Προς το περιεχόμενο

Κατσαρολικά με μεταλλικά χεράκια που ΔΕΝ ζεσταίνονται


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να πάρω κατσαρολικά με χεράκια μεταλλικά, αλλά ξέρω από άλλα σκεύη, φθηνά, πως καθώς βράζουν τα φαγητά, βράζουν κ τα μεταλλικά τους χεράκια με αποτέλσμα να μην μπορεί κανείς να τα πιάσει κλπ. Έχει κανείς εμπειρία από τα συγκεκριμένα της Fissler που ζαχαρώνω; Εάν φυσικά έχετε να προτείνετε κ διαφορετικά αλλά για επαγωγική κουζίνα, είμαι όλος αυτιά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

δε γινεται αυτο βασει φυσικης

Ναι κατάλαβα, βέβαια τα φθηνά που έχω πάρει έχουν μασίφ χεράκια, ενώ αυτά της Fissler βλέπω είναι κούφια, μήπως δεν καίγονται τόσο πολύ αυτά. Μα καλά δεν έχει κανένας αύτη τη σειρά; :D

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να θέλει μεταλλικά χερούλια

Μου αρέσει το design της συγκεκριμένης σειράς, συν το ότι τα μεταλλικά είναι αθάνατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο σκεύη της Vicko με μεταλλικά χερούλια που ΔΕΝ ζεσταίνονται. Όταν τα πιάνεις στο μαγείρεμα τα νιώθεις χλιαρά, πιάνονται ευχάριστα δηλαδή. Φαντάζομαι θα 'ναι από κάποιο κράμα που αργεί πολύ να μεταδώσει τη θερμότητα. 

 

Οπότε αυτό που ψάχνεις υπάρχει. Αν έχει το ίδιο χαρακτηριστικό και η σειρά της Fissler δε ξέρω.

 

 

friteza.jpg

 

galatiera.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κάτι άλλο, έχουνε κ καλό φινίρισμα, χωρίς άκρες που να κόβουν ή μέταλλο που να μην είναι καθαρό stainless steel (εάν υπάρχει κάτι σχετικό). Το λέω γιατί κάποια σκεύη από ΙΚΕΑ που έχω πάρει μετά το πλύσιμο κ τρίψιμο με σφουγγαράκη εάν τα στεχνώσω με τη χαρτοπετσέτα θα βρω στο χαρτί ένα σκούρο χρώμα κ ομολογώ πως αυτό με ανησύχησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα μεταξύ των μετάλλων υπάρχει θερμομονωτικό υλικό μια χαρά γίνεται (και βάσει φυσικής)

Έτσι όπως το λες είναι σα να ξέρεις πως μεταξύ των μετάλλων αυτών υπάρχει θερμομονωτικό υλικό... όντως υπάρχει ή απλά το λες σαν πληροφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Η μάνα μου αγόρασε κατσαρόλες Fissler πριν αποκτήσει εγγόνια.

Τώρα τα εγγόνια είναι στο πανεπιστήμιο και οι κατσαρόλες συνεχίζουν να κάνουν τη δουλειά τους.

 

- Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα μεταλλικά χερούλια, ακόμα και σε φτηνότερες μάρκες και κατώτερες ποιοτικά, δεν «καίνε».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Δεν υπάρχει πρόβλημα με τα μεταλλικά χερούλια, ακόμα και σε φτηνότερες μάρκες και κατώτερες ποιοτικά, δεν «καίνε».

Έχω από το ΙΚΕΑ με μεταλλικά χεράκια κ δεν πιάνονται! Φοράω γάντια αντροναύτη για να τις μετακινήσω! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξαίρεση δεν καταρρίπτει τον κανόνα.

Αυτές που πουλάνε τα μικρά ειδικευμένα καταστήματα ακόμα και σε λαϊκές συνοικίες δεν καίνε σίγουρα…

Οπως δεν καίνε και οι κατσαρόλες της Fissler και της Vicko, οι πρώτες είναι ποιοτικά ανώτερες.

 

Το όνομα ΙΚΕΑ, δεν σημαίνει τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...