Προς το περιεχόμενο

Αίτηση για μεταπτυχιακό στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είστε λίγο υπερβολικοί μερικοί που εκθειάζεται τόσο το ΕΑΠ. Ότι στη νομική, στην ιατρικη, στην οδοντιατρικη που μας είχαν 8-5 κάθε μέρα χώρια το διάβασμα δεν είχαμε πολλές ώρες μελέτης.. και στις πανελλήνιες τσάμπα διαβάζουν τα παιδιά γιατί στο χαρτί από το ΑΠΘ δε μετράει.. εμπρός όλοι στο ΕΑΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα τι σε βγάζει το πτυχίο στις φυσικές επιστήμες του ΕΑΠ.. αν ξέρει κάποιος θα ήθελα να μου εξηγήσει :)

 

Ειναι το αντιστοιχο Natural sciences B.Sc. πτυχιο που υπαρχει στο εξωτερικο, τα καλα πανεπιστημια του εξωτερικου σε βαζουν και διαλεγεις κατευθυνση στο 3ο χρονο, στο ΕΑΠ μη περιμενεις πολλα στην Ελλαδα βρισκεσαι. Υποτιθεται οτι παιρνεις την ευδικευση με το μαστερ ομως στην Ελλαδα λογω κομματων και συντεχνιων δε σου δινουν την ειδικευση με το μαστερ. Το μονο που μπορεις να κανεις στο δημοσιο ειναι να μπεις σε κανα λυκειο καθηγητης μεσω ΑΣΕΠ.

 

Τι σχεση εχει η ιατρικη, η νομικη και η οδοντιατρικη που λες με το ΕΑΠ μηπως βγαζει ιατρους και δικηγορους το ΕΑΠ και θες να κανεις συγκριση, τωρα που θα καταργησουν τις πανελληνιες να δω τι θα βρεις για να θαβεις το ΕΑΠ, μηπως πρεπει να καταργησουν τα πανεπιστημια επειδη δε θα μπαινουν πια με πανελληνιες? Στο εξωτερικο δεν υπαρχουν πανελληνιες γινεται ξεσκαρταρισμα το 1ο χρονο οσοι δεν αντεχουν σπιτια τους, στην Ελλαδα μπαινεις ΔΑΠ, ΚΝΕ κτλπ και ξεμπερδεψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το «επίπεδο γνώσεων» στο ΕΑΠ...

 

Στο ΕΑΠ δεν υπάρχουν μαθήματα αλλά ΘΕ (Θεματικές Ενότητες) ετήσιες ή εξαμηνιαίες.

Κάθε ετήσια ΘΕ του ΕΑΠ είναι ισότιμη με  τρία (3) εξαμηνιαία μαθήματα, με διδακτέα ύλη που αντιστοιχεί σε διδακτέα ύλη μαθημάτων τρίωρης εβδομαδιαίας διδασκαλίας των Α.Ε.Ι. Για να πάρεις πτυχίο χρειάζεται να έχεις διδαχθεί τουλάχιστον 12 ΘΕ (ετήσιες).

Μπορείς-ανάλογα με τη σχολή- να πάρεις και άλλες ΘΕ (προαιρετικές).

Άρα για πτυχίο, τουλάχιστον 36 (εξαμηνιαία μαθήματα):

12 x3 = 36

 

- Στις ΘΕ μπορείς να έχεις 1-4 εγχειρίδια, αλλά θα πρέπει να συμβουλεύεσαι κατά την ανάγνωσή τους και 1-3 «συνοδευτικά» βιβλία (από 180-550 σελίδες περίπου το καθένα).

- Οι φοιτητές εκπονούν υποχρεωτικά σε κάθε ΘΕ τέσσερις ή έξι (ανάλογα με το αντικείμενο σπουδών) γραπτές εργασίες 6 έως 10 σελίδων καθεμιά. Γι αυτές εκτός από τα εγχειρίδια και τα «συνοδευτικά» βιβλία πρέπει να συμβουλευτείς κάποιο ή κάποια κεφάλαια από 1-3 (σε μερικές 5-6) βιβλία ακόμα.

