Προς το περιεχόμενο

Αξιζει την αρνητικη αξιολογηση?


iCyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν περιπου ενα μηνα αγορασα ενα πληκτρολογιο απο ενα παλικαρι εδω μεσα . Ελεγε πως εχει υπολοιπο εγγυησης , κουτι  , αποδειξη κλπ. 

 

Το κλεισαμε , μου το εστειλε , ηρθε το πληκτρολογιο ολα καλα απλα δεν υπηρχε μεσα η αποδειξη. Τον ενημερωνω για το θεμα μου λεει χιλια συγγνωμη την ξεχασα θα στην στειλω με ενα γραμμα με ελτα. Κανενα θεμα λεω , αναμενω. Παρολα αυτα καναμε αξιολογησεις θετικες , κανονικα.

 

Εκτοτε του εχω στειλε 2-3 μυνηματα γιατι αποδειξη δεν ηρθε ποτε αλλα δεν απανταει , δεν μπαινει καν στο φορουμ βασικα και δυστυχως το κινητο του δεν το εχω μιας και πεταξα το κουτι με το οποιο ηρθε το πληκτρολογιο (της κουριερ).

 

Τι λετε , αξιζει να το κανω μια αρνητικη αξιολογηση ή παει πολυ και να το αφησω το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν περιπου ενα μηνα αγορασα ενα πληκτρολογιο απο ενα παλικαρι εδω μεσα . Ελεγε πως εχει υπολοιπο εγγυησης , κουτι  , αποδειξη κλπ. 

 

Το κλεισαμε , μου το εστειλε , ηρθε το πληκτρολογιο ολα καλα απλα δεν υπηρχε μεσα η αποδειξη. Τον ενημερωνω για το θεμα μου λεει χιλια συγγνωμη την ξεχασα θα στην στειλω με ενα γραμμα με ελτα. Κανενα θεμα λεω , αναμενω. Παρολα αυτα καναμε αξιολογησεις θετικες , κανονικα.

 

Εκτοτε του εχω στειλε 2-3 μυνηματα γιατι αποδειξη δεν ηρθε ποτε αλλα δεν απανταει , δεν μπαινει καν στο φορουμ βασικα και δυστυχως το κινητο του δεν το εχω μιας και πεταξα το κουτι με το οποιο ηρθε το πληκτρολογιο (της κουριερ).

 

Τι λετε , αξιζει να το κανω μια αρνητικη αξιολογηση ή παει πολυ και να το αφησω το θεμα?

Γνωρίζεις από ποιο κατάστημα έκανε την αγορά?

 

Αν είναι κανένα πλαίσιο πχ, στέλνεις email, λες το ονοματεπώνυμο μου είναι αυτό (το δικό του θα πεις), και πριν τόσο καιρό αγόρασα αυτό το πληκτρολόγιο, αν είναι εύκολο να σου στείλουν απόδειξη.

Προσωπικά το έκανα για δική μου αγορά που είχα χάσει απόδειξη και μου την έστειλαν με την παραπάνω διαδικασία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολοιδιο επαθα εγω με ενα ps4 ,εγω εκανα αρνητικη γραφοντας ακριβως τι εγινε για να εχουν το νου τους οι επόμενοι αγοραστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεις από ποιο κατάστημα έκανε την αγορά?

 

Αν είναι κανένα πλαίσιο πχ, στέλνεις email, λες το ονοματεπώνυμο μου είναι αυτό (το δικό του θα πεις), και πριν τόσο καιρό αγόρασα αυτό το πληκτρολόγιο, αν είναι εύκολο να σου στείλουν απόδειξη.

Προσωπικά το έκανα για δική μου αγορά που είχα χάσει απόδειξη και μου την έστειλαν με την παραπάνω διαδικασία.

 

 

Δυστυχως δεν γνωριζω τιποτα. Νομιζω οτι εχει γινει αγορα απο σκρουτζ κατα 99% αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα.

 

Το ολοιδιο επαθα εγω με ενα ps4 ,εγω εκανα αρνητικη γραφοντας ακριβως τι εγινε για να εχουν το νου τους οι επόμενοι αγοραστές

 

Υπηρχε απαντηση μετα απο τον πωλητη?

 

Δε χρειαζεται να στειλει ταχυδρομικως την αποδειξη.

Με ενα σκαναρισμα και αποστολη μεσω mail ειναι ακριβως το ιδιο. :-)

 

Οταν του ειπα να μου τη στειλει του το προτεινα αλλα θα του ηταν πιο ευκολο να πεταχτει μεχρι το ταχυδρομειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν γνωριζω τιποτα. Νομιζω οτι εχει γινει αγορα απο σκρουτζ κατα 99% αλλα δεν ξερω απο ποιο καταστημα.

 

 

 

Υπηρχε απαντηση μετα απο τον πωλητη?

 

 

 

.

Καμια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια

 

Κατι τετοιο θα γινει και μενα φανταζομαι . Απλα το σκεφτομαι για την αρνητικη , μην μπει καμια μερα τρελαθει και κοκκινισει το δικο μου προφιλ  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς . Είχα δοκιμάσει να τον καλέσω στο νούμερο που γράφει στο πλάι στην αγγελία πριν καιρό αλλά έλεγε ότι δεν χρησιμοποιείται . Θα δοκιμάσω και σήμερα κάποια στιγμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αρνητική και αν σου κάνει, την κανεις αναφορά για εκδικητική. Αρκεί να είσαι περιγραφικός στην δίκη σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράφεται τις αρνητικές κανονικά γιατί το Insomnia δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τις αγοραπωλησίες μας οπότε ο μόνος τρόπος για να ξεστραβωθούμε και να προλάβουμε κάποιον απατεώνα είναι η αξιολόγηση και τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω οτι αξίζει αρνητική αξιολόγηση επειδή ξέχασε την απόδειξη απο την στιγμή που το προιόν που παρέλαβες δουλεύει κανονικά και ηταν όπως στο έστειλε. Απο εκει και πέρα κάνε υπομονή μήπως εχει πάει διακοπές , υπάρχει καποιο πρόβλημα υγείας κτλπ και ξανα μιλάτε ( προσπαθείς να τον βρείς ) για να πάρεις την απόδειξη , θέλω να πω οτι για μια απόδειξη που δεν νομίζω να την ξέχασε εσκεμένα δεν νομίζω οτι αξίζει αρνητική αξιολόγηση οχι για εμένα τουλάχιστον δεν θα το έκανα.

 

Τώρα να στο έστελνε με πρόβλημα και να μην είχε βάλει και την απόδειξη μέσα τοτε κατι βρωμάει το πράγμα οποτε ναι εκει κάνεις οχι αρνητική αλλα αρνητικές , και μην ξεχνάς οτι ορισμένοι μπαίνουν στο insomnia πουλάνε ορισμένα πράγματα και μετα δεν συμμετέχουν στην κοινότητα οποτε δεν ειναι και ενεργοί μπαίνουν μονο για τις αγγελίες οποτε μπορεί να κανει και ο συγκεκριμένος οποτε απλά κάνεις υπομονή, εμένα αυτη ειναι η άποψη μου.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...