Προς το περιεχόμενο

American horror story Season 7: Cult


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το βρηκα πολλα υποσχόμενο και μου αρεσε ιδιαιτερα!

 

Ετρεμε βέβαια το φυλλοκαρδι μου μην εχουν κανει καμία σκηνοθετικη βλακεία (κατα τη γνωμη μου παντα) και αποδειχθει πως παίζουν σε καμια ταινια τρομου ή γουατεβα α λα Ροανοκε, αλλα ευτυχως :)

Είναι εξωφρενικά "ενοχλητικό" που μου αρέσει τρελά. Πιο ενοχλητικό από το πρώτο επεισόδιο του freak show! Τέλειο μετά από καιρό! (Μέχρι να το ανακαλύψει ο Τραμπ...) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βρηκα πολλα υποσχόμενο και μου αρεσε ιδιαιτερα!

 

Ετρεμε βέβαια το φυλλοκαρδι μου μην εχουν κανει καμία σκηνοθετικη βλακεία (κατα τη γνωμη μου παντα) και αποδειχθει πως παίζουν σε καμια ταινια τρομου ή γουατεβα α λα Ροανοκε, αλλα ευτυχως :)

 

Ροανοκε;  :huh:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι εξωφρενικά "ενοχλητικό" που μου αρέσει τρελά. Πιο ενοχλητικό από το πρώτο επεισόδιο του freak show! Τέλειο μετά από καιρό! (Μέχρι να το ανακαλύψει ο Τραμπ...) :P

 

Aυτο. Αυτο ακριβως!!!

Ροανοκε;  :huh:

https://en.wikipedia.org/wiki/American_Horror_Story:_Roanoke

 

Στην 6η σεζον αναφερομαι που προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γουστάρω τρελά , δεν ξέρω για εσάς αλλα μ αρέσει το φετινό concept . Του Evan Peters του πάει τρελά ο ρόλος του τρελάκια  :-D

Ο τύπος είναι ΚΑΛΟΣ ηθοποίος. Εαν κάνει τις κατάλληλες επιλογές θα κάνει δυνατό όνομα στους ηθοποιούς της γενιάς του

Επεξ/σία από stamatisj1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω στο cosmote tv , εντάξει... δεν είμαι και σίγουρος αν μ' αρέσει ακόμα!

Νιώθω πως τα 3 πρώτα επεισόδια θα μπορούσαν να χωρέσουν σε ένα.

Για να δούμε παρακάτω τι θα γίνει και κρίνουμε καλύτερα.

Το σίγουρο είναι πως βλέπεις μερικές πολύ καλές ερμηνείες από αρκετούς.

Θα ήθελα περισσότερο ..... horror στο σενάριο και λιγότερο κοινωνικοπολιτικά μηνύματα, εξάλλου την σειρά την βλέπουμε τόσα χρόνια γ' αυτό ακριβώς που λέει και ο τίτλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι ενώ μου άρεσαν (σε γενικές γραμμές) τα 3 πρώτα, νομίζω ότι δεν υπάρχει ένα "δέσιμο" στην ιστορία, μια κοινή αναφορά όπως γινόταν στους προηγούμενους κύκλους. Παίζει με τις "φοβίες" αλλά όλα τα θρίλερς με αυτό παίζουν πάνω κάτω. Το περίμενα λίγο πιο επικεντρωμένο στον αντίκτυπο των αμερικανικών εκλογών όπως έκανε στο πρώτο επεισόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Nα ρωτησω κατι, ο χαρακτηρας του Kai σας πειθει? 

 

 

Οχι o Peters ως ηθοποιος, αυτος παιζει παρα πολυ καλα τον ρολο, αναφερομαι στη φιγουρα του Kai ως cult leader. Βεβαια ισως παιζει και να ειναι το δικο μου στερεοτυπο για το πως ειναι ενας cult leader, αλλα δε θα εκπλαγω και ιδιαιτερα αν ειναι καποιος αλλος mastermind πισω απο αυτον στο τελος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Nα ρωτησω κατι, ο χαρακτηρας του Kai σας πειθει? 

 

 

Οχι o Peters ως ηθοποιος, αυτος παιζει παρα πολυ καλα τον ρολο, αναφερομαι στη φιγουρα του Kai ως cult leader. Βεβαια ισως παιζει και να ειναι το δικο μου στερεοτυπο για το πως ειναι ενας cult leader, αλλα δε θα εκπλαγω και ιδιαιτερα αν ειναι καποιος αλλος mastermind πισω απο αυτον στο τελος.

 

 

 

Γενικά, οι χαρακτήρες στο ahs είναι περισσότερο καρικατούρες. Έχουν πολλές υπερβολές και πάνε πακέτο με την εκάστοτε ιστορία που είναι και αυτή τραβηγμένη από τα μαλλιά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και... τελειωσε..

 

Εντυπωσεις? Λιγο βεβιασμενο δεν ηταν το τελευταιο επεισοδιο?

 

Κάτι μου φάνηκε και μένα στραβό, βεβιασμένο, κλισέ, αναμενόμενο..... δεν ξέρω τι απ' όλα!

Να σου πω την αλήθεια, δεν είχα πάρει χαμπάρι πως το συγκεκριμένο επεισόδιο είναι το τελευταίο, παρά το κατάλαβα όταν βγήκε τελείως η σειρά από το Fox Play στο on demand του ote ! :P

### μικρό σπόιλερ ###

Ήταν τόσο συσσωρευμένη η οργή του Kai που όλοι περιμέναμε να βγει και να γίνει ατομική έκρηξη στην υπόθεση.

Έλα όμως που ο σκηνοθέτης ήθελε απλά να δώσει χαρά στην μεγαλύτερη μερίδα του Αμερικάνικου κοινού και έληξε το story με συνοπτικές διαδικασίες!

Πάμε παρακάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...