Υπάρχει περίπτωση σε μία γραπτή εργασία (των τελευταίων ετών) να χρειαστεί να διαβάσεις (εκτός από τα κεφάλαια του εγχειρίδιου και 1-3 συνοδευτικών βιβλίων και πρόσθετη βιβλιογραφία  (2-4 βιβλία ολόκληρα) από 150-350 σελίδες…

 

- Αν δεν «κυνηγάς» υψηλή βαθμολογία και θέλεις να πάρεις πτυχίο από ΕΑΠ σε 4 χρόνια, θα πρέπει να διαβάζεις τουλάχιστον 30 ώρες την εβδομάδα (μόνο για τα εγχειρίδια), χωρίς να υπολογίζεται ο χρόνος για τις γραπτές εργασίες.

Θα πρέπει να είσαι «θεός» ή άνεργος.

οκ κρατα το υπολοιπο που εγραψα και απερυψε το συγκεκριμενο κομματι τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε λίγο υπερβολικοί μερικοί που εκθειάζεται τόσο το ΕΑΠ. Ότι στη νομική, στην ιατρικη, στην οδοντιατρικη που μας είχαν 8-5 κάθε μέρα χώρια το διάβασμα δεν είχαμε πολλές ώρες μελέτης.. και στις πανελλήνιες τσάμπα διαβάζουν τα παιδιά γιατί στο χαρτί από το ΑΠΘ δε μετράει.. εμπρός όλοι στο ΕΑΠ

 

Εαν εσυ εχεις βγαλεις νομικη, ιατρικη και οδοντιατρικη μαζι παω πασο. :-D :cry: :shock:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εσυ εχεις βγαλεις νομικη, ιατρικη και οδοντιατρικη μαζι παω πασο. :-D :cry: :shock:

 

Δεν εχω βγαλει νομικη απλα λεω για σχολές που ξερω. Γιατί έχει πάει η συζήτηση ότι το ΕΑΠ είναι το χάρβαρντ της Ελλάδας και τα πανεπιστήμια ΙΕΚ στην πέρα ραχούλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που η επιλογή των σπουδαστών γίνεται με κλήρωση δεν μπορώ να το θεωρήσω σοβαρό, το είχα σαν επιλογή έτσι για να περάσει ο χρόνος μου και όχι ότι θα πάρω καποιο σοβαρό χαρτί, από την στιγμή που έχω τις ίδιες πιθανότητες με την μάνα μου στο να φοιτήσουμε μαζί.

 

Για αυτό υπάρχει και κλήρωση, επειδή πλακώνουν όσοι θέλουν να περάσουν τον χρόνο τους και να γεμίσουν με 2-3 γραμμές παραπάνω το βιογραφικό.

και τελευταίο ποσοστό είναι απόφοιτοι από όχι και τοσο δυνατά τμήματα, κυρίως ΤΕΙ, που θέλουν να πάρουν κάποια αναγνώριση με ένα master από το σπίτι.

 

Δεν ξέρω από που το συμπέρανες αυτό αφού δεν έχεις καν περάσει στο μεταπτυχιακό. Τελευταία φορά πριν 1.5-2 έτη που κοιτούσα διάφορα τμήματα στο ΕΑΠ και από ποιες σχολές δέχονται αποφοίτους, σε αρκετά μεταπτυχιακά δεν δεχόντουσαν καθόλου αποφοίτους ΤΕΙ, στα σημαντικότερα για την ακρίβεια δεν δεχόντουσαν, μόνο σε κάποια άλλα πολύ γενικά μεταπτυχιακά που δεν μου άρεσαν, οπότε άκυρο το συμπέρασμά σου.

