Προς το περιεχόμενο

Χειρισμός σκουπιδιών λόγω απεργίας.


naive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κάδοι στη γειτονιά μου παραμένουν στο ίδιο χαλί btw

 

Αν στο δήμο σου μάζεψαν τα σκουπίδια τόσο γρήγορα χωρίς υπερωρίες σημαίνει απλά ότι έχετε υπεραριθμους και σπατάλη πορων

 

Κάδοι στην περιοχή υπάρχουν ξεχειλισμένοι, δεν ξέρω αν είναι από την απεργία ή ξαναγέμισαν. Πάντως είχαν βγάλει ανακοίνωση οι δήμοι ότι θα χρειαστούν δύο μέρες και τόσο χρειάστηκε για τη δική μου γειτονιά. Αν είναι υπεράριθμοι δεν ξέρω, αλλά όπως ξαναείπα, όσο τα δημοτικά τέλη που πληρώνω είναι 10€ το μήνα, δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • rus

    rus 25 αναρτήσεις

  • naive

    naive 13 αναρτήσεις

  • DrLo

    DrLo 12 αναρτήσεις

  • Thresh

    Thresh 8 αναρτήσεις

Κάδοι στην περιοχή υπάρχουν ξεχειλισμένοι, δεν ξέρω αν είναι από την απεργία ή ξαναγέμισαν. Πάντως είχαν βγάλει ανακοίνωση οι δήμοι ότι θα χρειαστούν δύο μέρες και τόσο χρειάστηκε για τη δική μου γειτονιά. Αν είναι υπεράριθμοι δεν ξέρω, αλλά όπως ξαναείπα, όσο τα δημοτικά τέλη που πληρώνω είναι 10€ το μήνα, δεν έχω πρόβλημα.

 

Όχι δε ξαναγεμίσηαν. Δεν αδειάσαν ποτέ.

 

Θα πάω στο δίπλα δρόμο (που ανήκει σε διαφορετικό δήμο) όταν γυρίσω σπίτι να συγκρίνω την απόδοση των δύο γειτωνικών δήμων.

 

Εγώ πάλι για 26,63 στο τελευταίο λογαριασμό ενώ επί τόσο καιρό δεν μου παρέχεται καμία υπηρεσία από το δήμο ένα μικρό προβληματάκι το έχω να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε μας ευτυχώς δεν γέμιζαν οι κάδοι ούτε μέσα στην απεργία. Δεν ξέρω αν πέρναγαν σκουπιδιάρες ή αν δεν πετάγαμε τόσα σκουπίδια... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μας ευτυχώς δεν γέμιζαν οι κάδοι ούτε μέσα στην απεργία. Δεν ξέρω αν πέρναγαν σκουπιδιάρες ή αν δεν πετάγαμε τόσα σκουπίδια... :P

 

Εξαρτάται από το δήμο. Σε ποιό σήμο είσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Χαϊδάρι εγώ ... ο διπλανός δρόμος είναι Περιστέρι. Θα τσεκάρω το απόγευμα.

 

 

Τους παρεξήγησα τους σκληρά εργαζόμενους του ΔΧ : τα μαζέψαν (τα πολλά πολλά) σήμερα

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 λοιπον θα ρωτησω το κολλητο μου μολις τον δω και θα σας πω ακριβως τι ισχυει

 

Eνημερωθηκα. Το ωραριο των σκουπιδιαραιων και λοιπων παρομοιων εργατων είναι 6 ωρες και 20 ή 25 λεπτα.

Σε καποιους δημους μολις τελειωσουν απ τη σκουπιδιαρα φευγουν, σε αλλους καθονται μεχρι τη ληξη αυτου του ωραριου.

 

Από τις προσφατες υπερωριες που εκαναν για τον μαζεμενο κοπρο το Αυγεια δεν πληρωθηκαν, εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Διοτι τις περισσοτερτες απ τις ημερες των απεργιων πληρωνονταν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνημερωθηκα. Το ωραριο των σκουπιδιαραιων και λοιπων παρομοιων εργατων είναι 6 ωρες και 20 ή 25 λεπτα.

Σε καποιους δημους μολις τελειωσουν απ τη σκουπιδιαρα φευγουν, σε αλλους καθονται μεχρι τη ληξη αυτου του ωραριου.

 

Από τις προσφατες υπερωριες που εκαναν για τον μαζεμενο κοπρο το Αυγεια δεν πληρωθηκαν, εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Διοτι τις περισσοτερτες απ τις ημερες των απεργιων πληρωνονταν κανονικα.

Άρα τις υπερωρίες τις πληρώθηκαν ... Και έκαναν απεργία ξερωντας ότι πάνω κάτω τα λεφτά τους θα τα πάρουν ... Στην ουσία εκβίασαν για κάτι απλά μεταθέτοντας τις ώρες δουλειάς τους. Έτσι κάνω και εγώ απεργία ...  Τσάμπα μαγκιά ... και μετά θα το πουλάνε στα συνήθη θύματα (= τα κοροϊδα της υπόθεσης) σαν "διεκδικήσεις".

