Προς το περιεχόμενο

Πιθανή απάτη με πώληση κινητού


viopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει δημοσιευθεί πουθένα ο αριθμός σου π.χ. σε κάποιο iste ή ακόμα και στο facebook;Επιπλέον για δοκίμασε αυτό με τον αριθμό του τύπου που σε κια΄λεσε μήπως μάθεις έτσι τελλικά ποιός είναι.

https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover&lwv=110

ΥΓ.Αν δεν μπορέις στείλε μου σε πμ τον αριθμό του αν θέλεις να το κοιτάξω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει δημοσιευθεί πουθένα ο αριθμός σου π.χ. σε κάποιο iste ή ακόμα και στο facebook;Επιπλέον για δοκίμασε αυτό με τον αριθμό του τύπου που σε κια΄λεσε μήπως μάθεις έτσι τελλικά ποιός είναι.

https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover&lwv=110

ΥΓ.Αν δεν μπορέις στείλε μου σε πμ τον αριθμό του αν θέλεις να το κοιτάξω εγώ.

 

Οσο και να εχω ψαξει και για τον δικο του και για τον δικο μου δεν εχω βρει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως πούλαγες κάτι π.χ. σπίτι -οικόπεδο- μοτοσυκλέτα- αυτοκίνητο -λαπτόπ-κινητό-ποδήλατο κλπ ,

καί ειχες δημοσιεύσει τό τηλέφωνό σου ? π.χ.  στό car.gr  - xe.gr κλπ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plot twist: ο ts με το φρεσκο account, οντως εχει κανει την λαδιά του και κοιταζει πως μπορει να την γλυτωσει :lol:

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι είναι το πιο πιθανό σενάριο.

 

Αν είναι καθαρός πάει στην αστυνομία και καταγγέλλει το συμβάν, αν όχι ας υποστεί τις συνέπειες των πράξεών του.

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά Σορρυ κιόλας..

Πηγα για μαλλί και θα βγω και κουρεμένος;

Το ενδεχόμενο να ειμαι διακοπές πέρασε σε κάποιους απο το μυαλό; Σε μέρος πχ που το πλησιέστερο ΑΤ απέχει τουλάχιστον 45λεπτα; Ανέφερα ήδη οτι το ποστ γράφτηκε με τη λογική η όλη η φάση να ειναι κατι γνωστό σαν κόλπο και να χει τύχει και σε αλλον.

Ειλικρινά μόνο απο το γεγονός οτι ειμαι φρέσκος στο φόρουμ για κάποιους σημαίνει οτι το πιθανότερο ειναι να ειμαι απατεώνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άσε τι είπε. Μέσα σε ΑΤ δεν πρόκειται ούτε να σας δεχτούν ούτε να ασχοληθούν. Θα σου πει απ' έξω και όταν εσύ θα φεύγεις θα σε έχει σταμπάρει από αμάξι ή αλλού θα σε παρακολουθεί και θα σου επιτεθεί ή θα σε ακολουθήσει μέχρι το σπίτι, δεν ασχολείσαι απλά άλλο.

Και τι κερδιζουν με αυτο; γιατι να μην επιτεθούν σε έναν τυχαίο στον δρόμο; δεν ειναι οτι πχ εχουνε κανονίσει να του πουλήσουν κατι και θα κουβαλάει πάνω του πολλά λεφτα

 

Πολυ περίεργα ολα αυτα

Προς τον ΤS , ετσι απο περιεργεια,μηπως εχεις παρει ποτε αριθμο απο κοπελα promoter της vodafone/Q/wind/cosmote σε καποια πλατεια?

Εχεις υποψίες ή εμπειρίες σχετικές;

 

Εμενα πάντως σε μια τύπισσα με πολυ ύποπτη σκατοφατσα που είχα δώσει ταυτοτητα για να παρω νούμερο

, το είχα ήδη μετανιώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κερδιζουν με αυτο; γιατι να μην επιτεθούν σε έναν τυχαίο στον δρόμο; δεν ειναι οτι πχ εχουνε κανονίσει να του πουλήσουν κατι και θα κουβαλάει πάνω του πολλά λεφτα

 

Πολυ περίεργα ολα αυτα

 

Με την ιδια λογικη που φτιαχνουν ολοκληρα σεναρια με τρακαρισματα παιδιων που παιρνουν τηλ στους γονεις τους κτλ.. 

Ειλικρινα δεν ξερω.

 

Οπως και να χει θα παω απο το ΑΤ μου οταν γυρισω και βλεπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πάντως σε μια τύπισσα με πολυ ύποπτη σκατοφατσα που είχα δώσει ταυτοτητα για να παρω νούμερο

, το είχα ήδη μετανιώσει

Είναι και οι εταιρείες ανεξέλεγκτες στο κυνήγι πελατών.

Αναθέτουν σε όποιον νάναι την διάθεση δωρεάν τηλεφωνικών αριθμών με το κομμάτι σε δρόμους πλατείες,

παζάρια κ.λ.π..Άραγε κρατάνε στοιχεία ή απλά διέθεσες 100 αριθμούς πάρε 100 ευρώ;;;....

 

Δεν το γνωρίζω αλλά μήπως αυτοί έχουν τη δυνατότητα με την ίδια ταυτότητα που έδωσαν αριθμό σε κάποιον 

μετά να βγάλουν και δεύτερο ή τρίτο να μεγαλώσουν τα κέρδη τους;;;;

 

Και μετά τι γίνεται με αυτούς τους ατιθμούς;;;;

Μήπως τους διαθέτουν π.χ. μαζικά με 1 ευρώ σε κάποιους και αυτοί τους πουλάνε με 3 όπως πουλούσε ο

Πακιστανός τον οποίο συνάντησα στο Μοναστηράκι;;;;;;

 

Για αυτό αριθμό ποτέ στο δρόμο.Σε κάποιο επίσημο κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κερδιζουν με αυτο; γιατι να μην επιτεθούν σε έναν τυχαίο στον δρόμο; δεν ειναι οτι πχ εχουνε κανονίσει να του πουλήσουν κατι και θα κουβαλάει πάνω του πολλά λεφτα

 

Πολυ περίεργα ολα αυτα

 

Εχεις υποψίες ή εμπειρίες σχετικές;

 

Εμενα πάντως σε μια τύπισσα με πολυ ύποπτη σκατοφατσα που είχα δώσει ταυτοτητα για να παρω νούμερο

, το είχα ήδη μετανιώσει

Μονο υποψιες,αφου ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σημερα ξαναεπικοινωνει (χωρις αποκρυψη) και μου λεει να βρεθουμε (οπου θελω κτλ κτλ) αν δεν με αναγνωρισει ολα καλα και θα ζητησει 1000 συγνωμη κτλ, αν ειμαι εγω και δεν δωσω τα λεφτα θα μου κανει θα μου ρανει..

Πεστου συναντηση σε δημοσιο χωρο με πολλα ατομα,δεν θα δηλωσεις την παρουσια σου αλλα θα εισαι εκει,αστον να  σε αναγνωρισει αυτος που δεν προκεται μιας και δεν το εχεις δει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...