Ακριβώς αυτές τις παρατηρήσεις έχω και εγώ και πιστεύω ακριβώς ότι στην αγορά είναι σα να έχεις κάνει ένα σκαλί κάτω από μεταπτυχιακό. Όσο διάβασμα και αν έριξες... Εγω είχα σκοπό να το κάνω μόνο για την πάρτη μου, ούτε που θα το έβαζα στο cv μου, απλά με τα δεδομένα που ισχύουν για την αίτηση δεν θα το προχωρήσω. Θα κοιτάξω μήπως βρω κάποιο άλλο πανεπιστήμιο ξένης χώρας που να παρέχει κάποιο πρόγραμμα online.

 

Ευτυχώς τότε που έβαλαν 650 με την αίτηση για να μην υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές στο μεταπτυχιακό. Σήμερα μάθαμε οτι άνθρωπος δέχεται να πετάξει ποσό γύρω στα 1500ευρώ για μεταπτυχιακό που ούτε θα το αναφέρει στο βιογραφικό του. Εγώ λέω αντι να πας σε μεταπτυχιακό γράψε στο cv οτι είσαι ο Chuck Norris και θα σε πάρουν και στο CERN.

Άποψή μου είναι ρε φίλε, αν σε ενοχλεί προσπέρασέ την. Ναι δεν θα το εβαζα στο cv μου απλά και όμορφα.

 

Και εμας δικαίωμά μας είναι να σχολιάζουμε οτι θέλουμε εφόσον δεν βρίζουμε και δεν παραβιάζουμε τους κανόνες, αν δεν γουστάρεις να βλέπεις σχόλια να μην γράφεις καθόλου.

Το χαρτι του ΕΑΠ ειναι ΠΕ ενω του ΤΕΙ ειναι ΤΕ δηλαδή καποιος που εχει πτυχιο από το πανεπιστημιο αιγαιου π.χ. τι να πει? Το εξ αποστασεως γινεται και στα συμβατικα πανεπιστημια λογω των κομματων, όταν το πειτε αυτό σε εργοδότες στο εξωτερικο βαζουν τα γελια και μετα σου λενε ότι μας εχουν σε εκτιμηση λογω της ιστοριας μας, σε ποια άλλη χωρα το μισο εξαμηνο το περνανε σε καταληψεις οι φοιτητες, ασε τα κλικ και τα κλακ φιλε το χαρτι του αριστοτελειου π.χ. εχει μονο ισχυ στην Ελλαδα για πηγαινε να πιασεις δουλεια στο εξωτερικο να σου δειξω τι θα παρεις. Ότι το ΕΑΠ εχει ειδικοτητες που δεν εχουν τα αλλα πανεπιστημια το εχει σκεφτει κανεις? Αυτό φυσικα εγινε για να μη χτυπησουν τις άλλες σχολες και τσινισουν όχι ότι τωρα δε τσινανε τους τρωνε αρκετα φραγκα με τα μεταπυχιακα εξου και το θαψιμο από κατι καλοπροαίρετους , το ΕΑΠ είναι το πανεπιστημιο με τους περισσοτερους φοιτητες στην Ελλαδα, αν το αφήνανε το ΕΑΠ θα ειχε αναπτυχθεί περισσοτερο όμως υπαρχουν τα κομματα  στα αγαπημενα σας συμβατικα πανεπιστημια που στην Ελλαδα μας πανε 100 χρονια πισω.

 

Χέστηκε ο εργοδότης του εξωτερικού από που προέρχεται το πτυχίο. Και μια χαρά βρίσκεις δουλειά στο εξωτερικό αν έχεις τις ικανότητες και τα skills που θα διαπιστώσει ο εργοδότης είτε από την συνέντευξη είτε από κάποιες δοκιμασίες και test προσομοίωσης. Τα επιχειρήματα με τις παρατάξεις και τα κομματόσκυλα τα ακούω βερεσέ, αν θέλει ένας φοιτητής τελειώνει την σχολή του στην ώρα του και αποκτάει και γνώσεις από οπου μπορεί, καλό είναι να μην γενικεύουμε και μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εγώ μια φορά πήγα στην σχολή μου μετά από 4-5 χρόνια που είχα να πατήσω, η απουσία παρατάξεων και μπάχαλων με κόμματα και λοιπούς σε σχέση με τα παλαιότερα χρόνια ήτανε εμφανής. Αρκετά πράγματα αλλάζουν σιγά σιγά σε ορισμένες σχολές και ιδρύματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω βγαλει νομικη απλα λεω για σχολές που ξερω. Γιατί έχει πάει η συζήτηση ότι το ΕΑΠ είναι το χάρβαρντ της Ελλάδας και τα πανεπιστήμια ΙΕΚ στην πέρα ραχούλα

