Προς το περιεχόμενο

Πότε καταλαβαίνεις πόσο εύθραυστη είναι η ζωή σου..


SpirosRonto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν απλά μια μέρα πας θάλασσα και βρίσκεις έναν γνωστό να σε πάει και αναγκαστικά επειδή δεν είχε χώρο κάθεσαι καρότσα μαζί με ένα παιδί .. και λόγω ότι είναι παράνομο αποφασίζει να πάει από χωματόδρομο θάλασσα για να μην του πουν τίποτα .. και τρέχει σαν τον μαλακα και απλά σε μια στροφή θέλει να κάνει need for speed και του φεύγει το drift και απλά χάνει τον έλεγχο και τρακαρει και απλά πετάγομαι από την καρότσα πολλά μέτρα μακριά ..γιατί γαμιεται έτσι η ατυχία μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ειναι ατυχια. ειναι αναμενομενο. εκτος κι αν θεωρεις οτι εισαι ισαξιος με ενα σακι πατατες.

Αναμενόμενο δεν το λες ,μιας και συνέχεια εδώ στο χωριό δεν έχει γίνει κάτι εφόσον το πάνε νορμάλ το αμάξι ..προφανώς είναι γτπ η καρότσα αλλά άμα κάποιος οδηγεί σωστά δεν θα γίνει κάτι..αλλά συμφωνώ εν μερει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν απλά μια μέρα πας θάλασσα και βρίσκεις έναν γνωστό να σε πάει και αναγκαστικά επειδή δεν είχε χώρο κάθεσαι καρότσα μαζί με ένα παιδί .. και λόγω ότι είναι παράνομο αποφασίζει να πάει από χωματόδρομο θάλασσα για να μην του πουν τίποτα .. και τρέχει σαν τον μαλακα και απλά σε μια στροφή θέλει να κάνει need for speed και του φεύγει το drift και απλά χάνει τον έλεγχο και τρακαρει και απλά πετάγομαι από την καρότσα πολλά μέτρα μακριά ..γιατί γαμιεται έτσι η ατυχία μου ;

 

 

 

Ποια ατυχία ρε μεγάλε; Αυτό είναι το κεφάλι μου το κλούβιο όχι ατυχία.

Άντε και καλά μυαλά μετά απο αυτό, αλλιώς είσαι άξιος της μοίρας σου. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η ζωή δεν είναι εύθραυστη από μόνη της. Στην προκειμένη περίπτωση εσύ προκάλεσες την τύχη σου ανεβάζοντας τις πιθανότητες θανάτου στα ύψη. :)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βλαχαδερά του χωριού μας έβαζαν κι εμάς έτσι μικρά, σαν τα γυφτάκια στην καρότσα. Βέβαια μας έβαζαν και πετρέλαιο στο κεφάλι για τις ψείρες και μετά κάπνιζαν δίπλα μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί γαμιεται έτσι η ατυχία μου ;

 

Είναι απλό, επειδή εσύ την προκάλεσες. Και το χειρότερο είναι ότι δεν θες να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβαζα στην αποθήκη ενα τεράστιο CRT EIZO, ξέχασα να ανάψω το φως, δεν πειράζει λέω δυο βήματα είναι, κόντεψα να σαβουριαστω στις σκάλες με τα κωλοσκαρπινια, στάθηκα τυχερός γιατί κάτι σκαλωσε στη κουπαστη. Θα ήταν πολύ άσχημο πέσιμο, για νοσοκομείο ή Άγιο Πέτρο.

Και όλα αυτά απο τη μ@λ@κια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βλαχαδερά του χωριού μας έβαζαν κι εμάς έτσι μικρά, σαν τα γυφτάκια στην καρότσα. Βέβαια μας έβαζαν και πετρέλαιο στο κεφάλι για τις ψείρες και μετά κάπνιζαν δίπλα μας.

Νταξ μωρέ το πετρέλαιο δεν είναι τόσο εύφλεκτο όσο η μπεντζίνα!! :NOT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε καταλαβαίνεις πόσο εύθραυστη είναι η ζωή σου..

 

οταν παθαινεις αλλεργικο σοκ και μετρας εκατοστα και δευτερολεπτα μεχρι το νοσοκομειο.Αν ειναι κοντα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν απλά μια μέρα πας θάλασσα και βρίσκεις έναν γνωστό να σε πάει και αναγκαστικά επειδή δεν είχε χώρο κάθεσαι καρότσα μαζί με ένα παιδί .. και λόγω ότι είναι παράνομο αποφασίζει να πάει από χωματόδρομο θάλασσα για να μην του πουν τίποτα .. και τρέχει σαν τον μαλακα και απλά σε μια στροφή θέλει να κάνει need for speed και του φεύγει το drift και απλά χάνει τον έλεγχο και τρακαρει και απλά πετάγομαι από την καρότσα πολλά μέτρα μακριά ..γιατί γαμιεται έτσι η ατυχία μου ;

Ω ρε φίλε!! Είχες άγιο... :o

 

Ποια ατυχία ρε μεγάλε; Αυτό είναι το κεφάλι μου το κλούβιο όχι ατυχία.

