Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα δύο επισοδεια της δεύτερης σεζόν και είναι τουλάχιστον το ίδιο δυνατό αν όχι και καλύτερο από την πρώτη. Πολύ δυνατό και ανατρεπτικό. Ο Μαρτι Μπερντ με την απάθεια του μοναδική!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο τελείωσα το δεύτερο επεισόδιο και εγώ. Εξαιρετική. Σίγουρα ανώτερη της πρώτης που είχε ήδη πολύ υψηλό επίπεδο. Μπράβο στο Netflix για τις καταπληκτικες σειρές που βγάζει. Στις ταινίες πρέπει να σοβαρευτεί λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηνοθεσια φωτογραφια ειναι σε αλλο επιπεδο, πραγματικα ξεπερασαν τον εαυτο τους. Αλλα μου φαινεται προχωραει πιο αργα, σιγουρα μεχρι τωρα προτιμω την 1η, αλλα εχω δει μονο τα πρωτα 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Σηνοθεσια φωτογραφια ειναι σε αλλο επιπεδο, πραγματικα ξεπερασαν τον εαυτο τους. Αλλα μου φαινεται προχωραει πιο αργα, σιγουρα μεχρι τωρα προτιμω την 1η, αλλα εχω δει μονο τα πρωτα 2. 

Πιο δεμενη φαινεται η δευτερη εχουν μπει ολοι στο ρολο τους και τον παιζουν οσο καλυτερα γινεται. Εξαιρετικη και η γυναιακ του Μπερκ οπως και η νεα δικηγορος του καρτελ. Χθες ειδα σερι 10 επεισοδια orphan black και λεω μετα ας βαλω κατι πιο βαρυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Πιο δεμενη φαινεται η δευτερη εχουν μπει ολοι στο ρολο τους και τον παιζουν οσο καλυτερα γινεται. Εξαιρετικη και η γυναιακ του Μπερκ οπως και η νεα δικηγορος του καρτελ. Χθες ειδα σερι 10 επεισοδια orphan black και λεω μετα ας βαλω κατι πιο βαρυ.

Η γυναικα του οντως εχει ξυπνησει και εχει παρει τρελη φορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Η γυναικα του οντως εχει ξυπνησει και εχει παρει τρελη φορα. 

Είναι σίγουρα πιο ξυπνια από τον άνδρα της και πιο πονηρή. Ο Μπερκ είναι καθαρός διπλωμάτης προσέχει για να έχει. Πολύ ενδιαφέρον έχει και ο πατέρας της μικρης που βγήκε από φυλακή για σατανά τον κόβω μακάρι να τον φάει η μικρή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φτάνει που είναι πιο αργό κι από χελώνα, τα επεισόδια κρατάνε μια ώρα λες και βλέπουμε θρόνους ξέρω γω, και τι βλέπουμε τελικά;

μπουρου, μπουρου, μπουρου στην πλατεία Κουμουνδούρου, πφφφ

Ένα είδα και νύσταξα, άντε καληνύχτα

καμία σχέση με breaking bad, εννοείται, μην συγκρίνουμε βούρτσες με πουτσ3ς παρακαλώ

Επεξ/σία από patrickdrd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να αποκαταστησω την παρεξηγηση, δεν ειπα οτι ειναι κακη σειρα
(για τα δικα μου γουστα παντα/τουλαχιστον), μια χαρα ειναι,
αλλα την σπιρταδα, την ζωηραδα και το σασπενς του breaking bad
δεν τα εχει σε καμια περιπτωση!

αντιθετα, θα ελεγα πως εχει την ιδια "κουλτουριαρικη", αργη και κοιμισικη σκηνοθεσια που
εχει και το better call saul,

τελος, εχει και μια σημαντικη διαφορα:
στο breaking bad η οικογενεια δεν ηξερε τιποτα απολυτως,
εδω ειναι μεσα στα κολπα και σε πολλες (για να μην πω σε ολες) περιπτωσεις εχει πιο ενεργο ρολο
ακομα κι απο τον ιδιο τον πρωταγωνιστη!

το παραπανω πολυ σημαντικο καθοτι αφαιρει στοιχεια απ το δραμα,
οπως π.χ. στο BrBa ειχαμε την DEA μες στο σοϊ του πρωταγωνιστη,

εδω ειναι πολλα τα μετωπα μεν, αλλα δεν νομιζω πως κανει καλο στην ιδια την σειρα αυτο τελικα,
ισα, ισα που πλατειαζει χωρις λογο..

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@patrickdrd δεν συμφωνω, κατ αρχην δεν μπορω να το συγκρινω με το bb, και αν θελω, εχω το better call saul που το θεωρω μια κλαση πανω απο το bb. To Ozark ειναι αλλη φαση, αν και σεναριακα ειναι καπως παραπλησιο, εχει αλλο focus. Βλεπεις και τα παιδια να παιζουν σημαντικο ρολο, ειδικα ο γιος, εχεις αυτο το σκοταδι που βγαζει η σειρα, η σαπιλα με την ομιχλη, που ειναι φανταστικη πινελια στην σκηνοθεσια. Τελος παντως, εδω μιλαμε για το Ozark, οχι για το Breaking bad, και φυσικα δεν ειμαστε εδω για να συγκρινουμε σειρες, αλλα να απολαυσουμε αυτο το ΕΠΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...