Προς το περιεχόμενο

Αυξημένη Cpk χωρίς γυμναστήριο;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το cpk ανεβαίνει με την κούραση γενικά πχ κ αν δεν κοιμήθηκες καλά την προηγούμενη νύχτα η αν έκοψες ιστούς του σώματος πρόσφατα πχ γδαρσιμο κόψιμο.. Εγώ έκανα εξέταση μετά από γυμναστήριο κ επέμβαση στην πλάτη κ είχα 9000 συν μετά από 5 μέρες ξανά έκανα κ είχα 800 αλλά δεν λέει τίποτα ανέβο κατεβαίνει πολύ γρήγορα κ αν έχεις για λίγη διάρκεια πολύ δεν σημαίνει κάτι αλλά αν έχεις μόνιμα πολύ τότε είναι θέμα

10 ωρες δουλεια και μετα 2 παιδια λογικο φαινεται να εχω κουραση....CPK και πριν 2 χρονια παλι ανεβασμενη ειχα στα 200 ...

Δευτερα θα λυθει ο γριφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνεις η κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις; κάποιοι εδώ μέσα ζητάνε συμβουλές και δεν διαβάζουν καν. Λέμε ότι όσοι πάνε γυμναστήριο / έχουν τραυματισμούς έχουν CPK στα ύψη, πολλαπλάσια των χιλιάδων και μιλάς για γρίφους στα 200+ ;

 

Η διαφορική διάγνωση να ξέρεις περιλαμβάνει καρδιοπάθειες, καρκίνο, αυτοάνοσα νοσήματα. Αν θες να νομίζεις ότι κάτι έχεις θα σου έλεγα να πας στα επείγοντα επιτόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνεις η κανείς ότι δεν καταλαβαίνεις; κάποιοι εδώ μέσα ζητάνε συμβουλές και δεν διαβάζουν καν. Λέμε ότι όσοι πάνε γυμναστήριο / έχουν τραυματισμούς έχουν CPK στα ύψη, πολλαπλάσια των χιλιάδων και μιλάς για γρίφους στα 200+ ;

 

Η διαφορική διάγνωση να ξέρεις περιλαμβάνει καρδιοπάθειες, καρκίνο, αυτοάνοσα νοσήματα. Αν θες να νομίζεις ότι κάτι έχεις θα σου έλεγα να πας στα επείγοντα επιτόπου.

Με 267 στα επείγοντα χωρίς πόνο στην καρδιά; εξάλλου 200 είχα και πριν δύο χρόνια και δεν μου είπε κάτι ο καρδιολόγος. Επίσης αν είχα καρκίνο δεν θα είχα λευκά πάνω από 10.000; εμένα μου τα έβγαλαν 7.500.

 

Θα πάω Δευτέρα στο ραντεβού μου και θα μου πει αν είναι κάτι γιατί θα δει για βουλωμένες λογικά αρτηρίες κλπ., εκτός κ αν στον υπέρηχο δεν φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...