Άντε και καλά μυαλά μετά απο αυτό, αλλιώς είσαι άξιος της μοίρας σου.

Η ζωή δεν είναι εύθραυστη από μόνη της. Στην προκειμένη περίπτωση εσύ προκάλεσες την τύχη σου ανεβάζοντας τις πιθανότητες θανάτου στα ύψη. :)

Είναι απλό, επειδή εσύ την προκάλεσες. Και το χειρότερο είναι ότι δεν θες να το καταλάβεις.

Εντάξει αν δεν είναι σεσημασμένος κάγκουρας του χωριού ώστε να ξέρεις για να αποφύγεις, δεν πάει το μυαλό οτι με κόσμο στην καρότσα θα πάθει αμόκ για drift... συνηθίζονται οι βόλτες με αγροτικά και τρακτέρ στην πιτσιρικαρία των χωριών.

 

Μου 'χει μείνει αξέχαστο ενα σκηνικό στο χωριό μου: Ήταν διακοπές Χριστουγέννων πρίν απο λίγα χρόνια. Πηγαίνοντας, το χωριό είχε κλείσει απο τα χιόνια(σύνηθες) κι έτσι καταλήξαμε στην άκρη του δρόμου που είχαν σταματήσει κι άλλοι να παίζουμε χιονοπόλεμο.

 

Εκεί που τον παίζαμε(τον χιονοπόλεμο ντε :P), πέρασε ανεβαίνοντας ενα αγροτικό που το πήγαινε ενα τυπάκι με την γκόμενα μέσα. Καθώς περνούσε απο μπροστά μας κοιτιόμασταν στο άκυρο σαν σε αργή κίνηση και με το που μας προσπερνάει πλακώνεται στα drift αυτά που κουνάς τον κώλο του αυτοκινήτου πέρα δώθε... πάνω στο χιόνι, χωρίς αλυσίδες! Αυτό ήταν, δεν πρόλαβε να απομακρυνθεί 100 μέτρα και ΣΤΟ ΤΣΑΚ δεν έπεσε στον γκρεμό με τρελό χάος απο κάτω(ίσως και 700-800μ σχεδόν κάθετο ύψος!!) :o

 

Χεσμένος καθώς ήταν γύρισε πίσω και την στιγμή που περνούσε και πάλι απο μπροστά μας κόλλησα να κοιτιέμαι με την γκόμενα αυτή την φορά, δεν θα ξεχάσω αυτό το βλέμμα που ψέλιζε "βοήθεια, είναι μαλάκας"........ :fear:

 

Νταξ μωρέ το πετρέλαιο δεν είναι τόσο εύφλεκτο όσο η μπεντζίνα!! :NOT!

Κι όμως δεν είναι σαν την βενζίνη!! Χρειάζεται να φτάσει κάποιο όριο θερμότητας ώστε να αναφλεγεί...

 

(...)Βέβαια μας έβαζαν και πετρέλαιο στο κεφάλι για τις ψείρες και μετά κάπνιζαν δίπλα μας.

Φτου φτου που δεν σου έπεσαν τα μαλλιά τότε! :lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, κάθε φορά που γίνεται κάτι κακό - σε φάση ατύχημα - σκεφτείτε:

 

  • Μήπως υπάρχει κάποιος νόμος τον οποίο κάποιος δεν ακολούθησε και έγινε αυτό?
  • Μήπως υπάρχει κάποια οδηγία ή λογική κίνηση που δεν ακολουθήθηκε από κάποιον και τελικά οδήγησε στο ατύχημα?

Αν δείτε την πορεία της ζωής αρκετών ανθρώπων, θα διαπιστώσετε πως αν είναι σε άσχημη θέση, μόνοι τους το προκάλεσαν γιατί θέλησαν να ανακαλύψουν τον τροχό από την αρχή.  Οι νόμοι προφανώς δεν μπορεί να είναι 100% σωστοί σε όλες τις παραμέτρους τους, αλλά αποσκοπούν σε κάτι, στο να είναι το δυνατό πιο καλά το σύνολο των ανθρώπων.

 

Φυσικά υπάρχουν και θέματα συγκυριών, αλλά είναι ένα μικρό ποσοστό σε σχέση με το σύνολο. Και να θυμάστε, ακόμα και αν ακολουθείτε τη νομοθεσία, πάντα μπορεί να μην την ακολουθεί κάποιος άλλος, οπότε πρέπει να προσαρμόζετε τη ζωή σας σύμφωνα και με αυτό. Να προλαβαίνεις και τον άλλο που ήδη παραβαίνει (ειδικά στην οδήγηση)

 

Περαστικά και καλά μυαλά λοιπόν! Μάθημα είναι αυτό και ευτυχώς το πλήρωσες φθηνά. Καθημερινά πληρώνουμε διαφορετικά μαθήματα, όλοι μας, αρκετά ακριβότερα δυστυχώς

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...