 

Όχι δεν είναι το Harvard,  είναι το ΕΑΠ με τα καλά του και τα κακά του,

όμως μπορείς να βρεις σε αυτό και σύμβουλο καθηγητή που έχει κάνει μεταπτυχιακό με υποτροφία στο Harvard…

 

Ακόμα, οι περισσότεροι φοιτητές μεταπτυχιακών τμημάτων του ΕΑΠ από το παραδοσιακό πανεπιστήμιο έχουν πτυχίο,

μερικοί και δεύτερο, κάτι θα ξέρουν και γι αυτό.

 

Επίσης δεν ακολουθούν όλα τα μέλη του insomnia τη γραμμή, «καταποντίστε το Ελληνικό πανεπιστήμιο»,

για να φέρουν κάποιοι και άλλα τα ξένα ιδιωτικά…

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό υπάρχει και κλήρωση, επειδή πλακώνουν όσοι θέλουν να περάσουν τον χρόνο τους και να γεμίσουν με 2-3 γραμμές παραπάνω το βιογραφικό.

 

Δεν ξέρω από που το συμπέρανες αυτό αφού δεν έχεις καν περάσει στο μεταπτυχιακό. Τελευταία φορά πριν 1.5-2 έτη που κοιτούσα διάφορα τμήματα στο ΕΑΠ και από ποιες σχολές δέχονται αποφοίτους, σε αρκετά μεταπτυχιακά δεν δεχόντουσαν καθόλου αποφοίτους ΤΕΙ, στα σημαντικότερα για την ακρίβεια δεν δεχόντουσαν, μόνο σε κάποια άλλα πολύ γενικά μεταπτυχιακά που δεν μου άρεσαν, οπότε άκυρο το συμπέρασμά σου.

 

Ευτυχώς τότε που έβαλαν 650 με την αίτηση για να μην υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές στο μεταπτυχιακό. Σήμερα μάθαμε οτι άνθρωπος δέχεται να πετάξει ποσό γύρω στα 1500ευρώ για μεταπτυχιακό που ούτε θα το αναφέρει στο βιογραφικό του. Εγώ λέω αντι να πας σε μεταπτυχιακό γράψε στο cv οτι είσαι ο Chuck Norris και θα σε πάρουν και στο CERN.

 

Και εμας δικαίωμά μας είναι να σχολιάζουμε οτι θέλουμε εφόσον δεν βρίζουμε και δεν παραβιάζουμε τους κανόνες, αν δεν γουστάρεις να βλέπεις σχόλια να μην γράφεις καθόλου.

 

Χέστηκε ο εργοδότης του εξωτερικού από που προέρχεται το πτυχίο. Και μια χαρά βρίσκεις δουλειά στο εξωτερικό αν έχεις τις ικανότητες και τα skills που θα διαπιστώσει ο εργοδότης είτε από την συνέντευξη είτε από κάποιες δοκιμασίες και test προσομοίωσης. Τα επιχειρήματα με τις παρατάξεις και τα κομματόσκυλα τα ακούω βερεσέ, αν θέλει ένας φοιτητής τελειώνει την σχολή του στην ώρα του και αποκτάει και γνώσεις από οπου μπορεί, καλό είναι να μην γενικεύουμε και μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εγώ μια φορά πήγα στην σχολή μου μετά από 4-5 χρόνια που είχα να πατήσω, η απουσία παρατάξεων και μπάχαλων με κόμματα και λοιπούς σε σχέση με τα παλαιότερα χρόνια ήτανε εμφανής. Αρκετά πράγματα αλλάζουν σιγά σιγά σε ορισμένες σχολές και ιδρύματα.

