Προς το περιεχόμενο

Αυξημένη Cpk χωρίς γυμναστήριο;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα αποτελέσματα αίματος και μου βγήκε cpk στα 264 με όριο γύρω στα 200,δεν γυμνάζομαι.

Υπάρχει άμεσος κίνδυνος; έχω κλείσει ραντεβού με καρδιολόγο την επόμενη Δευτέρα δεν έχω πιο νωρίς, εκτός και αν είναι θέμα.

Βασικα δεν τον πήρα τηλέφωνο να το πω γιατί φοβάμαι μην γίνω ρεζίλι με 264.

 

Για πείτε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα τα ψωμιά σου :P

Σιγά βρε τώρα ρώτησα στο γυμναστήριο έναν υπεύθυνο παίζει να είναι από κούραση.

 

Αντε ρε που είστε πείτε τίποτα, να πάρω τηλέφωνο τον ιατρό η δεν χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα αυξημένη cpk είχα πάρει αγωγή για χοληστερίνη και τα χαπια την έριξαν υπερβολικά με αποτέλεσμα να κάνει προσωρινή ζημιά στο συκώτι. Δεν είσαι σε κάποια αγωγή ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα αυξημένη cpk είχα πάρει αγωγή για χοληστερίνη και τα χαπια την έριξαν υπερβολικά με αποτέλεσμα να κάνει προσωρινή ζημιά στο συκώτι. Δεν είσαι σε κάποια αγωγή ετσι;

Οχι τίποτα... Zantac παίρνω που κ που για καουρα. Πόσο είχες; χοληστερίνη στο όριο έχω, λες να φταίει αυτό;

Θα μου τα κει ο ιατρός αλλά σε 7 ημέρες, με τρώει η αγωνία προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OP, επειδη και γω ειχα κανει εξετασεις αιματος και ειμαι σε ιδια φαση με σενα (255 εχω χωρις να γυμναζομαι, απλα περπαταω και κινουμαι γενικα πολυ) και απ'οσα μου ειχαν πει φταιει η καταπονηση των ιστων και η κοποση!

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα την ζημιά δεν μου την εκανε η χαμηλή χοληστερίνη αλλά το γεγονός ότι μου συντογογραφουνταν αγωγή για αυτήν ενω οι τιμες της είχαν πέσει Σε κάθε περίπτωση δεν έχεις παρά να περιμένεις τον γιατρό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OP, επειδη και γω ειχα κανει εξετασεις αιματος και ειμαι σε ιδια φαση με σενα (255 εχω χωρις να γυμναζομαι, απλα περπαταω και κινουμαι γενικα πολυ) και απ'οσα μου ειχαν πει φταιει η καταπονηση των ιστων και η κοποση!

 

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια

Κάτσε συνάδελφε...

Σε πονάνε πόδια γάμπες, χέρια γενικά αρθρώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πήρα αποτελέσματα αίματος και μου βγήκε cpk στα 264 με όριο γύρω στα 200,δεν γυμνάζομαι.

Υπάρχει άμεσος κίνδυνος; έχω κλείσει ραντεβού με καρδιολόγο την επόμενη Δευτέρα δεν έχω πιο νωρίς, εκτός και αν είναι θέμα.

Βασικα δεν τον πήρα τηλέφωνο να το πω γιατί φοβάμαι μην γίνω ρεζίλι με 264.

 

Για πείτε;;

Ρε μαν, οταν παιρνεις τα αποτελεσματα των αιματολογικων τα πας στον παθολογο (που υποτιθεται σου εχει γραψει τις εξετασεις) και σε καθοδηγει καταλληλως. 

Δεν εχω ιδεα απο αυτα επειδη δεν ειμαι γιατρος, αλλα θα πονταρα χρηματα πως μια τιμη δεν ειναι αυτονομη αλλα εξαρταται κι απο αλλες, οποτε καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.

 

Οποτε. Πηγαινε στον γιατρο σου να δει τις εξετασεις και να σου πει τι παιζει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα την ζημιά δεν μου την εκανε η χαμηλή χοληστερίνη αλλά το γεγονός ότι μου συντογογραφουνταν αγωγή για αυτήν ενω οι τιμες της είχαν πέσει Σε κάθε περίπτωση δεν έχεις παρά να περιμένεις τον γιατρό σου.

Δηλαδή σου έδινε λάθος αγωγή; τι ιατρός ήταν ειδικότητα; εγώ θα πάω στον Κουλαξη από τους καλύτερους στη Θεσσαλονίκη Στρατιωτικός υπέροχος τύπος.

Ρε μαν, οταν παιρνεις τα αποτελεσματα των αιματολογικων τα πας στον παθολογο (που υποτιθεται σου εχει γραψει τις εξετασεις) και σε καθοδηγει καταλληλως.

Δεν εχω ιδεα απο αυτα επειδη δεν ειμαι γιατρος, αλλα θα πονταρα χρηματα πως μια τιμη δεν ειναι αυτονομη αλλα εξαρταται κι απο αλλες, οποτε καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.

 

Οποτε. Πηγαινε στον γιατρο σου να δει τις εξετασεις και να σου πει τι παιζει.

 

Θα πάω στον παθολόγο αύριο η μεθαύριο πρώτα σωστά... Έχω ανεβασμένα στο όριο όμως, χοληστερίνη, sgot λογικά από το πάχος, αλλά αυτή η cpk λένε είναι από κούραση και από καρδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε συνάδελφε...

Σε πονάνε πόδια γάμπες, χέρια γενικά αρθρώσεις;

τιποτα δεν με ποναει, απολυτως τιποτα χαχα!

βεβαια εχω και υπερθυρεοειδισμο (γι αυτο εκανα αιματολογικες) και δεν ξερω αν παιζει ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οποτε καθε περιπτωση ειναι μοναδικη.

 

 

Εμενα την ζημιά δεν μου την εκανε η χαμηλή χοληστερίνη αλλά το γεγονός ότι

 

 

βεβαια εχω και υπερθυρεοειδισμο

 

QFE :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα αποτελέσματα αίματος και μου βγήκε cpk στα 264 με όριο γύρω στα 200,δεν γυμνάζομαι.

Υπάρχει άμεσος κίνδυνος; έχω κλείσει ραντεβού με καρδιολόγο την επόμενη Δευτέρα δεν έχω πιο νωρίς, εκτός και αν είναι θέμα.

Βασικα δεν τον πήρα τηλέφωνο να το πω γιατί φοβάμαι μην γίνω ρεζίλι με 264.

 

Για πείτε;;

 

 

Δηλαδή σου έδινε λάθος αγωγή; τι ιατρός ήταν ειδικότητα; εγώ θα πάω στον Κουλαξη από τους καλύτερους στη Θεσσαλονίκη Στρατιωτικός υπέροχος τύπος.

 

 

Θα πάω στον παθολόγο αύριο η μεθαύριο πρώτα σωστά... Έχω ανεβασμένα στο όριο όμως, χοληστερίνη, sgot λογικά από το πάχος, αλλά αυτή η cpk λένε είναι από κούραση και από καρδιά.

 

 

tenor.gif

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tenor.gif

Ώραια απάντηση..ποντιε δεν τον πήρα εννοώ για να του πω για το 264,το ραντεβού το έκλεισα την Παρασκευή. Τις εξετάσεις μου τις έδωσε ο παθολόγος της εταιρείας μας όπως κάνουμε κάθε χρόνο.

 

Ελπίζω να κατάλαβες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...