Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα δε μου φάνηκε σκοτεινό. Ή τέλος πάντων δε μου φάνηκε τόσο σκοτεινό ώστε να με κουράσει. Σε γενικές γραμμές μου άρεσε το επεισόδιο με τα όποια προβλήματα στο στόρι που ήδη έχουν αναφερθεί εδώ.

Συμφωνώ απόλυτα με τους φίλους που είπαν ότι μιλάμε για ένα νέο Lost. Εκατομμύρια τηλεθεατών με εκατοντάδες θεωρείες που εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να ισχύσουν όλες. Ας ελπίσουμε τουλάχιστον ότι η μία που θα βγει αληθινή να είναι μια καλή θεωρία.

Spoiler

Είχα ξενερώσει πολύ που είχα σποιλιεραστεί με τη θεωρία που συνέδεε τον Μπραν με τον NK. Αν όμως τέλειωσε η ιστορία εδώ και μιλάμε απλά για έναν κακό που "ερχόταν", θα ξενερώσω ακόμα περισσότερο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως το επεισόδιο απ όσα διαβάζω αλλά και σα προσωπική μου άποψη, ήταν κατώτερο των προσδοκιών όχι σα σενάριο κλπ αλλά σα σκηνοθεσία (μουσικές/εναλλαγή συναισθημάτων κλπ).
Θα μπορούσε να είναι μικρότερο με καλύτερη σκηνοθεσία.

Νομίζω έγινε και το κλασικό που ακουγαμε ακούγαμε απο δώ κι απο κεί, γυρίζεται μήνες το επεισοδιο, μπλα μπλα, θα είναι οτι καλυτερο, μπλα μπλα μπλα και τελικά σου δημιουργεί τόσες μεγάλες προσδοκίες που δε ξέρεις αν θα καταφέρει να στις καλύψει. Και το GoT και οτιδήποτε στη ζωή φυσικά..

Όπως και να χει φυσικά, το απολάυσαμε και με το παραπάνω!!!!

Επεξ/σία από geodrako
  • Like 4
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kostasspil είπε

Παιδια κακο στον εαυτο σας κανετε με τις θεωριες, οπως ολοι μας τοτε με το Lost. Χαλατε την εμπειρια χωρις λογο

Σωστός! Ότι είναι να γίνει ας γίνει και περιμένουμε να το απολαύσουμε! Στη ζωή δεν υπάρχει σωστό και λάθος.. Ότι είναι να γίνει γίνεται.

Πρέπει να το αποδεχτείς.Πόσο μάλλον σε μια σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, geodrako είπε

Σωστός! Ότι είναι να γίνει ας γίνει και περιμένουμε να το απολαύσουμε! Στη ζωή δεν υπάρχει σωστό και λάθος.. Ότι είναι να γίνει γίνεται.

Πρέπει να το αποδεχτείς.Πόσο μάλλον σε μια σειρά!

Εισαι πολυ λαθος αν θεωρεις οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος. :rolleyes:

Κατσε να σου δωσω ενα παραδειγμα. Κανω αμυνα και βαζω το πεζικο μπροστα απο τα οχυρωματα :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dazed είπε

Εισαι πολυ λαθος αν θεωρεις οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος. :rolleyes:

Κατσε να σου δωσω ενα παραδειγμα. Κανω αμυνα και βαζω το πεζικο μπροστα απο τα οχυρωματα :lol::lol:

και τους καταπέλτες ξέχασες ενδιάμεσα από το πεζικό και το ιππικό 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dazed είπε

Εισαι πολυ λαθος αν θεωρεις οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος. :rolleyes:

Κατσε να σου δωσω ενα παραδειγμα. Κανω αμυνα και βαζω το πεζικο μπροστα απο τα οχυρωματα :lol::lol:

xaxaxaxa

Ε εντάξει οκ! Γιατί οι Δράκοι; που αντί απλά να καίνε ότι υπάρχει, κάνανε βολτίτσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι καταπέλτες κόβανε με τα ξύλα τον αέρα από τη χιονοθύελλα υπήρχε σχέδιο να βαράνε ξυστά πάνω από τα κεφάλια των Dathraki για εφέ :lol: . Οι δράκοι απλά την κάνανε να σωθουνε με τόσο strategy  είχαν περισσότερο μυαλό από την Deneris  :P

Κάτι μου λέει ότι και στο Rome Total war να έπαιζες έτσι την είχες φάει από την αρχή . 4ο επεισόδιο μαζεύουν τα κομμάτια τους  αλλά το 5ο θα είναι καλό λένε  . Αλλιώς θα τους φάνε ...

