Προς το περιεχόμενο

Πώληση προϊόντων στοκ από επιχείρηση (eshop η λίστα?)


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν... Εδώ που έχω πιάσει δουλειά το τελευταίο διάστημα, μόλις πριν λίγες μέρες ανεβάσαμε και το eshop και φέρνουμε γενικά εξειδικευμένα πράγματα όπως γεωργικά μηχανήματα , επαγγελματικό εξοπλισμό και γενικότερα έχουμε χιλιάδες προϊόντα τα οποία ναι μεν είναι λειτουργικά αλλά έχουν ψιλοξεμείνει. Ο κόσμος γενικά μας προτιμάει για τα γεωργικά μηχανήματα , το service που έχουμε και γενικά για ανταλλακτικά 

Από κει και πέρα το στοκ που θέλουμε να διώξουμε είναι ψιλοτεράστιο και μιλάμε τώρα για εργαλεία χειρός, ηλεκτρικά, μπαταρίας , αναλώσιμα , εντομοπαγίδες ηλεκτρικές και πολλά πολλά άλλα 

 

Όλα αυτά πέρα του ότι είναι εκατοντάδες κωδικοί και δεν ειναι δυνατόν να περάσουν όλοι αυτοί σε ένα eshop πιάνουν και χώρο και πρέπει να φύγουν.

Κάποια πράγματα έχουν μπει σε αγγελίες στο car κάποια έχω βάλει εγώ στο eshop αλλά είναι μεγάλος ο αριθμός και ψάχνω να βρω μια άλλη λύση.

 

Δεν είναι γενικά μεταχειρισμένα. Ειναι αμεταχείριστα και ελεγμένα από εμάς για τυχόν προβλήματα.

Τι προτείνετε?

Να τα βάλω στο eshop? Να  βγάλω δημοσια μια λίστα με τιμές? Μονο από ολα αυτά που εχουμε εδώ φτιαχνω site με μικρές αγγελίες μόνο για εμάς να φανταστείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... Εδώ που έχω πιάσει δουλειά το τελευταίο διάστημα, μόλις πριν λίγες μέρες ανεβάσαμε και το eshop και φέρνουμε γενικά εξειδικευμένα πράγματα όπως γεωργικά μηχανήματα , επαγγελματικό εξοπλισμό και γενικότερα έχουμε χιλιάδες προϊόντα τα οποία ναι μεν είναι λειτουργικά αλλά έχουν ψιλοξεμείνει. Ο κόσμος γενικά μας προτιμάει για τα γεωργικά μηχανήματα , το service που έχουμε και γενικά για ανταλλακτικά 

Από κει και πέρα το στοκ που θέλουμε να διώξουμε είναι ψιλοτεράστιο και μιλάμε τώρα για εργαλεία χειρός, ηλεκτρικά, μπαταρίας , αναλώσιμα , εντομοπαγίδες ηλεκτρικές και πολλά πολλά άλλα 

 

Όλα αυτά πέρα του ότι είναι εκατοντάδες κωδικοί και δεν ειναι δυνατόν να περάσουν όλοι αυτοί σε ένα eshop πιάνουν και χώρο και πρέπει να φύγουν.

Κάποια πράγματα έχουν μπει σε αγγελίες στο car κάποια έχω βάλει εγώ στο eshop αλλά είναι μεγάλος ο αριθμός και ψάχνω να βρω μια άλλη λύση.

 

Δεν είναι γενικά μεταχειρισμένα. Ειναι αμεταχείριστα και ελεγμένα από εμάς για τυχόν προβλήματα.

Τι προτείνετε?

Να τα βάλω στο eshop? Να  βγάλω δημοσια μια λίστα με τιμές? Μονο από ολα αυτά που εχουμε εδώ φτιαχνω site με μικρές αγγελίες μόνο για εμάς να φανταστείτε

Στο δικό σας site, φτιάξε ένα section (Κατηγορία/Ομάδα) Stock.

