Προς το περιεχόμενο

Spawn the movie


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανακοινωθηκε χθες  21/07/2017, απο τον ιδιο τον δημιουργο, τον Toad McFarlane, πως προκειται να υπαρξει νεα ταινια Spawn.

https://www.facebook.com/liketoddmcfarlane/videos/1602794983097911/

Η παραγωγη της σειρας θα γινει απο τον Jason Blum, πασιγνωστος με το studio του Blumhouse Productions, με πετυχημενες κυκλοφοριες απο ταινιες οπως οι Get out, Split και Paranormal activity.

Δεν εχουν δωθει μεχρι στιγμης περισσοτερες πληφοροριες για ηθοποιους, την υποθεση της κτλ.

thresh στα ελεγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O McFarlane είναι καταπληκτικός σκιτσογράφος, so and so storyteller και δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει σα σκηνοθέτης.

 

Φοβάμαι πως η επιμονή του να τα κάνει όλα μόνος του δε θα έχει το καλύτερο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω πως η πρωτη του 1997 ειχε προβληματα. Ασχετως της εποχης και του προυπολογισμου της, οφειλε να ειναι καλυτερη σε πολλους τομεις, ασχετως που στη τελικη δεν ειναι και τοσο κακη οσο της καταλογιζουν.

Απο τον McFarlane τωρα, ειδαμε και την εκπληκτικη τηλεοπτικη σειρα κινουμενων σχεδιων, οπου ηταν και παραμενει απο τις καλυτερες την δεκαετοια του 90. Ελπιζω η νεα ταινια να ειναι τουλαχιστον σε αυτα τα προτυπα.

Ιδανικος για την σκηνοθεσια παντως θα ηταν ο Adi Shankar.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν του περίεργου cgi ήταν μία χαρά η αρχική ταινία του spawn. Δεν ήταν ταινία για oscar και είχε πράγματα προς βελτίωση αλλά σίγουρα ήταν αξιόλογη. Και αυτό φαίνεται περισσότερο στις μέρες μας με τις δαβουρο ταινίες υπερηρώων και υπερδυναμεων. Ο δε clown ήταν όλα τα λεφτά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το concept του Spawn ότι το "his imagination is his limit" απλά δεν υπάρχει, μιλάμε μπορούν να κάνουν τρελα stylish ταινία, καλή η παλιά αλλα τώρα είναι εποχή για Spawn με το τωρινό cgi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω τρελα  :-D

 

εμενα και η πρωτη ταινια που πολλοι την εκραξαν μου αρεσε 

 

Μια από τα ίδια, και εμένα μου άρεσε η παλιά ταινία ασχέτως των προβλημάτων της. Ως ταινία τέτοιου τύπου έπρεπε να ήταν πρώτα από όλα διασκεδαστική και ήταν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια, και εμένα μου άρεσε η παλιά ταινία ασχέτως των προβλημάτων της. Ως ταινία τέτοιου τύπου έπρεπε να ήταν πρώτα από όλα διασκεδαστική και ήταν.

 

και τα εφε για την εποχη της μια χαρα ηταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...