Προς το περιεχόμενο

Το Σουρβαϊβορ, η Ελληνική Τιβι και η Ψωροκώσταινα


Έλεος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hqjVSKK.png

 

 

Πριν λίγες ώρες διάβασα αυτή τη δήλωση. Και θα μου πει κάποιος

 

"Έλεος! Γιατί να ασχοληθούμε με τον Σπαλιάρα;".

 

Επειδή εδώ πέρα αγαπητές φίλες και φίλοι, έχουμε μία μοναδική ευκαιρία. Μία ολοκληρωμένη ματιά μέσα απο το παράθυρο που βλέπει στη μεγαλύτερη εικόνα. Ο Σπαλιάρας δεν εμφανίζεται μπροστά σας μονάχα ως ο από μηχανής θεάνθρωπος και επιβήτορας, που ήρθε να γητέψει τα πιο υγρά όνειρά κάθε θηλυκού οργανισμού. Όχι φίλοι μου. Ο Σπαλιάρας κάνει κάτι πολύ μεγαλύτερο. Ο Σπαλιάρας είναι πιστός στο ραντεβού του με τη μοίρα, και ήρθε, με μερικές του μόνο λέξεις, να ενσαρκώσει και να επιβεβαιώσει με κρυστάλλινη ευκρίνεια, το ήθος της Ελληνικής τηλεόρασης εν έτει 2017, έχοντας πρώτα εξασφαλίσει νούμερα της τάξης του 70% του ελληνικού τηλεοπτικού κοινού. Ένα μικρό βήμα για την ανθρωπότητα, ένα τεράστιο άλμα για τον Γιάννη Σπαλιάρα. 

 

Επειδή το κάθε τηλεοπτικό κοινό, έχει τις τηλεπερσόνες και τις εκπομπές που του αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όταν τον είδα στο παιχνίδι και κατάλαβα περίπου τι άνθρωπος είναι δεν παρεξηγώ τίποτα από όσα λέει.

Δεν πιστεύω να έχασες κάνα επεισόδιο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hqjVSKK.png

 

 

Πριν λίγες ώρες διάβασα αυτή τη δήλωση. Και θα μου πει κάποιος

 

"Έλεος! Γιατί να ασχοληθούμε με τον Σπαλιάρα;".

 

Επειδή εδώ πέρα αγαπητές φίλες και φίλοι, έχουμε μία μοναδική ευκαιρία. Μία ολοκληρωμένη ματιά μέσα απο το παράθυρο που βλέπει στη μεγαλύτερη εικόνα. Ο Σπαλιάρας δεν εμφανίζεται μπροστά σας μονάχα ως ο από μηχανής θεάνθρωπος και επιβήτορας, που ήρθε να γητέψει τα πιο υγρά όνειρά κάθε θηλυκού οργανισμού. Όχι φίλοι μου. Ο Σπαλιάρας κάνει κάτι πολύ μεγαλύτερο. Ο Σπαλιάρας είναι πιστός στο ραντεβού του με τη μοίρα, και ήρθε, με μερικές του μόνο λέξεις, να ενσαρκώσει και να επιβεβαιώσει με κρυστάλλινη ευκρίνεια, το ήθος της Ελληνικής τηλεόρασης εν έτει 2017, έχοντας πρώτα εξασφαλίσει νούμερα της τάξης του 70% του ελληνικού τηλεοπτικού κοινού. Ένα μικρό βήμα για την ανθρωπότητα, ένα τεράστιο άλμα για τον Γιάννη Σπαλιάρα. 

 

Επειδή το κάθε τηλεοπτικό κοινό, έχει τις τηλεπερσόνες και τις εκπομπές που του αξίζει.

 

Και μόνο που ασχολείσαι όμως, τελικά δίνεις αξία.

Μεγάλος άνθρωπος είσαι για να καταλάβεις μόνος σου και τι σημαίνει αυτό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν έχεις ολοκληρωμένη άποψη :P

 

Btw. Ο τύπος είναι τόσο βλακας που παίζει να μην καταλαβαίνει την διαφορά πραγματικότητας και reality show...

Ε καλά ναι, δεν τον ξέρω κιόλας. Απλά μια ιδέα πήρα πιστεύω. Βλάκα δεν θα τον έλεγα, αφελή κάποιες φορές ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που ασχολείσαι όμως, τελικά δίνεις αξία.

Μεγάλος άνθρωπος είσαι για να καταλάβεις μόνος σου και τι σημαίνει αυτό.