Είναι καλύτερα να τα έχεις εκεί και μετά δες σε ποια άλλα site πάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτιαξε και σελιδα στο facebook οπως  βλεπω διαφημισεις συχνα πυκνα , ωστε να διαφημισεις τα προιοντα σου αλλα και να ερθεις και σε επαφη με εν δυναμει αγοραστες αφου υπαρχει το messenger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιτρεπονται αγγελιες απο εμπορους αν θυμαμαι καλα,οποτε το διαγραφουμε αυτο..

 

Αγγελίες από εμπόρους επιτρέπονται μόνο στο car.gr

Γενικά δεν θέλω να γεμίσω και το eshop Με τόσα πράγματα . Είναι κουραστική δουλειά και αυτό τον καιρό δίνουμε βάση σε αλλα πραγματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα πρέπει να γίνει το ψυχικό να αναιβούν στο e-shop τις εταιρίας γιατι δεν ξεκινάς από αυτά που έχουν πιο μεγάλη ζήτηση ή όπως το λένε και να περνας τη μέρα ξέρω γω 50 από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει. Το θέμα είναι οτι τα περισσότερα ειναι παλιοί κωδικοί 

Πχ έχουμε ενα κομπρεσερ αέρος ρευματος μιας εταιρείας KINZO το οποίο το δοκιμασαμε και ειναι κομπλε και δεν βρίσκω πουθενα να φαντασεις φωτογραφίες. 

Εχουμε εκατοντάδες κωδικους από κατι αγγλικα εργαλεία DRAPER τα οποία ειναι παλιοι κωδικοι της εταιρείας

 

Δεν ειναι μονο το να περάσω τα προϊόντα. Ειναι οτι πρέπει να βγάλω και φωτος γιατί δεν υπάρχουν να κατσω απο κοντά  να καταγραψω ολα τα χαρακτηριστικά τους κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον λες ότι τα δίνετε και σε τιμές χώμα και δεδομένου ότι δεν θεωρώ ότι θα υπάρχει μεγάλο απόθεμα από το καθένα (πχ 10 κομπρεσέρ) γιατί δε τα βάζεις με τη μορφή λίστας σαν ξεστοκαρισμα εκθεσιακών καταργημένων κωδικών κλπ. Κ οποίος ενδιαφέρεται το ψάχνει. Το να κανείς καταχώρηση είδους για ένα τεμάχιο νομίζω παραπάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα παραπάει. Το να κάτσω να φωτογραφίζω γλάστρες , καρυδάκια , εργαλεία κήπου και να τρώω πάνω από 10 λεπτά για κάθε προϊόν το οποίο δεν υπάρχει μεγάλη περίπτωση να το ξαναφέρουμε . Και με μικρό η και καθόλου κέρδος..

Το δύσκολο βέβαια για εμάς εδώ είναι ότι είμαστε ανάμεσα στον Πύργο και στην Αμαλιάδα και παρά το ότι έχουμε τα πάντα  (φανταστείτε σαν ένα μικρό πράκτικερ) εκτός από ηλεκτρονικά είδη δεν υπάρχει κίνηση σε επίπεδο λιανικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε γείτονα!

Που εισαστε...να έρθω να ψωνίσω τίποτα!

Λοιπόν μια ιδέα είναι αυτή που κάνουν όσοι εισάγουν στοκ pc parts.

Μια τεράστια λίστα σε excel με μια όσο το δυνατόν καλή περιγραφή, τον κωδικό και την τιμή.

Την στέλνεις με email σε όλο σου το πελατολόγιο, βάζεις και ένα μενού ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΣΤΟΚ με ενδεικτικά κάποια προϊόντα στην σελίδα και με λινκ κατεβάστε τον πλήρη κατάλογο και θα φύγει πολύ πράμα.

Έτσι ξέρω ότι κάνουν φίρμες όπως Άλφανετ, Datamedia και άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...