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν είδα τίποτα απ' αυτά που λέτε,μια μαυρίλα έβλεπα στο "ξύλο". Μην σου πω ότι έπαιζα με το κινητό Μου κάθε 4-5 λεπτά για 1 λεπτό. Πρέπει να το ξαναδώ με κάνα πειρατικό καλό αρχείο και να πειράξω φωτισμό. Αυτό ήταν ντροπή, μέχρι και το τατουάζ έχει καλύτερο φωτισμό!😁

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που δε μιλάμε για ντοκιμαντέρ, μια κακή στρατηγική σε μάχη που εξελίσσεται στη σφαίρα του φανταστικού συγχωρείται όταν εξυπηρετεί το "θέαμα". Το πρόβλημα είναι ότι οι προσδοκίες (λόγω των λεγομένων τους) είχαν φτάσει στον Θεό και πολλοί έμειναν με μια απογοήτευση που μόνο ένα συγκλονιστικό φινάλε θα διώξει. Κι ίσως όχι απόλυτα, μια και αρκετοί (μεταξύ τους κι εγώ) θεωρούν πιο σημαντική μια μάχη που κρίνει το μέλλον της ανθρωπότητας στο συγκεκριμένο universe παρά το ποιος θα κάτσει τελικά στον θρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικές μου θεωρίες/υποψίες χρόνια τώρα ότι θα τα κάνουν ταναπου οι σεναριογράφοι στο τέλος επαληθεύτηκαν πανηγυρικά πάντως 😎 

barack obama mic drop GIF

toldya.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι οι σκηνοθέτες προσπάθησαν να αποδώσουν το συναίσθημα της απελπισίας στην όλη φάση και για μένα το κατάφεραν 100%

Οι απέθαντοι, ο θάνατος, η μακριά κρύα και σκοτεινή νύχτα, το πόσο αδύναμος είναι ο άνθρωπος απέναντι σε όλα αυτά, όλα αποδόθηκαν σωστά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με όσους λένε για το Lost & το GoT ότι οι θεωρίες σκοτώνουν την "απόλαυση" καθώς περισσότερο για το Lost και λιγότερο για το GoT οι θεωρίες, οι συζητήσεις με φίλους και οι ώρες που περάσαμε στα forums ήταν ότι καλύτερο άσχετα που στο τέλος οι σεναριογράφοι αποδείχτηκαν κατώτεροι των περιστάσεων.

Πάντως για το GoT οποίος και αν κάτσει στον θρόνο προβλέπω cliffhanger στο τέλος με 

Spoiler

επανεμφάνιση των νεκρών κάπου μακριά ή ακόμα καλύτερα με ανάσταση ΝΚ και την νεκρή Σερσει να γίνεται στο πλάι του Night Queen!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gpgalanis είπε

Θα διαφωνήσω με όσους λένε για το Lost & το GoT ότι οι θεωρίες σκοτώνουν την "απόλαυση" καθώς περισσότερο για το Lost και λιγότερο για το GoT οι θεωρίες, οι συζητήσεις με φίλους και οι ώρες που περάσαμε στα forums ήταν ότι καλύτερο άσχετα που στο τέλος οι σεναριογράφοι αποδείχτηκαν κατώτεροι των περιστάσεων.

Πάντως για το GoT οποίος και αν κάτσει στον θρόνο προβλέπω cliffhanger στο τέλος με 

  Απόκρυψη περιεχομένων

επανεμφάνιση των νεκρών κάπου μακριά ή ακόμα καλύτερα με ανάσταση ΝΚ και την νεκρή Σερσει να γίνεται στο πλάι του Night Queen!

Καλά αν γινόταν αυτό θα ήταν ΕΠΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, gpgalanis said:

 άσχετα που στο τέλος οι σεναριογράφοι αποδείχτηκαν κατώτεροι των περιστάσεων.

Αναλόγως την οπτική, κάποιος που είχε βαρεθεί να βλέπει συνέχεια θεωρίες/υποθέσεις έμεινε ικανοποιημένος από το κατούρημα που τους έριξαν οι σεναριογράφοι. :D 😛

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...