 

Αν όντος ισχύει ότι δεν δέχονται απόφοιτους Τ.Ε.Ι τότε είναι μεγάλη πατάτα το ΕΑΠ. Δηλαδή πανεπιστήμια όπως το ΕΚΠΑ, ΠΑ.ΠΕΙ και ΟΠΑ είναι βλάκες που δέχονται αποφοίτους Τ.Ε.Ι για μεταπτυχιακά? Ότι νανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντος ισχύει ότι δεν δέχονται απόφοιτους Τ.Ε.Ι τότε είναι μεγάλη πατάτα το ΕΑΠ. Δηλαδή πανεπιστήμια όπως το ΕΚΠΑ, ΠΑ.ΠΕΙ και ΟΠΑ είναι βλάκες που δέχονται αποφοίτους Τ.Ε.Ι για μεταπτυχιακά? Ότι νανε.

 

Μπες και δες μόνος σου, πριν βγάλεις και άλλα συμπεράσματα.

https://www.eap.gr/el/programmata-spoudwn/4916-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%8D-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CE%BF%CF%85

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν όντος ισχύει ότι δεν δέχονται απόφοιτους Τ.Ε.Ι τότε είναι μεγάλη πατάτα το ΕΑΠ. Δηλαδή πανεπιστήμια όπως το ΕΚΠΑ, ΠΑ.ΠΕΙ και ΟΠΑ είναι βλάκες που δέχονται αποφοίτους Τ.Ε.Ι για μεταπτυχιακά? Ότι νανε.

 

Σε ορισμένα μεταπτυχιακά, νομίζω από οτι θυμάμαι πάνω από τα μισά τουλάχιστον, δεν δεχόντουσαν αποφοίτους ΤΕΙ. Αρχικά μάλιστα νόμιζα μήπως ως ΑΕΙ εντάσσουν και τα ΤΕΙ, γιατί πλέον ο νόμος λέει οτι η ανώτατη εκπαίδευση χωρίζεται στα ανώτατα ιδρύματα πανεπιστημιακού τομέα και τα ανώτατα τεχνολογικού τομέα. Όμως σε άλλα μεταπτυχιακά το γράφει ξεχωριστά οτι δέχονται από τα τάδε τμήματα των ΑΕΙ και τα τάδε τμήματα των ΤΕΙ, οπότε ισχύει αυτό που έγραψα στην αρχή.

 

Edit: Τώρα κοίταξα το link του filipN, έχουνε αλλάξει και δέχονται ΤΕΙ στα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το αντιστοιχο Natural sciences B.Sc. πτυχιο που υπαρχει στο εξωτερικο,...

 

Όχι, το τμήμα του ΕΑΠ «Σπουδές στις Φυσικές Επιστήμες» (ΦΥΕ) είναι Physical Sciences.

https://www.eap.gr/el/programmata-spoudwn/55-spoudes-stis-fysikes-epistimes/376-eb5df7cbef4238d0f28d15406ae0275e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γι'αυτό είπα αν όντος ισχύει... Και εμένα κουφό μου φάνηκε να μην δέχονται απόφοιτους απο Τ.Ε.Ι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι το Harvard,  είναι το ΕΑΠ με τα καλά του και τα κακά του,

όμως μπορείς να βρεις σε αυτό και σύμβουλο καθηγητή που έχει κάνει μεταπτυχιακό με υποτροφία στο Harvard…

 

Ακόμα, οι περισσότεροι φοιτητές μεταπτυχιακών τμημάτων του ΕΑΠ από το παραδοσιακό πανεπιστήμιο έχουν πτυχίο,

μερικοί και δεύτερο, κάτι θα ξέρουν και γι αυτό.

