Προς το περιεχόμενο

Πρόταση πώλησης συσκευής iPhone από Αμερική


Malisiovas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Λοιπόν για να μη μακρυγορώ! 

Σήμερα μου έκαναν πρόταση δύο υποτηθέμενοι αγοραστές μίας συσκευής iPhone που έχω σε αγγελία και σε αυτό το site και σε ένα άλλο γνωστό site με αγγελίες. Κι οι δύο κινούνταν στο ίδιο μοτίβο, δηλαδή θέλω να το αγοράσω και να το στείλω δώρο η μία στην ξαδέρφη μου κι η άλλη στην κόρη μου σε μία άλλη πολιτεία της Αμερικής. Και στους δύο αγοραστές είπα ότι μία ίδια συσκευή εκεί έχει καινούργια γύρω στα 400 δολάρια. Η μία μάλιστα επιμένει να μου στείλει 600 ευρώ στο λογαριασμό μου για να το στείλω. Ξέρει κανείς τι παίζει, διότι μου φαίνεται για απάτη όλο αυτό. Έτσι για πλάκα ζήτησα να μου στείλει αν γίνεται τα λεφτά μέσω western union και δέχτηκε. Έχει τύχη και σε κάποιον άλλο αυτό;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο μετα θα σου πει,οτι για καποιο λογο χρειαζεται 30-50 για καποια εξοδα αποστολης των χρηματων και θα σου ζητησει να τα στειλεις εσυ με western union και αν αρνηθεις,θα σου πει ελα μωρε 600 θα σου δωσω τα 30 λυπασαι(ναι λογικο :-D )αλλα οσο αστειο και να ακουγεται πολλοι την εχουν πατησει.

 

Εκει ειναι το πιο απλο κολπο,δηλαδη να σου φανε καποια λεφτα με την προφαση οτι μετα θα σου στειλουν τα πολλα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως. Σίγουρα είναι απάτη. Αλλά και western union? Μου έρχεται να πω να στείλουν τα λεφτά, να τα πάρω και να μη στείλω κάτι. Ας σκεφτούν τουλάχιστον κάτι πιο έξυπνο αν θέλουν να εξαπατήσουν κόσμο! :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι έιναι αυτό;

google it

Ναι όντως. Σίγουρα είναι απάτη. Αλλά και western union? Μου έρχεται να πω να στείλουν τα λεφτά, να τα πάρω και να μη στείλω κάτι. Ας σκεφτούν τουλάχιστον κάτι πιο έξυπνο αν θέλουν να εξαπατήσουν κόσμο! :P  :P

Ξέχνα το. Αυτοι ειναι επαγγελματίες στο είδος και εσύ μπροστά τους εισαι γατάκι. Λεφτά δεν θα πάρεις ποτε, οποτε πάψε να ασχολέισαι μαζί τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως. Σίγουρα είναι απάτη. Αλλά και western union? Μου έρχεται να πω να στείλουν τα λεφτά, να τα πάρω και να μη στείλω κάτι. Ας σκεφτούν τουλάχιστον κάτι πιο έξυπνο αν θέλουν να εξαπατήσουν κόσμο! :P  :P

 

Η απατη αυτη δεν εχει να κανει με την εξυπναδα του σχεδιου της,αλλα απευθυνεται στον απληστο πλην αφελη μεσο ανθρωπο που θα νιωσει δεος καταφερνοντας (στο μυαλο του παντα) να πουλησει κατι πολλες φορες πιο ακριβα απο οτι το πηρε και στην μαζικοτητα του σχεδιου.

 

Αυτοι θα στελνουν χιλιαδες τετοια μηνυματα καθε μερα,με μηδενικο κοστος και εργο,20 ατομα να τσιμπησουν και να στειλουν απο 20 ευρω  την κανανε ταρατσα στην νιγηρια. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

google it

Ξέχνα το. Αυτοι ειναι επαγγελματίες στο είδος και εσύ μπροστά τους εισαι γατάκι. Λεφτά δεν θα πάρεις ποτε, οποτε πάψε να ασχολέισαι μαζί τους

Όταν μιλάς για κάτι να εξηγείς και τι είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά ναι προφανώς. Απλά δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν και μου κίνησε την περιέργεια. Κι αφού είπα στον πρώτο και καλά αγοραστή άκυρο, μετά από λίγο κι άλλος με το ίδιο "concept". Είπαμε μας θεωρεί χαζούς η κυβέρνηση, ε όχι να μας κοροιδεύουν και στη Νιγηρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μιλάς για κάτι να εξηγείς και τι είναι αυτό.

Εεελά

τσώπα τσώπα

Κάνε Α να έρθει το αεροπλανάκι με την κρεμουλα ... βζζζζζ

 

http://letmegooglethat.com/?q=nigerian+scam

Ε καλά ναι προφανώς. Απλά δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν και μου κίνησε την περιέργεια. Κι αφού είπα στον πρώτο και καλά αγοραστή άκυρο, μετά από λίγο κι άλλος με το ίδιο "concept". Είπαμε μας θεωρεί χαζούς η κυβέρνηση, ε όχι να μας κοροιδεύουν και στη Νιγηρία!

Είναι παλιό κόλπο και αν θες να καταλάβεις τι παιζει υπάρχουν δυο sticky θεματα

http://www.insomnia.gr/topic/492076-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BD%CE%B9%CE%B3%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82/

http://www.insomnia.gr/topic/224089-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%8D%CE%BF%CF%85/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σκεφτούν τουλάχιστον κάτι πιο έξυπνο αν θέλουν να εξαπατήσουν κόσμο! :P :P

Ίσα ίσα, για να εξαπατήσουν κόσμο σα μπίζνα πρέπει να είναι τελείως χαζό αυτό που λένε. Ακούγεται παράδοξο αλλά αν το σκεφτείς λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...