Προς το περιεχόμενο

Χαλκίδα: Πιλοτικά συστήματα “έξυπνης” στάθμευσης, φωτισμού και μέτρησης περιβαλλοντικών παραμέτρων


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δουλέψει 2-3 χρόνια το πολύ και μετά θα εγκαταλειφθεί! Γιατί; Γιατί όλα γίνονται για να φάνε κάποιοι! Τίποτα δεν γίνεται σ' αυτή τη χώρα αν δεν είναι να φάει κάποιος.

Τα λέω από προσωπικές εμπειρίες. Εδώ είμαστε...  και θα δούμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αποφεύγω να γράφω στο ινσομνια λόγω ότι δεν είναι ασφαλές η σύνδεση.

 

Τα συστήματα “έξυπνου” φωτισμού τεχνολογίας SSL/LED της ΚΑΥΚΑΣ, αντικατέστησαν τα φωτιστικά συστήματα συμβατικής τεχνολογίας και έχουν ήδη συμβάλει σε εξοικονόμηση ενέργειας πάνω από 60%.

 

 

Είναι πολλά τα χρήματα από την εξοικονόμηση ενέργειας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αποφεύγω να γράφω στο ινσομνια λόγω ότι δεν είναι ασφαλές η σύνδεση.

Ελα μιλησα με Hal σε μιση ωριτσα θα χει βαλει SSL, του 'χαν πεσει 2-3 bit απ 'το τραπεζι και δε τα 'βρισκε.

 

Αν δε σου φτανουν τα 256 βαλε vpn

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις λέξεις "Χαλκίδα" και "παρκάρισμα" αμά τις βάλεις δίπλα δίπλα αυτοαναφλέγονται. Μ'αρέσει που δείχνει ότι βρήκε ένα μάτσο θέσεις στην Κώτσου, προφανώς μας τρολάρει ο καλλιτέχνης. Οποιος βρίσκει να παρκάρει μετά τη σχολή πεζικού, έρχεται η μπάντα και του παίζει εμβατήρια για τα συγχαρίκια.

 

Εχω καιρό να ανέβω, τη νησίδα στη Γοβιού την ξήλωσε ο δήμαρχος ή ακόμα σκοτώνεται κόσμος;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους βλαχους τους χαλκιδεους και τους ψαχνιοτες που τους εφαγα 5 χρονια οσο σπουδαζα εχει καμια σμαρτ λυση?

 

Δεν θα πω κάτι για την μόρφωση που πήρες αλλά  σπούδαζες 5 χρόνια και δεν κατάφερες να μάθεις ότι λέγονται Ψαχνιώτες, με ωμέγα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα ο περιφερειακός της χαλκίδας ακόμα περνάει απο φανάρι , το οποίο ανάβοσβήνει πορτοκαλί και όχι πράσινο , προκαλώντας κάθε καλοκαίρι ουρά μέχρι την πίστα καρτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αποφεύγω να γράφω στο ινσομνια λόγω ότι δεν είναι ασφαλές η σύνδεση. Τα συστήματα “έξυπνου” φωτισμού τεχνολογίας SSL/LED της ΚΑΥΚΑΣ, αντικατέστησαν τα φωτιστικά συστήματα συμβατικής τεχνολογίας και έχουν ήδη συμβάλει σε εξοικονόμηση ενέργειας πάνω από 60%. Είναι πολλά τα χρήματα από την εξοικονόμηση ενέργειας.

Και εγώ 5 χρόνια έμεινα Χαλκίδα και για μένα ήταν σαν μια μικρή Θεσσαλονίκη. LAGMAN, Μην το πάμε ότι ο έξυπνος φωτισμός έκανε εξοικονόμηση 60%, εξοικονόμηση σε τέτοιο ποσοστό έκανε λόγω ότι είναι LED. Μην παραμυθιάζουμε τον κόσμο.

Και τέλος σε πολλές πόλεις κάνουν πάρα πολλές πεζοδρομήσεις, όπως και στην Χαλκίδα, άρα χάνονται αυτόματα πάρα πολλοί ελέυθεροι χρόνοι και ξαφνικά ανοίγουν ακόμα περισσότερα ιδιωτικά Parking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω κάτι για την μόρφωση που πήρες αλλά  σπούδαζες 5 χρόνια και δεν κατάφερες να μάθεις ότι λέγονται Ψαχνιώτες, με ωμέγα....

 οι ψαχνιότες που πήγαν να μου φορτώσουν τρακάρισμα γιατί είδαν μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα μου,που αν δεν έδειχνα στην αστυνομία την δήλωση που είχε γίνει για την γρατζουνιά στην αθήνα θα έβρισκα κακό μπελά, που κοιτάνε τους φοιτητές σαν πορτοφόλια μόνο, που αν παει φιλοζωική εκεί και καταργράψει θα πάνε οι μισοί φυλακή,που στον δρόμο αυτό το 5% που βλέπεις εδώ που οδηγάει όπως να ναι εκεί το βλέπεις σε 70% που στον δρόμο θα δεις απο γύφτους,βλάχους, ορκ και ότι θες, με τις όλες κακές συνήθειες τους που δεν θα κάτσω να αναλύσω σε φόρουμ...... είναι για μένα τίποτα.

έχω πάει σε πολλά μέρη επαρχείας σε εύβοια και πελοπόννησο και μόνο καλά έχω να πω, αυτό το χάλι δεν το είδα απο βλάχους πουθενά.

 

Να μην ξανάρθεις Χαλκίδα!

δεν ξανάρχομαι πήρα πτυχίο έφυγα τελείωσα,btw στην χαλκίδα παλευόταν κάπως,στα ψαχνά no.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...