 

Εντωμεταξύ το ποστ δεν είναι καν κράξιμο προς τον Σπαλιαρα. Το θέμα αναφέρεται 10% στον Σπαλιαρα ως αφορμή και 90% σε αυτό που λέει ο τίτλος του. Και αν εσένα δεν σου φαίνεται άξιο συζήτησης το ανησυχητικό φαινόμενο τηλεθέασης του Survivor και η κατάσταση της ελληνικής τηλεόρασης/κοινού γενικώς, ελπίζω "να καταλάβεις μόνος σου τι σημαίνει αυτό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ το ποστ δεν είναι καν κράξιμο προς τον Σπαλιαρα. Το θέμα αναφέρεται 10% στον Σπαλιαρα ως αφορμή και 90% σε αυτό που λέει ο τίτλος του. Και αν εσένα δεν σου φαίνεται άξιο συζήτησης το ανησυχητικό φαινόμενο τηλεθέασης του Survivor και η κατάσταση της ελληνικής τηλεόρασης/κοινού γενικώς, ελπίζω "να καταλάβεις μόνος σου τι σημαίνει αυτό".

 

Πιο ανησυχητικός μου φάνηκε ο κανιβαλισμός από κάποια δίποδα και τα "ψόφα", "σίχαμα" κλπ που υπήρχαν σε ένα παραδίπλα νήμα εδώ μέσα για ανθρώπους που δεν γνωρίζουν. Άξιο συζήτησης (εδώ μέσα) για μένα όχι. Άξιο αδιαφορίας και ντροπής, δυστυχώς ναι. Είναι πράγματι ανησυχητικό αυτό που αναφέρεις αλλά δεν μπορώ να του δώσω σημασία (και αξία), ειδικά μάλιστα εδώ μέσα.

(τηλεόραση βλέπω σπάνια και survivor και παρεμφερή απλά.. όχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hqjVSKK.png

 

 

Πριν λίγες ώρες διάβασα αυτή τη δήλωση. Και θα μου πει κάποιος

 

"Έλεος! Γιατί να ασχοληθούμε με τον Σπαλιάρα;".

 

Επειδή εδώ πέρα αγαπητές φίλες και φίλοι, έχουμε μία μοναδική ευκαιρία. Μία ολοκληρωμένη ματιά μέσα απο το παράθυρο που βλέπει στη μεγαλύτερη εικόνα. Ο Σπαλιάρας δεν εμφανίζεται μπροστά σας μονάχα ως ο από μηχανής θεάνθρωπος και επιβήτορας, που ήρθε να γητέψει τα πιο υγρά όνειρά κάθε θηλυκού οργανισμού. Όχι φίλοι μου. Ο Σπαλιάρας κάνει κάτι πολύ μεγαλύτερο. Ο Σπαλιάρας είναι πιστός στο ραντεβού του με τη μοίρα, και ήρθε, με μερικές του μόνο λέξεις, να ενσαρκώσει και να επιβεβαιώσει με κρυστάλλινη ευκρίνεια, το ήθος της Ελληνικής τηλεόρασης εν έτει 2017, έχοντας πρώτα εξασφαλίσει νούμερα της τάξης του 70% του ελληνικού τηλεοπτικού κοινού. Ένα μικρό βήμα για την ανθρωπότητα, ένα τεράστιο άλμα για τον Γιάννη Σπαλιάρα. 

 

Επειδή το κάθε τηλεοπτικό κοινό, έχει τις τηλεπερσόνες και τις εκπομπές που του αξίζει.

 

Clickbait τίτλος.

​Δεν είπε αυτό ο Σπαλ, υπερέβαλε  και με αυτό που είπε, οι περισσότεροι πάντως ενοχλήθηκαν με τον όρο λαθρομετανάστες που χρησιμοποίησε, είμαστε γενικότερα πολύ εύθικτοι για ανούσιους λόγους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, καταλάβετε το, μονο αν εισαι κακος πουλας. ο καλος ξεχνιεται.

 

ολοι αυτοι Χανταμπακης, Βαλαβανη κλπ ειχαν στρατιγικη για να προκαλεσουν ντορο.

 

ο Σπαλιαρας δεν μπηκε στο παιχνιδι για να φτιαξει το Image του, μαλιστα αυτο [οτι εγινε καλο παιδι] ηταν λαθος και σας παω στοιχημα οτι θα φροντισει να κανει καμια μλκια παλι για να εχουμε να λεμε. πως να το κανουμε ρε; ο καλος ο σπαλιαρας θα αφανιστει... δεν θα τον θυμομαστε σε λιγο καιρο... ενω αν κανει μλκιας θα εχουμε να θυμομαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...