Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελική ευθεία λοιπόν.

Αναμονή μέχρι 2019 από ότι λένε οι φήμες. Ας μην βγουν σωστές.

Εδώ συζητάμε για τις 7 σεζόν μέχρι τώρα χωρίς σποιλερς. Οτιδήποτε είναι book spoiler, leak για την επόμενη σεζόν κλπ, να μπαίνει σε spoiler με την αντίστοιχη προειδοποίηση.

cq5dam_web_1200_675.jpeg.04b77867c7a381a806b24691f21330e5.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποψιάζομαι προδοσία Τύριον

Άει, γεια σου κι εγώ αυτό σκέφτηκα με τον τρόπο που κοίταζε το Γιαννάκη όταν μπήκε στο δωμάτιο της άλλης. Το θέμα (η απορία) είναι, με ποιον τρόπο τον εκβίασε (ή του έδωσε ως αντάλλαγμα κτλ) η Cersei για να προδώσει τους αντιπάλους της.

 

Παράπονο για "σεναριακή ευκολία": ο Littlefinger έπρεπε να υποψιαστεί ότι θα το φάει το κεφάλι του μόλις του είπε ο Bran "Chaos is a ladder". Μεγάλε, αφού μπορεί να δει τη σκηνή/γνωρίζει τι είπες, σημαίνει ότι μπορεί να δει το ρόλο που έπαιξες στην προδοσία του πατέρα του. Εκείνη τη στιγμή έπρεπε να πάρει τους ιππότες του Vale και να λακίσει, αλλά όχι, έπρεπε να κάτσει εκεί και να συνεχίζει τις μηχανορραφίες. Τέλος πάντων, προσωπικά περίμενα ότι θα "την έβγαζε καθαρή" και σε αυτή τη season για να μας αποχαιρετήσει στην επόμενη, αλλά ας όψεται, θεία δίκη για τις πουστιές που έπαιξε σε όλους. Κάτι που δεν έχω καταφέρει να απαντήσω: Ποιος ήταν ο σκοπός του, τι ήθελε να πετύχει κι έκανε ό,τι έκανε;

 

 

Μια απορία αν γνωρίζει κάποιος.

 

Όταν ο dog λέει στον Mountain (αδερφό-ζομπι) "ξέρεις ποιος έρχεται για σένα", κάπως έτσι, γνωρίζει κανείς τι εννοεί?

Άλλο πάλι κι αυτό. Όντως, γνωρίζει/υποθέτει κάποιος σε ποιον/τι αναφερόταν ο Hound;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άει, γεια σου κι εγώ αυτό σκέφτηκα με τον τρόπο που κοίταζε το Γιαννάκη όταν μπήκε στο δωμάτιο της άλλης. Το θέμα (η απορία) είναι, με ποιον τρόπο τον εκβίασε (ή του έδωσε ως αντάλλαγμα κτλ) η Cersei για να προδώσει τους αντιπάλους της.

 

Παράπονο για "σεναριακή ευκολία": ο Littlefinger έπρεπε να υποψιαστεί ότι θα το φάει το κεφάλι του μόλις του είπε ο Bran "Chaos is a ladder". Μεγάλε, αφού μπορεί να δει τη σκηνή/γνωρίζει τι είπες, σημαίνει ότι μπορεί να δει το ρόλο που έπαιξες στην προδοσία του πατέρα του. Εκείνη τη στιγμή έπρεπε να πάρει τους ιππότες του Vale και να λακίσει, αλλά όχι, έπρεπε να κάτσει εκεί και να συνεχίζει τις μηχανορραφίες. Τέλος πάντων, προσωπικά περίμενα ότι θα "την έβγαζε καθαρή" και σε αυτή τη season για να μας αποχαιρετήσει στην επόμενη, αλλά ας όψεται, θεία δίκη για τις πουστιές που έπαιξε σε όλους. Κάτι που δεν έχω καταφέρει να απαντήσω: Ποιος ήταν ο σκοπός του, τι ήθελε να πετύχει κι έκανε ό,τι έκανε;

 

Να ανέβει στο θρόνο φυσικά. Το είχε πει και σε παλαιότερη σεζόν σε ένα ξέσπασμά του αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανέβει στο θρόνο φυσικά. Το είχε πει και σε παλαιότερη σεζόν σε ένα ξέσπασμά του αν δεν κάνω λάθος.