 

Επίσης δεν ακολουθούν όλα τα μέλη του insomnia τη γραμμή, «καταποντίστε το Ελληνικό πανεπιστήμιο»,

για να φέρουν κάποιοι και άλλα τα ξένα ιδιωτικά…

 

Ναι είναι καλύτερα να πληρώνουμε φόρους για εκπαίδευση... και να πληρώνουμε και ξανά 3500 ευρώ στο δημόσιο για μεταπτυχιακό. 

Μην έρθουν τα ιδιωτικά πανεπιστήμια και μας πάρουν τα λεφτά μας. Δεν θα θέλαμε να ανοίξει το Harvard παράρτημα εδώ, αφού έχουμε το ΕΑΠ.

Το 650άρι για αίτηση είναι τραγικό. Σου απαγορεύει έτσι να στείλεις ταυτόχρονα σε 3-4 πανεπιστήμια.

 

Δεν λέω ότι είναι εύκολο το ΕΑΠ στις σπουδές του, αλλά είναι δεδομένο ότι όποιος στέλνει τον παίρνουν. Με 120 θέσεις που έχουν συνήθως είναι δύσκολο να μην μπεις.

Κανονικά βγάζουν προκήρυξη Νοέμβριο.. αλλά επειδή δεν κάλυψαν τις θέσεις πέρσι έβγαλαν συμπληρωματικά και τώρα. Αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό υπάρχει και κλήρωση, επειδή πλακώνουν όσοι θέλουν να περάσουν τον χρόνο τους και να γεμίσουν με 2-3 γραμμές παραπάνω το βιογραφικό.

 

Δεν ξέρω από που το συμπέρανες αυτό αφού δεν έχεις καν περάσει στο μεταπτυχιακό. Τελευταία φορά πριν 1.5-2 έτη που κοιτούσα διάφορα τμήματα στο ΕΑΠ και από ποιες σχολές δέχονται αποφοίτους, σε αρκετά μεταπτυχιακά δεν δεχόντουσαν καθόλου αποφοίτους ΤΕΙ, στα σημαντικότερα για την ακρίβεια δεν δεχόντουσαν, μόνο σε κάποια άλλα πολύ γενικά μεταπτυχιακά που δεν μου άρεσαν, οπότε άκυρο το συμπέρασμά σου.

 

Ευτυχώς τότε που έβαλαν 650 με την αίτηση για να μην υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές στο μεταπτυχιακό. Σήμερα μάθαμε οτι άνθρωπος δέχεται να πετάξει ποσό γύρω στα 1500ευρώ για μεταπτυχιακό που ούτε θα το αναφέρει στο βιογραφικό του. Εγώ λέω αντι να πας σε μεταπτυχιακό γράψε στο cv οτι είσαι ο Chuck Norris και θα σε πάρουν και στο CERN.

 

Και εμας δικαίωμά μας είναι να σχολιάζουμε οτι θέλουμε εφόσον δεν βρίζουμε και δεν παραβιάζουμε τους κανόνες, αν δεν γουστάρεις να βλέπεις σχόλια να μην γράφεις καθόλου.

 

Μην ζορίζεσαι τόσο πολύ ηρέμησε.

 

Ναι δέχομαι να επενδύσω 1500€ για να αποκομίσω έξτρα γνώσεις, δεν θα το έβαζα στο βιογραφικό γιατί θα φαινόταν σαν πισωγύρισμα, το μόνο που ταιριάζει τώρα είναι ένα phd αλλά επέλεξα να μην το κάνω (έχοντας εξασφαλισμένη υποτροφία) και να ξεκινήσω να εργάζομαι, είτε αυτό σου αρέσει είτε όχι. Δεν χρειάζεται να γράψω ότι είμαι ο Chuck Norris, έχω μια χαρά cv. Μπορώ να κάτσω να πουλήσω παπάτζα για τις σπουδες και τις δημοσιεύσεις μου αλλα δεν έχω όρεξη. Αν είσαι φοιτητής του ΕΑΠ και σε ενόχλησε η αλήθεια συγνώμη δεν θα το ξανακάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...