Προς το περιεχόμενο

εύρεση εργασίας για 18χρονο


kr0m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε βγες στην πιάτσα και μην σε νοιαζει τι δουλεια θα βρεις και θα μαθεις πως λειτουργει το σύστημα.πολλοι φίλοι μου απόφοιτοι ΑΕΙ δουλεύουν σκλάβοι στη Γερμανία

 

Είπε ο ελληνάρας που τρώει από τα λεφτά του μπαμπά και γράφει από τον καναπέ του.

 

Περίμενε όταν θα φτάσεις να δουλεύεις 14ωρο με 400ευρώ χωρίς ένσημα και για τις υπόλοιπες ανάγκες σου θα ζητάς από τις συντάξεις των γονιών σου και μετά θα δούμε ποιος είναι ο σκλάβος. Αυτός που πήγε Γερμανία σίγουρα θα έχει καλύτερες προοπτικές και συνθήκες από εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπως ειπαν και αλλοι, πηγαινε στρατο τωρα που εισαι νεαρος να ξεμπερδευεις και να μην το εχεις να κρεμμεται απο πανω σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 χρονών κάνεις οποιαδήποτε δουλειά που θα σε βγάλει έξω από το σπίτι, θα σε λιπάνει με εμπειρίες και γνωριμίες για να προχωρήσεις παραπέρα. 

Το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιο νέο επαγγελματικά άτομο είναι να μην μπαίνει στην αγορά εργασίας, να περνούν τα χρόνια στην απραξία περιμένοντας την καλή θέση και να απαξιώνεται στα μάτια κάθε μελλοντικού εργοδότη.

Να το πω με παράδειγμα.

Εμένα αν μου ερχόταν ένα άτομο 25-26 ετών απόφοιτος λυκείου που δεν έχει ούτε μισό ένσημο, δεν θα τον έπαιρνα ποτέ γιατί ή θα είναι απλά χασομέρης ή ζαβός

 

Οτι λεει το παλικάρι τιες. Κυριος στοχος να εχεις ενα σταθερο εισόδημα. Μετα κοιτας να πας σε κατι που σου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...