Ίσως. Αλλά για να το καταφέρει αυτό, θα έπρεπε να ξεκάνει και τους Lannisters - κομματάκι δύσκολο, υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άει, γεια σου κι εγώ αυτό σκέφτηκα με τον τρόπο που κοίταζε το Γιαννάκη όταν μπήκε στο δωμάτιο της άλλης. Το θέμα (η απορία) είναι, με ποιον τρόπο τον εκβίασε (ή του έδωσε ως αντάλλαγμα κτλ) η Cersei για να προδώσει τους αντιπάλους της.

 

Παράπονο για "σεναριακή ευκολία": ο Littlefinger έπρεπε να υποψιαστεί ότι θα το φάει το κεφάλι του μόλις του είπε ο Bran "Chaos is a ladder". Μεγάλε, αφού μπορεί να δει τη σκηνή/γνωρίζει τι είπες, σημαίνει ότι μπορεί να δει το ρόλο που έπαιξες στην προδοσία του πατέρα του. Εκείνη τη στιγμή έπρεπε να πάρει τους ιππότες του Vale και να λακίσει, αλλά όχι, έπρεπε να κάτσει εκεί και να συνεχίζει τις μηχανορραφίες. Τέλος πάντων, προσωπικά περίμενα ότι θα "την έβγαζε καθαρή" και σε αυτή τη season για να μας αποχαιρετήσει στην επόμενη, αλλά ας όψεται, θεία δίκη για τις πουστιές που έπαιξε σε όλους. Κάτι που δεν έχω καταφέρει να απαντήσω: Ποιος ήταν ο σκοπός του, τι ήθελε να πετύχει κι έκανε ό,τι έκανε;

 

 

 

Άλλο πάλι κι αυτό. Όντως, γνωρίζει/υποθέτει κάποιος σε ποιον/τι αναφερόταν ο Hound;

Εγώ τόσο σαδιστικό που είναι ήταν το Game of Thrones, θεωρούσα πιθανό ακόμα και το να ανέβει αυτός στο θρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανέβει στο θρόνο φυσικά. Το είχε πει και σε παλαιότερη σεζόν σε ένα ξέσπασμά του αν δεν κάνω λάθος.

Μπορεί για αρχή να ήθελε να παντρευτεί Sansa και να γίνει Lord of Winterfell & the Vale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Άλλο πάλι κι αυτό. Όντως, γνωρίζει/υποθέτει κάποιος σε ποιον/τι αναφερόταν ο Hound;

 

Στον εαυτό του αναφέρεται. Ηταν hint για το cleganebowl

Μπορεί για αρχή να ήθελε να παντρευτεί Sansa και να γίνει Lord of Winterfell & the Vale.

Το ηθελε αυτο ωστε σιγα σιγα να παει προς KL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Άλλο πάλι κι αυτό. Όντως, γνωρίζει/υποθέτει κάποιος σε ποιον/τι αναφερόταν ο Hound;

Στον εαυτό του φυσικά. Το έχει πει πολλές φορές ότι του χρωστάει εκδίκηση. Είναι μια από τις πλέον αναμενόμενες μάχες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον εαυτό του αναφέρεται. Ηταν hint για το cleganebowl

 

 

Στον εαυτό του φυσικά. Το έχει πει πολλές φορές ότι του χρωστάει εκδίκηση. Είναι μια από τις πλέον αναμενόμενες μάχες.

 

Ελπίζω ότι θα όντως αυτό είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θυμάται κανείς αν στη σειρά έχει αναφερθεί μέχρι τώρα από κάποιον χαρακτήρα το όνομα του γιού του Ραεγκαρ με την Έλια Μαρτέλ?

Aegon Targaryen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aegon Targaryen

Το όνομα το ξέρω από τα βιβλία. Αν το έχουν κάνει γνωστό στη σειρά ρωτάω.

 

Edit: Άκυρο, το βρήκα στο wiki. Το έχουν αναφέρει στη σειρά ήδη από την 3η σεζόν. Περίεργο μου φαίνεται που ο Ραεγκαρ ονόμασε και το 2ο γιο του Αιγκον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ιδέα μου ή ο ηθοποιός που έπαιξε τον Rhaegar στο γάμο ήταν ο ίδιος που έπαιζε τον Viserys; Εάν ναι, 'νταξ', φτήνια...

 

Edit: Τελικά, δεν είναι ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...