Προς το περιεχόμενο

φοιτητικη ζωη κομοτηνη vs ρεθυμνο


snow22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,δοξα τον θεο,για καλη μου τυχη το πιο σιγουρο ειναι να περασω στο πανεπιστημιο οικονομικων 

και με ενδιαφερει μια απο τις παραπανω δυο περιοχες(δεν με αφηνει αδιαφορο και ο βολος),θα ηθελα να μου πειτε αποψεις  για αυτες τις πολεις

Να τονισω πως παντα μου ειχε κολησει στο μυαλο η Κρητη αλλα χθες που μιλησα με εναν φιλο μου που σπουδαζει κομοτηνη μου ειπε πολυ καλα λογια και με επηρεασε αρκετα,επισης εγω μενω Κατερινη και ειναι πιο κοντα αλλα απο την αλλη αμα παω Κρητη θα ερχομαι μονο χριστουγεννα πασχα αφου τα καλοκαιρια θα ειμαι εκει οποτε δεν υπαρχει θεμα(αντιθετα αμα παω κομοτηνη θα επιστεφω Κατερινη που ειναι ξενερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αρχή θα συστήσω να διαλέξεις σχολή, όχι πόλη. Καλά είναι τα γαμήσια και τα ξενύχτια, αλλά μετά τα πρώτα 2-3 χρόνια θα είναι μαλακία να ξεμείνεις σε μια σχολή που δε σ' αρέσει ή δεν είναι καλή επειδή διάλεξες με κριτήριο την καλοπερασιά.

 

Το Ρέθυμνο btw θεωρείται αρκετά περισσότερο "αντροπαράδεισος" σε σχέση με την Κομοτηνή, όχι ότι κι αυτή έχει πρόβλημα σαν πόλη. Από την άλλη η Κομοτηνή είναι δίπλα στη Σαλόνικα, που σαν πόλη είναι αχανής. Το Ρέθυμνο έχει δίπλα... το Ηράκλειο. Που είναι σαν το Ρέθυμνο, σε λίγο πιο μεγάλο.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κομοτηνή πλην του καλοκαιριού έχει ζωή οποιαδήποτε ώρα. Δεδομένου ότι έχει ένα πολύ μικρό κέντρο σε συνδυασμό με τις πολλές σχολές γίνεται πανικός από φοιτητές καθώς όλοι μαζεύονται στο ίδιο σημείο. Σαφώς οι φοιτήτριες είναι πολλαπλάσιες αλλά δε νομίζω ότι αυτό έχει να λέει κάτι. Σαν πόλη είναι πραγματικά αδιάφορη, δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο. Από την άλλη η Θεσσαλονίκη είναι περίπου στις 2.30 ώρες με αυτοκίνητο οπότε δε τη λες και τόσο κοντά συν τα όποια έξοδα μετακίνησης οπότε δε νομίζω ότι μπορείς να πετάγεσαι συχνά προς τα εκεί.

Από την άλλη δεν έχω καθόλου ιδέα από Κρήτη ώστε να συγκρίνω. Αν το χειμώνα πέφτει νέκρα είναι σίγουρα αρνητικό, αν πάλι όχι νομίζω ότι είναι καλύτερη επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεθυμνο αντιστοιχει 3 γυναικες προς 1 αντρα.ειναι γεματο φοιτητριες λογω των σχολων που εχει.

και Κομοτηνή φουλ γυναίκες είναι...

Ανάμεσα στις 2 πόλεις διάλεξε αυτήν που σα σχολή θεωρείται καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου και αν πάει αν κάτσει και κάνει σχέση, οι περισσεύουμενες φοιτήτριες θα είναι απλά αυτό, περισσεύουμενες.

 

Οπότε Ρέθυμνο. Η Κρήτη έχει άπειρες περισσότερες ασχολίες να περάσεις το χρόνο σου.

 

Κομοτηνή μετά, πας σαν φαντάρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για διαβασμα και για να τελειωση την σχολη θα παει η για πηδημα;

 

Aν κρίνω από τις πόλεις που έχει επιλέξει ψυχανεμίζομαι το δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,δοξα τον θεο,για καλη μου τυχη το πιο σιγουρο ειναι να περασω στο πανεπιστημιο οικονομικων 

και με ενδιαφερει μια απο τις παραπανω δυο περιοχες(δεν με αφηνει αδιαφορο και ο βολος),θα ηθελα να μου πειτε αποψεις  για αυτες τις πολεις

Να τονισω πως παντα μου ειχε κολησει στο μυαλο η Κρητη αλλα χθες που μιλησα με εναν φιλο μου που σπουδαζει κομοτηνη μου ειπε πολυ καλα λογια και με επηρεασε αρκετα,επισης εγω μενω Κατερινη και ειναι πιο κοντα αλλα απο την αλλη αμα παω Κρητη θα ερχομαι μονο χριστουγεννα πασχα αφου τα καλοκαιρια θα ειμαι εκει οποτε δεν υπαρχει θεμα(αντιθετα αμα παω κομοτηνη θα επιστεφω Κατερινη που ειναι ξενερα)

 

Μήπως είσαι και από Έδεσσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...