαιρομαι με 170€ συσκευη και δουλευουν αψογα.

Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα αυτό που λες και επίσης μόνο που μου ξεκινάς την συζήτηση με τα "150€" άστο δεν θα πάρω. Συγκρίνουμε κρεμμύδια με πορτοκάλια ότινανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς κάνει ο ανταγωνισμός. "Εγώ το έκανα πρώτος" και που είναι τώρα το Force Touch της Huawei? Ένα ακόμα Gimmick που κατέληξε στα αζήτητα. Είτε φτιάχνεις κάτι για να κρατήσει ή το κάνεις για να λες ότι το έκανες.

 

Τι σχέση έχει το Gimmick με το force touch της μιας που ξεχάστηκε και της άλλης που το χρησιμοποιεί ένας στους τρείς και είστε δύο άτομα εδώ μέσα που μας τα κάνετε τσουρέκια, με αυτό που παρουσιάζει η Qualcomm και θα μπει σε ότι νέα συσκευή κυκλοφορήσει με Snapdragon 630 και πάνω, (σε συσκευές μεσαίας κατηγορίας δηλαδή), και στόχο έχει να αντικαταστήσει πλήρως την παλαιά τεχνολογία.

 

Αν δεν υπάρχει βολική κοντινή παραλία, και μια βουτιά σε πισίνα ξενοδοχείου δεν είναι άσχημη ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μάλλον το iPhone 8 δεν θα έχει αισθητήρα κάτω από την οθόνη, εκτός κι αν κατάφεραν να τον ενσωματώσουν μέσω άλλης εταιρείας. Πάμε για του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με το Fingerprint sensor στο S8, που δε φτάνει που είναι πίσω και δε βολεύει. Δεν είναι ούτε στο κέντρο, αλλά ούτε στη μέση.Και θέλει δάχτυλο Αντετοκούμπο για να το φτάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω με σχολια τυπου "αλλο ενα μεσο φακελωματος", "προβατα" κλπ κλπ, να κλαψω η να γελασω???

Δηλαδη δεν μπορει να ειστε κατω απο 60 χρονων τουλαχιστον και να το λετε σοβαρα αυτο το πραγμα, εν ετη 2017 με τοση τεχνολογια γυρω μας και που ολα πια γινονται ηλεκτρονικα. Αντε ρε μαγκες και σας πηρανε το πολυτιμο αποτυπωμα σας, για πειτε μας και εμας τι θα το κανουμε? Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι θα θελεις να κανεις κανενα εγκλημα και φοβασαι μηπως και σε βρουνε. Αλλα αν ειναι να κανεις κατι τετοιο παρε ενα ζευγαρι γαντια να τελειωνουμε.

Δηλαδη αν οντος το πιστευετε αυτο και δεν τρολλαρετε απλα ε τραβατε τοτε προς Αγιο δομηνικο, μιας και ειναι και προσφατο, να ζησετε μεσα στα δαση να μην φοβαστε, και να μην σας βρουνε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα αυτό που λες και επίσης μόνο που μου ξεκινάς την συζήτηση με τα "150€" άστο δεν θα πάρω. Συγκρίνουμε κρεμμύδια με πορτοκάλια ότινανε.

 

Η βασικη λειτουργια ειναι να πηγαινεις απευθειας σε μια συγκεκριμενη λειτουργια της εφαρμογης απευθειας απο το εικονιδιο.

 

Το κανει; Το κανει.

 

Οσο για τα κρεμμυδια και τα πορτοκαλια, εφοσον και τα δυο κανουν την ιδια δουλεια, δεν με νοιαζει. 

 

Τρεχω fb/ig/viber/chrome/calendar/camera/maps και σε μπανανα εφοσον μπορει δεν εχω κανενα κολλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βασικη λειτουργια ειναι να πηγαινεις απευθειας σε μια συγκεκριμενη λειτουργια της εφαρμογης απευθειας απο το εικονιδιο.

 

Το κανει; Το κανει.

 

Οσο για τα κρεμμυδια και τα πορτοκαλια, εφοσον και τα δυο κανουν την ιδια δουλεια, δεν με νοιαζει. 

 

Τρεχω fb/ig/viber/chrome/calendar/camera/maps και σε μπανανα εφοσον μπορει δεν εχω κανενα κολλημα.

Καλά και το σταρτλετάκι του παππού μου το Αθήνα - Θεσσαλονίκη το κάνει άνετα με 130km/h αλλά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με ένα Mercedes, κρεμμύδια με πορτοκάλια όπως γράφει ο φίλος. Τώρα όσον αναφορά το τι τρέχει και το τι κολλήματα έχεις, την ίδια άποψη έχει και ο παππούς μου για το στάρλετ ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με το Fingerprint sensor στο S8, που δε φτάνει που είναι πίσω και δε βολεύει. Δεν είναι ούτε στο κέντρο, αλλά ούτε στη μέση.Και θέλει δάχτυλο Αντετοκούμπο για να το φτάσεις.

Μάλλον δεν το έχεις πιάσει το κινητό. Το μόνο που δέχομαι σαν επιχείρημα είναι ότι άμα το έχεις στο τραπέζι δεν βολεύει στο σήκωμα...Όμως στο σ7 μου που το έχει μπροστά, μερικές φορές με τον αντίχειρα όταν το κρατάω με το ένα χέρι δεν πιάνει με την πρώτη. Το σ8 που δοκίμασα βολεύει πολύ για ξεκλείδωμα με το ένα χέρι. Πάντως χέρια αντεντοκούμπο δεν χρειάζεσαι. Ίσα ίσα που είναι και πιο λεπτό από το σ7. Γκόμενα το είχε αυτό που δοκίμασα εγώ. Ούτε που κούναγε το χέρι της καθόλου για να φτάσει πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και το σταρτλετάκι του παππού μου το Αθήνα - Θεσσαλονίκη το κάνει άνετα με 130km/h αλλά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με ένα Mercedes, κρεμμύδια με πορτοκάλια όπως γράφει ο φίλος. Τώρα όσον αναφορά το τι τρέχει και το τι κολλήματα έχεις, την ίδια άποψη έχει και ο παππούς μου για το στάρλετ ;P

 

Startac του 93 ειπες εχει ο παππους; 

 

Τρεχει fb/viber/ig/gmail/chrome κανονικα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...