Προς το περιεχόμενο

«Αρχή του τέλους» για το Microsoft Paint έπειτα από 32 χρόνια [Ενημέρωση]


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το movie maker ήταν σούπερ πρόγραμμα απλό, γρήγορο και εύκολο. Όπως και το paint χρησιμοποιήθηκε από όλους με μεγάλη ευχαρίστηση. Επίσης και τα δύο χρησιμοποιήθηκαν με επιτυχία σε όλα τα σχολεία της χώρας ως εκπαιδευτικό λογισμικό. Κάποια στιγμή, το movie maker έμεινε πίσω γιατί δεν υποστήριζε full high definition βίντεο. Αλλά ήδη η Microsoft το είχε στείλει για τσάι. Οι λόγοι αδιευκρινιστοι. Ίσως όταν βλέπουν κάτι που έχει επιτυχία στα Windows να θέλουν να το ξηλώσουν. Από τον Balmer το περίμενα, από τον Satya όχι. Ή ίσως απλά δεν θέλουν τα Windows να είναι ευχάριστα στους χρήστες. Τι άλλο να πει κανείς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rest in piece , η ms έφτιαξε μια μαμάτη εφαρμογή, εξίσου εύκολη αν αφιερώσεις 5-10 λεπτά για να την μάθεις,έλεος μπήκα στο pc διαβάζοντας την είδηση και έπαιξα λίγο μπάλα, σιγά το δύσκολο λες και σας είπαν να μάθετε να δουλεύετε για αντικαταστάτη της ζωγραφικής την unity κάνετε ορισμένοι.

απλά αλλάξτε σελίδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ηλικια σου μπορει να ειναι ευκολο για τους μεγαλυτερους μπορει να ειναι ευκολο αλλα δυσκολο να αφιερωσουν χρονο για να μαθουν να κανουν το ιδιο πραγμα με αλλο τροπο.
Εγω προσωπικα το βρηκα μαπα το νεο καρπουζι εχοντας την αναγκη για περισοττερα κλικ σε καθε σου "βημα" ενω τσο κλασσικο τα ειχες ολα μπροστα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ηλικια σου μπορει να ειναι ευκολο για τους μεγαλυτερους μπορει να ειναι ευκολο αλλα δυσκολο να αφιερωσουν χρονο για να μαθουν να κανουν το ιδιο πραγμα με αλλο τροπο.

Εγω προσωπικα το βρηκα μαπα το νεο καρπουζι εχοντας την αναγκη για περισοττερα κλικ σε καθε σου "βημα" ενω τσο κλασσικο τα ειχες ολα μπροστα σου.

το θέμα είναι πως για να βάλεις κάτι καινούριο, πρέπει μετά απο λίγο να σβύσεις το παλιό, αλλιώς το λειτουργικό θα γεμίσει με σαβούρα, εντάξει για την ηλικία(24) μου ήταν 10 λεπτά για κάποιον μεγαλύτερο να είναι μισή ώρα μια φορά να κάτσει να το μάθει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι πως για να βάλεις κάτι καινούριο, πρέπει μετά απο λίγο να σβύσεις το παλιό, αλλιώς το λειτουργικό θα γεμίσει με σαβούρα, εντάξει για την ηλικία(24) μου ήταν 10 λεπτά για κάποιον μεγαλύτερο να είναι μισή ώρα μια φορά να κάτσει να το μάθει ? 

Μπορει και παραπανω.

Εγω δεν ασχοληθηκα πανω απο 5 λεπτα μαζι του διοτι το βρηκα δυσχρηστο οπως και η δεξια μπαρα του που καταλαμβανει μεγαλο μερος της οθονης με χαλασε. Το photoshop μου ειναι ευκολο γιατι το εμαθα στην ηλικια σου αν ξεκιναγα τωρα θα ηταν ενα τσικ πιο δυσκολο και αν ξεκιναγα σε 10 χρονια θα ηταν 2-3 τσικ πιο δυσκολο.

Βεβαια δεν ειναι και κανονας τα παραπανω αλλα στο συνολο ετσι ειναι. Oσο μεγαλωνεις αλλαζει και η αντιληψη του χρονου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοσμοιστορικο γεγονός! Μπράβο Microsoft απογείωσες τα Windows αλλάζοντας την ζωγραφική! Χα χα. Δε κάνουν κάτι με το Creator's που έριξε την απόδοση το paint τους πείραξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...