Προς το περιεχόμενο

Προβληματισμός δώρου για να μην παρεξηγηθεί ο ανιψιός


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια ανιψιά φοιτήτρια που το λάπτοπ της παλιωσε και σκέφτηκα να της πάρω καινούριο. Ο ανιψιός-αδερφός της είναι 2α λυκείου και προφανώς θα του κακοφανεί αν δεν πάρει κι αυτός κάτι και δίκιο θα έχει.

 

Δεν θέλω τάμπλετ. Άλλες ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το λάπτοπ θα κάνει 500κατι.

Οπότε για λόγους δικαιοσύνης ταβάνι το ίδιο μπάτζετ αλλά και λιγότερο αν βρεθεί κάτι εντυπωσιακό και χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, η ανιψιά είναι αυτή που "γιορτάζει" και πέτυχε την είσοδο στο πανεπιστήμιο. Άρα για τον ανιψιό μην ξοδευτείς, πάρε κάτι το πολύ απλό, σαν να λέμε ένα παιχνίδι για τον υπολογιστή του ή την κονσόλα του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, η ανιψιά είναι αυτή που "γιορτάζει" και πέτυχε την είσοδο στο πανεπιστήμιο. Άρα για τον ανιψιό μην ξοδευτείς, πάρε κάτι το πολύ απλό, σαν να λέμε ένα παιχνίδι για τον υπολογιστή του ή την κονσόλα του.

Ποτέ είπε για Πανεπιστήμιο ο άνθρωπος; Μπορεί να σπουδάζει σε κανένα ΤΕΙ. Αλλά και πάλι, ο ανιψιός γιατί ντε και καλά να πάρει δώρο; Τον ρώτησε το θείο αν του περισσεύουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ είπε για Πανεπιστήμιο ο άνθρωπος; Μπορεί να σπουδάζει σε κανένα ΤΕΙ. Αλλά και πάλι, ο ανιψιός γιατί ντε και καλά να πάρει δώρο; Τον ρώτησε το θείο αν του περισσεύουν;

Γιατί ποτέ ειπα πως πέρασε τώρα; 3ο έτος είναι σε ΑΕΙ.

Δεν θέλει ο ανιψιός, εγώ θέλω να είμαι δίκαιος και να μην προκαλώ στεναχώριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που ειναι δωρο και το πληρωνεις εσυ δεν υπαρχει περιπτωση να παρεξηγηθει. οποτε οτι πιο οικονομικο βρεις,αναλογα με την τσεπη σου αγορασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμη που ειναι δωρο και το πληρωνεις εσυ δεν υπαρχει περιπτωση να παρεξηγηθει. οποτε οτι πιο οικονομικο βρεις,αναλογα με την τσεπη σου αγορασε το.

Ναι θα πάρω στην αδερφή του λάπτοπ και σε αυτόν ένα ζευγάρι τσόκαρα. Παιδί είναι, προφανώς και θα του κακοφανεί. Και σε μεγάλο θα κακοφαινοταν και λογικό είναι.

Ιδέες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα PS4 τώρα που έχουν πέσει σχετικά οι τιμές ή μια DSLR Camera, μια GO-Pro Camera, ενα ποδήλατο MTB CUBE. Βεβαια αναλογα το παιδι και τις ασχολιες του.

 

Ενα κινητό με 200€ περίπου P9 Lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα πάρω στην αδερφή του λάπτοπ και σε αυτόν ένα ζευγάρι τσόκαρα. Παιδί είναι, προφανώς και θα του κακοφανεί. Και σε μεγάλο θα κακοφαινοταν και λογικό είναι.

Ιδέες;

Καλά πάρε του ένα Rolex για να πουλάει μούρη.

 

Εμένα πάντως δε θα μου κακοφαινοταν. Θα καταλάβαινα ότι ο θείος δε βγαίνει οικονομικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε λάθος, αλλιώς το κατάλαβα, πάλι όμως δεν πιστεύω ότι πρέπει να πάρεις ίδιας αξίας δώρο. Στην ανιψιά παίρνεις ένα χρήσιμο δώρο για το πανεπιστήμιο της που το έχει ανάγκη.

 

Μπορείς να πάρεις κάτι αρκετά φτηνότερο που πάλι θα λατρέψει για την ηλικία του, όπως μηχανικό πληκτρολόγιο (πολύ μόδα στους πιτσιρικάδες), κάρτες προπληρωμένες για Steam και άλλα παρόμοια.

 

Αλλιώς αν θες να ξοδευτείς του παίρνεις ένα Ps4 που ειπώθηκε και θα πετάει ο ανιψιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα PS4 τώρα που έχουν πέσει σχετικά οι τιμές ή μια DSLR Camera, μια GO-Pro Camera, ενα ποδήλατο MTB CUBE. Βεβαια αναλογα το παιδι και τις ασχολιες του.

 

Ενα κινητό με 200€ περίπου P9 Lite

Δεν τον ενδιαφερει που επεσε η τιμη του PS4 γιατι θελει να ειναι δικαιος.Οποτε θα αγορασει αλλο ενα δωρο γυρω στο 500ευρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον ενδιαφερει που επεσε η τιμη του PS4 γιατι θελει να ειναι δικαιος.Οποτε θα αγορασει αλλο ενα δωρο γυρω στο 500ευρο.

Όχι εντάξει, το πσπ είναι καλή ιδέα και την είχα σκεφτεί ήδη.

Δωστου 150 ευρω cash << να πιει ενα καφε >> και εισαι golden.

Το σκέφτηκα κι αυτό (για 500 σκέφτηκα) αλλά δεν είναι γυφτιά να δίνεις ρευστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...