Προς το περιεχόμενο

PC Game of the Year 2016 (insomnia version)


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Link για την ψηφοφορία εδώ!
 
Μετά από μια... σύντομη καθυστέρηση, μπορείτε να ψηφίσετε πλέον για το insomnia PC Game of the Year 2016.
 
Αυτή τη χρονιά έχουμε 56 τίτλους στις υποψηφιότητες, οργανωμένους αλφαβητικά. Λόγω του αριθμού των υποψηφιοτήτων και των περιορισμών του μηχανισμού του forum για τη διεξαγωγή polls, φέτος το poll γίνεται δοκιμαστικά με τη βοήθεια εξωτερικού site (easypolls.net). Αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχουμε κάποια features και περιορισμούς που θα είχε το poll αν ήταν εσωτερικό στο insomnia, αλλά θα έχουμε όλους τους τίτλους που προτάθηκαν. Από τη φετινή δοκιμή θα φανεί αν είναι καλή εναλλακτική ή abusable/ μη φιλική κλπ η λύση του easypolls, οπότε είναι δεκτά τα σχόλιά σας ως προς αυτό. 
 
Ως συνήθως, μπορείτε να ψηφίσετε όσες επιλογές θέλετε!
 
Εναλλακτικά, μπορείτε να προτείνετε σε μήνυμά σας εδώ τις δικές σας επιλογές που δεν υπάρχουν στη λίστα με τις υποψηφιότητες.
Η λίστα με τις υποψηφιότητες προέκυψε από τη συζήτηση στο σχετικό topic που προηγήθηκε (και πλέον έχει κλειδωθεί).
 
Οι βασικές προϋποθέσεις για τίτλους που μπορούν να είναι στις υποψηφιότητες είναι να είναι standalone παιχνίδια για PC που να έχουν ολοκληρωθεί και κυκλοφορήσει για το PC μέσα στο 2016 --εξαίρεση εδώ αποτελούν DLCs που θεωρούνται από τα μέλη του insomnia αρκετά αξιόλογα/πλούσια σε περιεχόμενο που αξίζουν μια θέση στις υποψηφιότητες. Δεν είναι απαραίτητο να είναι αποκλειστικοί τίτλοι για το PC. Ωστόσο, παιχνίδια με episodic release θα πρέπει να έχουν κυκλοφορήσει το τελευταίο επεισόδιό τους (έστω μιας πλήρους season τους) μέσα στο 2016 για να είναι υποψήφια. Επίσης, δεν είναι απαραίτητο να είναι ΑΑΑ τίτλοι, να είναι από κάποιο συγκεκριμένο genre, ή να έχουν κάποιο καλό review σκορ σε metacritic ή αλλού.
 
Archive

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το DS3 πήρε την ψήφο, απέφυγα την πεπατημένη του TW3:Β&W .Θα ήταν άδικο ένα expansion να πάρει πάλι το goty έστω και για το φόρουμ μόνο. Το κακό(?) είναι ότι το blood&wine από μόνο του επισκιάζει, με αυτά που προσφέρει, πολλά παιχνίδια από την λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rofl στην αρχή νόμιζα οτί ήταν για το 17 και λέω από τώρα xD. Άρα εξαιρούμε κυκλοφορίες του 17 όπως PUBG κλπ. Νομίζω τον πιο πολύ χρόνο τον έχω αφιερώσει σε overwatch, xcom 2 και Dark Souls 3 από games του 16 (το darkest dungeon το θεωρώ game του 15 με τόσο lengthy early access). Αλλά γενικά υπήρχαν πολλά διαμάντια το 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...
  • Moderators

:)

Από την τρέχουσα κατάσταση του poll στην πρώτη δεκαπεντάδα με τις πρώτες θέσεις να είναι σαφώς με καλή διαφορά από τους υπόλοιπους έχουμε:

  • The Witcher 3 : Blood and wine 17% (45)
  • Rise of the Tomb Raider 8% (21)
  • Dark Souls 3 6% (16)
  • Doom (2016) 6% (15)
  • Overwatch 5% (12)
  • Deus Ex: Mankind Divided 4% (10)
  • Battlefield 1 4% (10)
  • XCOM 2 3% (8)
  • Inside 3% (8)
  • Ori and the Blind Forest - Definitive Edition 3% (7)
  • Darkest Dungeon 3% (7)
  • Fallout 4: Far Harbor 3% (7)
  • Dishonored 2 2% (6)
  • Forza Horizon 3 2% (6)
  • Hitman (2016) 2% (6)

Για την ψηφοφορία του Insomnia GoTY 2017 (και για να διευκολύνω και τη ζωή μου) μάλλον θα έχουμε λιγότερες επίσημες προτάσεις ανά μέλος. (...)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οι συμμετοχες που βαλατε ειναι λαθος. Τι μου βαζετε το witcher και το fallout για 2016? Ναι ξερω τα εξπανσιον βγηκαν τοτε αλλα εμεις ψηφιζουμε παιχνιδι καθαρα. Παρακαλω του χρονου να μην ξαναγινει κατι τετοιο για να μεινει χωρος για τα νεοκυκλοφορουμενα παιχνιδια να κερδισουν λιγο εδαφος. Προφανως μετα απο 3 χρονια μεσα στο witcher κι εγω witcher θα ψηφιζα αλλα ειναι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια οι συμμετοχες που βαλατε ειναι λαθος. Τι μου βαζετε το witcher και το fallout για 2016? Ναι ξερω τα εξπανσιον βγηκαν τοτε αλλα εμεις ψηφιζουμε παιχνιδι καθαρα. Παρακαλω του χρονου να μην ξαναγινει κατι τετοιο για να μεινει χωρος για τα νεοκυκλοφορουμενα παιχνιδια να κερδισουν λιγο εδαφος. Προφανως μετα απο 3 χρονια μεσα στο witcher κι εγω witcher θα ψηφιζα αλλα ειναι λαθος.

 

 

Οι βασικές προϋποθέσεις για τίτλους που μπορούν να είναι στις υποψηφιότητες είναι να είναι standalone παιχνίδια για PC που να έχουν ολοκληρωθεί και κυκλοφορήσει για το PC μέσα στο 2016 --εξαίρεση εδώ αποτελούν DLCs που θεωρούνται από τα μέλη του insomnia αρκετά αξιόλογα/πλούσια σε περιεχόμενο που αξίζουν μια θέση στις υποψηφιότητες. Δεν είναι απαραίτητο να είναι αποκλειστικοί τίτλοι για το PC. Ωστόσο, παιχνίδια με episodic release θα πρέπει να έχουν κυκλοφορήσει το τελευταίο επεισόδιό τους (έστω μιας πλήρους season τους) μέσα στο 2016 για να είναι υποψήφια. Επίσης, δεν είναι απαραίτητο να είναι ΑΑΑ τίτλοι, να είναι από κάποιο συγκεκριμένο genre, ή να έχουν κάποιο καλό review σκορ σε metacritic ή αλλού.

 

Επίσης, όπως αναφέρεται στο αρχικό post υπήρξε νήμα συζήτησης για τις υποψηφιότητες πριν την πρόκριση στην τελική λίστα του poll. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και γω προτείνω να μην ξανά ασχοληθούμε με dlc/expansions και να μιλάμε για καθαρά vanilla games!

 

Δε γίνεται να βγάζουμε game of the year ένα dlc :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι μεγαλύτερο από όλα τα games στη λίστα εκτος του DS3 νομίζω, οποτε πρακτικά είναι full game. Άμα ήταν άλλη εταιρία θα το ονόμαζε Witcher 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...