 

Btw

Στο δήμο μου υπάρχει ένα σημείο που είναι ακόμα σαν την απεργια. Δε μπορώ να πιστέψω ότι έτσι είναι κανονικά. Η το έχουν ξεχάσει, η δε μπορεί να περάσει σκουπίδια τα από εκεί και βαριουνται να τα κουβαλήσουν μεχρι την πλησιέστερη γωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τις υπερωρίες τις πληρώθηκαν ... Και έκαναν απεργία ξερωντας ότι πάνω κάτω τα λεφτά τους θα τα πάρουν ... Στην ουσία εκβίασαν για κάτι απλά μεταθέτοντας τις ώρες δουλειάς τους. Έτσι κάνω και εγώ απεργία ...  Τσάμπα μαγκιά ... και μετά θα το πουλάνε στα συνήθη θύματα (= τα κοροϊδα της υπόθεσης) σαν "διεκδικήσεις".

 

 

 

Δεν τις πληρωθηκαν, ειπα. Εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Φυσικα όχι με ακριβεια, στο φλου, σε συνεννοηση με το δήμαρχο. Ο οποιος λεει το εκανε ευνοϊκοτερο αν ηταν γρηγοροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις πληρωθηκαν, ειπα. Εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Φυσικα όχι με ακριβεια, στο φλου, σε συνεννοηση με το δήμαρχο. Ο οποιος λεει το εκανε ευνοϊκοτερο αν ηταν γρηγοροι. 

 

Κατάλαβα τι είπες, εσύ μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε ούτε τι γράφεις ... αυτό που γράφεις σημαίνει ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ουσιαστικά αφού φυσικά δεν έρπεπε να πληρωθούν κατά την απεργία.

 

Δε καταλαβαίνω τι σε προβληματίζει στο παραπάνω.

 

και αυτό το "στο φλου" δε το κατάλαβα ... δικά τους είναι τα λεφτά που τα δίνουν "στο φλου" ... το να δίνεις λεφτά του δημοσίου "στο φλου" είναι απιστία περί την υπηρεσία στη καλύτερη, κατάχρηση στη χειροτερη ... σε κάθε περίπτωση είναι λόγος απόλυσης και καταλογισμού ποινικών ευθυνων. όχι αμα είανι έτσι να πληώσω και εγώ το ΦΠΑ μου στο τέλος του μήνα "στο φλου"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι είπες, εσύ μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε ούτε τι γράφεις ... αυτό που γράφεις σημαίνει ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ουσιαστικά αφού φυσικά δεν έρπεπε να πληρωθούν κατά την απεργία.

 

Δε καταλαβαίνω τι σε προβληματίζει στο παραπάνω.

 

και αυτό το "στο φλου" δε το κατάλαβα ... δικά τους είναι τα λεφτά που τα δίνουν "στο φλου" ... το να δίνεις λεφτά του δημοσίου "στο φλου" είναι απιστία περί την υπηρεσία στη καλύτερη, κατάχρηση στη χειροτερη ... σε κάθε περίπτωση είναι λόγος απόλυσης και καταλογισμού ποινικών ευθυνων. όχι αμα είανι έτσι να πληώσω και εγώ το ΦΠΑ μου στο τέλος του μήνα "στο φλου"

 

Aσε φιλε, ισχυει αυτό που ειπες και εβαλα σε bold...

 

Παμε να ενημερωσουμε και τ ακουμε κι από πανω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε φιλε, ισχυει αυτό που ειπες και εβαλα σε bold...

 

Παμε να ενημερωσουμε και τ ακουμε κι από πανω :lol:

 

Ας του εξηγήσει κάποιος με περισσότερη υπομονή και ανοχή στη βλακεία από εμένα τι σημαίνει "εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Διοτι τις περισσοτερτες απ τις ημερες των απεργιων πληρωνονταν κανονικα." 

 

και τη διαφορά πότε εισπράττω λεφτά για κάτι από το τι πληρώνομαι.

 

Δε είπα ποτέ η ενημέρωσή του δεν ήταν χρήσιμη, κάθε άλλο αφού επιβεβαιωσε αυτό που είχα πει πριν,

η επιμονή σου στο να μη καταλαβάινεις τι λες είναι το θέμα.

 

btw:

 

Ποιός δήμος είναι αυτός που δίνει λεφτά "στο φλου" να ξέρω να περνάω πιο συχνά ή να κατεβώ σαν μηχανικός σε κανα διαγωνισμό του να πληρωθώ και εγώ τίποτα παραπάνω έστι "στο φλου σε συννενόηση με το δήμαρχο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας του εξηγήσει κάποιος με περισσότερη υπομονή και ανοχή στη βλακεία από εμένα τι σημαίνει "εγινε συμψηφισμος με τις απεργιες. Διοτι τις περισσοτερτες απ τις ημερες των απεργιων πληρωνονταν κανονικα." 

 

και τη διαφορά πότε εισπράττω λεφτά για κάτι από το τι πληρώνομαι.

 

Δε είπα ποτέ η ενημέρωσή του δεν ήταν χρήσιμη, κάθε άλλο αφού επιβεβαιωσε αυτό που είχα πει πριν,

η επιμονή σου στο να μη καταλαβάινεις τι λες είναι το θέμα.

 

btw:

 

Ποιός δήμος είναι αυτός που δίνει λεφτά "στο φλου" να ξέρω να περνάω πιο συχνά ή να κατεβώ σαν μηχανικός σε κανα διαγωνισμό του να πληρωθώ και εγώ τίποτα παραπάνω έστι "στο φλου σε συννενόηση με το δήμαρχο".

 

Ναι φιλε, ακριβως όπως τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...