Προς το περιεχόμενο

Ρυθμιση καρτών σε τράπεζα μέσω εισπρακτικής - Για δώστε τα φώτα σας


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε η γυναίκα μου κάποιες κάρτες σε γνωστή τράπεζα (θα μου πεις άγνωστες δεν υπάρχουν)

 

Τον Ιούνιο έκανε μια ρύθμιση να δώσει 3 ισόποσες δόσεις των 230 ευρώ για να κλεισει η υπόθεση της

 

30 Ιουνίου μπήκε κανονικά η πρώτη δόση

 

30 Ιουλίου είχαμε κάποιο θέμα και τελικά τα βάλαμε 4/8

 

Σήμερα δεν μπορέσαμε και τους είπαμε να γίνει αύριο η κατάθεση.

 

Η απαντηση τους ήταν ότι μπορεί να χαθεί η ρύθμιση λόγω της τράπεζας κλπ κλπ, λόγω του συστήματος κλπ κλπ και οτι αυτά που δώσαμε απλά να αφαιρεθουν απο το κεφαλαιο αν χαθεί.

 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Το έχουν σύστημα? Αφού θα μπουν τα χρήματα έτσι και αλλιώς υπάρχει περίπτωση να ακυρώσουν την συμφωνια και να κυνηγάνε την γυναίκα μου να κάνει επιπλέον ρύθμιση?

 

Η μήπως θέλουν να μπουν τα χρήματα μέσα στον μήνα για τους στόχους που έχουν στην κάθε εισπρακτική? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O διακανονισμός απαιτεί την έγκαιρη πληρωμη των δόσεων αλλιως ακυρώνετε, και αυτο που γραγεις "Αφού θα μπουν τα χρήματα έτσι και αλλιώς" που το ξέρει η τραπεζα; η τράπεζα βλεπει τι πληρώνεις τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεννοήσου με την τράπεζα και άσε τις εισπρακτικές να λένε ότι θέλουν. Και αν δεν τους μιλάς καθόλου ακόμα καλύτερα.

Μόνο συνεννόηση με την τράπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιτρέπεται, πόσο από το κεφάλαιο πλήρωσες τελικά;

 

Μας είπαν από την τράπεζα οτι δεν θα  υπάρξει πρόβλημα και την δευτέρα να μπουν. Τα χρήματα δεν προλάβαμε σήμερα γιατί τα πηρα στις δυόμιση και είχε κλείσει η τράπεζα. Πήρα και την εισπρακτική και είπαν θα το διευθετήσουν για δευτέρα

 

Έχει γενικά παραγίνει το κακό. Για μια κάρτα που έχω δική μου με καλούν πάνω από 15 φορές την μέρα (για μικρό χρέος).

 

Για την γυναικα μου το χρέος ήταν στα 5500 αν θυμάμαι και έγινε ευκολια στα 690 ευρώ σε 3 δόσεις και παραλαβή εξωφλητικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το σηκώνεις απλά. Οι εισπρακτικές δεν έχουν άμεση ενημέρωση από την τράπεζα. Μπορεί να πληρώσεις τη δόση και να σε πρήξουν στα τηλέφωνα γιατί δεν έχουν ενημερωθεί. Δεν θα σε βοηθήσει σε τίποτα η συζήτηση μαζί τους, μόνο τα νεύρα σου θα σπάσουν. Η δουλειά τους είναι να τραμπουκίζουν τους οφειλέτες και τίποτα άλλο. Μην τους φοβάστε.

 

Κακώς τους πήρες τηλέφωνο. Μόνο με την τράπεζα να μιλάς. Βάλε μια black list τους αριθμούς τους να ησυχάσει το κεφάλι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχουν προσημειωσει κατι(σπιτι οικοπεδο) σε ολο αυτο το διαστημα?

Δηλ.χωρις κατι στο ονομα της?

Με δικηγορικο καποιου μιλας στο τηλ. Ή με εταιρεια καποιου fund?

Αψογη μειωση αν το ποσο ειναι χωρις τοκους:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη να καταλάβω απο τα 5.500 ευρώ που ήταν το χρέος πλήρωσε 3 x 690 =2.070 ευρω και έγινε εξόφληση;

 

Όχι, από 5.500 που ήταν το χρέος θα καθαρίσει με 3 x 230 =690€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται αυτο;;; Ισχύει ή κανουμε πλάκα τώρα;

 

Φυσικά και γίνεται, τα 690 για την τράπεζα σαφώς και είναι προτιμότερα από το μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κατάφερες τον διακανονισμό φίλε?

 

Η σύζυγος μου, που είναι άνεργη, έχει κάνει διακανονισμό για 144 δόσεις με 30

 

Ευρώ την καθεμία.

 

Της λέω να σταματήσει να πληρώνει για να πάρουμε καλύτερη προσφορά αλλά είναι

 

ανενδοτη.Τη νοιάζει το καλό των τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...