Προς το περιεχόμενο

Αιματωμα στο χέρι χωρίς χτύπημα


giannis2429

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί στο άκυρο που καθόμουν έβγαλα δύο μικρά αιματωματα στο μπράτσο(με κάποιες ώρες διαφορά μεταξύ τους) χωρίς να τα έχω πριν και χωρίς να έχω χτυπήσει/ακουμπήσει 1000%.

Το έχει πάθει κάνεις άλλος;

Να ανυσηχησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να επισκεφτείς ένα γιατρό. Με μια γενική αίματος θα δεις αν συμβαίνει κάτι.

 

Θεωρώ όμως ότι μάλλον κάπου χτυπήσες κ δεν το θυμάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Κι όμως είμαι τόσο σίγουρος ότι δεν χτύπησα για τον εξής λόγω. Παρατηρώ το πρωί το πρώτο σημάδι και λέω δεν μπορεί κάπου θα χτύπησα, μετά είχα στο νου μου συνέχεια το γεγονός και το συγκεκριμένο χέρι δεν ακούμπησε πουθενά και ξαφνικά τσουπ κι άλλο σημάδι. Δερματολόγο να θέλει η αιματολογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει κάποτε μια εκπομπή, όπου μια γυναίκα είχε βγάλει πληγές στα χέρια σε σχήμα σταυρού, χωρίς να έχει χτυπήσει.

 

Αλλά ναι καλού κακού, ρίξε μια επίσκεψη σε γιατρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει κάποτε μια εκπομπή, όπου μια γυναίκα είχε βγάλει πληγές στα χέρια σε σχήμα σταυρού, χωρίς να έχει χτυπήσει.

 

Αλλά ναι καλού κακού, ρίξε μια επίσκεψη σε γιατρό.

Στίγματα, θρίλερ βιντεοκασετας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιματώματα στο άκυρο(σε εκτεταμένη μορφή όμως) ξέρω οτι δημιουργούνται σε διαβητικούς σε προχωρημένο στάδιο και προκαλούνται απο την θραύση τριχοειδών αιμοφόρων αγγείων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιματώματα στο άκυρο(σε εκτεταμένη μορφή όμως) ξέρω οτι δημιουργούνται σε διαβητικούς σε προχωρημένο στάδιο και προκαλούνται απο την θραύση τριχοειδών αιμοφόρων αγγείων...

Οχι, ήταν πολύ μικρά σε μήκος, σαν ένα φυστίκι πχ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακρωτηρίασε το πριν προχωρήσει η μόλυνση.

Μπορείτε να σοβαρευτείτε και να μη ρωτάτε ιατρικά ζητήματα σε forum? Υπάρχουν αρμόδιοι γιατροί για τέτοια θέματα.


Οχι, ήταν πολύ μικρά σε μήκος, σαν ένα φυστίκι πχ

Βάλε και ουισκάκι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ήταν πολύ μικρά σε μήκος, σαν ένα φυστίκι πχ

Εκτεταμένη μορφή εννοώ πολλά αιματώματα σε αριθμό, στην ουσία όπου ακουμπάνε γίνεται και αιμάτωμα. Χειραψία φερ'ειπείν και αιμάτωμα...

 

Δεν υπονοώ οτι μπορεί να πάσχεις απο κάτι τέτοιο, απλά υποδεικνύω το πόσο σημαντική είναι η επίσκεψη σε γιατρό για περιπτώσεις "περίεργων" θεμάτων υγείας. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί αδυνατούν να κατανοήσουν πως είναι διαφορετικό το να ζητάς διάγνωση από ένα φόρουμ με το να υπάρχει μια ομάδα που έχει συγκεκριμένο διεγνωσμένο πρόβλημα(πχ ρευματοειδής αρθρίτιδα, λεύκη) και συζητάει ή προτείνει λύσεις βάσει των εμπειριών τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το 1-2 μέρες και αν δεις ότι δεν φεύγουν ξεκίνα από ένα δερματολόγο να ρίξει μία ματιά.

Μπορεί να είναι κάτι σοβαρό μπορεί και τίποτε.

 

Εδώ θα λέει ο καθένας ότι του κατέβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...