Προς το περιεχόμενο

Πιθανή απάτη με πώληση κινητού


viopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πεστου συναντηση σε δημοσιο χωρο με πολλα ατομα,δεν θα δηλωσεις την παρουσια σου αλλα θα εισαι εκει,αστον να  σε αναγνωρισει αυτος που δεν προκεται μιας και δεν το εχεις δει ποτε.

Τι στο καλο λες ρε φιλε?

Ποια συναντηση?

Μην ασχολεισαι και τελος,οσο ασχολεισαι θα ασχολειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι παθεις απο το κεφαλι σου,ειναι απατεωνια μπλοκαρε τον και συνεχισε την ζωη σου...

Τεράστιο δίκιο έχεις φιλε. Ψύχραιμια ήθελε και δεν έδειξα καθόλου, ειδικά στην αρχη.

Πήγα στην Αστυνομία και μου παν οτι δεν συναντιέσαι μαζι του ούτε μια στο εκατομμύριο.

ΑΑΑΝΝΝ ειναι αληθινή ιστορία, ας κανει μήνυση, η οποία θα ναι κατα αγνώστων. Τα στοιχεία μου τα χει με μη νόμιμο τρόπο ( αυτο που είπαν όλοι με την άρση απορρήτου κτλ).

 

Εκανα και αίτημα στην wind ( ο τύπος μου χε πει πως το νούμερο που έγινε η αγοροπωλησία ήταν στην wind). Επικοινώνησαν και μου παν πως στο όνομα μου και στο ΑΦΜ μου δεν υπάρχει τιποτα. Μου πρότειναν επίσης να βρω το νούμερο και να τους ξαναπάρω γιατι " τα καρτοκινητά πολλές φορές ειναι χρεωμένα σε όνομα και δεν χρειάζεται το ΑΦΜ" , οπως μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή λετε ότι υπάρχει και 2η sim με τον ίδιο αριθμό και το ίδιο όνομα και κάποιος το χρησιμοποιεί αυτό το νουμερο; και κάνει απατεωνιες;

Μήπως σου κάνουν φαρσα; υπάρχει το νούμερο σου στο whitepages;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή λετε ότι υπάρχει και 2η sim με τον ίδιο αριθμό και το ίδιο όνομα και κάποιος το χρησιμοποιεί αυτό το νουμερο; και κάνει απατεωνιες;

Μήπως σου κάνουν φαρσα; υπάρχει το νούμερο σου στο whitepages;

 

Δεν υπαρχει το νουμερο μου στο white pages. Φαρσα ηταν το πρωτο που σκεφτηκα, απλως δεν πηρε μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλε τηλέφωνα στο viber, messenger, truecaller. Βρήκε όνομα. Σε πήρε τηλέφωνο και σου είπε ένα ψεύτικο αριθμό που ποτέ δεν είχες. Από το τελευταίο καταλαβαίνεις την απάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι το συζηταμε ακομα?

Ας κλειδωσει γιατι εδω μεσα οι ανθρωποι που προτεινουν να παει στη συναντηση πρεπει να εχουν σοβαρο προβλημα και φοβαμαι μην πειστει και ο TS και τον δουμε σε κανα silveralert.

Σοβαρευτειτε επιτελους και μην τρολαρετε γιατι θα παρετε κανενα στο λαιμο σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι το συζηταμε ακομα?

Ας κλειδωσει γιατι εδω μεσα οι ανθρωποι που προτεινουν να παει στη συναντηση πρεπει να εχουν σοβαρο προβλημα και φοβαμαι μην πειστει και ο TS και τον δουμε σε κανα silveralert.

Σοβαρευτειτε επιτελους και μην τρολαρετε γιατι θα παρετε κανενα στο λαιμο σας.

Οχι ρε συ δεν παιζει να παω. Έκανα μαλακια στην αρχη και δεν ήμουν ψύχραιμος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία Σορρυ κ όλας που πετάγομαι δεν ξέρω αν έχει σχέση τόσο με το ποστ αλλά αναφορικά παλιά είχα έναν αριθμό σιμ δικό μου της βόνταφον. Άλλαξα αριθμό και εκείνον απλά τον πέταξα. Εντελώς τυχαία στην εταιρία που δουλεύω έρχεται μια κυρία και σαν αριθμό μου δίνει αυτόν που είχε πριν 7 χρόνια και πέταξα! Και μάλιστα ήταν δηλωμένο στο όνομα της. Δεν ξέρω αν παίζει τίποτα με τις εταιρίες αν βλέπουν αριθμούς που δεν χρησιμοποιούνται τους δίνουν άλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις οτι αυτο σου προτειναν και στην αστυνομια; :huh:

Οχι ρε σεις! Το γράφω και στο ποστ

Στο ΑΤ μου πάνε δεν συναντιέσαι μαζι του ούτε μια στο εκατομμύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σορρυ που το ξεθαβω, αλλα ο τυπος επικοινωνησε παλι.  :-D

 

Ξεκινησε παλι να βρεθουμε αλλιως θα σου κανω μηνυση κτλ...

Του απανταω απλα και σε ηρεμο τονο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθουμε, να κανει μηνυση και του ζηταω αν θελει να μου δωσει τον αριθμο μεσω του οποιου εγινε η αγοροπωλησια. Μου τον δινει και παω σε Vodafone, Cosmote και WInd  και ρωταω αν αυτος ο αριθμος ανηκει σε εμενα. 

 

Τελικα ο αριθμος ηταν στην WInd ( οπως μου χε πει και ο τυπος ) ανηκει σε ατομο με το ιδιο ονομα (ηχητικα), αλλο πατρωνυμο, αλλη διευθυνση, αλλο αριθμο ταυτοτητας και στο επιθετο υπηρχε ενα εξτρα γραμμα. 

π.χ. ας πουμε πως με λενε Σταματελο, τον τυπο στον οποιο ανηκει το νουμερο τον λενε Σταματελλο

 

Υ.Γ.1  Εννοειται οτι ο υπαλληλος δεν μου εδωσε τα στοιχεια, απλως μου ειπε οτι ηταν διαφορετικα απο αυτα που ειδε στην ταυτοτητα μου.
Υ.Γ.2  Επίσης εννοειται πως δεν με λενε Σταματελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...