Προς το περιεχόμενο

Νέα "γυάλινα" iPhone 8 και iPhone 8 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει μια φράση που είναι στη μόδα τελευταία: Περσινά ξινά σταφύλια! :P

 

btw το ξέρετε φαντάζομαι πως αν πάτε σε οποιοδήποτε από τα "επισκευαστικά κέντρα" που δεν είναι επίσημες αντιπροσωπείες κλπ, σας το λένε ξεκάθαρα: στο φτιάχνουμε αλλά ταυτόχρονα ξεχνάς την εγγύηση και την αδιαβροχοποίηση... 

Πρόσφατα έσπασε η οθόνη του SE και παίρνουμε τηλέφωνο σε Apple Stores και επίσημα κέντρα και μας λένε 160-165€ θα κοστίσει η αλλαγή, πάω σε ένα τοπικό μαγαζί τους ρωτάω μου λένε 80€ με 2 χρόνια εγγύηση σε περίπτωση που η οθόνη βγάλει πρόβλημα. Τελικά την αλλάξαμε στο κατάστημα των 80€. Η διαφορά; το γυαλί της οθόνης δεν είναι 100% κεντραρισμένο με την Front Face κάμερα όπως τα επίσημα αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα στην λήψη φωτογραφιών και βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πρόσφατα έσπασε η οθόνη του SE και παίρνουμε τηλέφωνο σε Apple Stores και επίσημα κέντρα και μας λένε 160-165€ θα κοστίσει η αλλαγή, πάω σε ένα τοπικό μαγαζί τους ρωτάω μου λένε 80€ με 2 χρόνια εγγύηση σε περίπτωση που η οθόνη βγάλει πρόβλημα. Τελικά την αλλάξαμε στο κατάστημα των 80€. Η διαφορά; το γυαλί της οθόνης δεν είναι 100% κεντραρισμένο με την Front Face κάμερα όπως τα επίσημα αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα στην λήψη φωτογραφιών και βίντεο.

 

Το SE είναι αρκετά πιο παλιό και δεν έχει καμία αδιαβροχοποίηση. Όλα τα υπόλοιπα που έχουν παντού κόλλα και ειδικά λαστιχάκια, δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακλείσουν σωστά μετά από επισκευή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SE είναι αρκετά πιο παλιό και δεν έχει καμία αδιαβροχοποίηση. Όλα τα υπόλοιπα που έχουν παντού κόλλα και ειδικά λαστιχάκια, δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακλείσουν σωστά μετά από επισκευή...

Να εύχεσαι να μην σου σπάσει :P 200€ ζητά η Apple για την αλλαγή, για το 6S που μου έσπασαν τα ηχεία και ακούγονται βραχνά θέλουν 320€ για να μου τα επισκευάσουν. Εντωμεταξύ με 100€ παραπάνω αγοράζω καινούργιο iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εύχεσαι να μην σου σπάσει :P 200€ ζητά η Apple για την αλλαγή, για το 6S που μου έσπασαν τα ηχεία και ακούγονται βραχνά θέλουν 320€ για να μου τα επισκευάσουν. Εντωμεταξύ με 100€ παραπάνω αγοράζω καινούργιο iPhone.

399 ζητάει αν σπάσει το γυαλί πίσω πάντως. Και σπάει αρκετά εύκολα από διάφορα τεστ που έχουν κάνει στο YouTube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 8 400€ iPhone 8 Plus 450€

1252348534460.png

Σοβαρά 450 θέλει για το plus?

 

 

Και ενα ωραίο σχόλιο που διάβασα από ένα μέλος στο myphone.

 

Θα έχεις το τηλέφωνο στην τσέπη του παντελονιού σου, θα κάτσεις και αν ακούσεις κρακ θα ευχεσαι να έχεις σπάσει το πόδι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τώρα ανακαλύψατε πως τα γυάλινα τηλέφωνα σπάνε? :P

 

Επίσης για δείξτε μας που λέει πως αυτό είναι το κόστος για το πίσω τζάμι... Το other damage δεν μεταφράζεται σε "πίσω τζάμι"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ανακαλύψατε πως τα γυάλινα τηλέφωνα σπάνε? :P

 

Επίσης για δείξτε μας που λέει πως αυτό είναι το κόστος για το πίσω τζάμι...

Nur Display Reparatur = μόνο η οθόνη, Sonstiger Schaden = υπόλοιπες ζημιές

 

https://support.apple.com/de-de/iphone/repair/service/pricing

 

μια από τα ίδια και στην Μεγάλη Βρετανία

 

https://support.apple.com/en-gb/iphone/repair/service/pricing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Nur Display Reparatur = μόνο η οθόνη, Sonstiger Schaden = υπόλοιπες ζημιές

 

https://support.apple.com/de-de/iphone/repair/service/pricing

 

μια από τα ίδια και στην Μεγάλη Βρετανία

 

https://support.apple.com/en-gb/iphone/repair/service/pricing

 

Και εκεί σου λέει "πίσω τζάμι"?  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μόλις επικοινώνησα με το Apple Store.  :devil:  400-450€ κοστίζει η επισκευή. 

 

Όχι. Δεν είναι αυτή η τιμή μόνο για το πίσω τζάμι. Αυτό το κόστος καλύπτει σχεδόν όλα τα εσωτερικά του μαζί με την μπαταρία κλπ. Απλή λογική είναι. Δεν μπορεί να κοστίζει περισσότερο από την ίδια την οθόνη μόνο το τζάμι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Δεν είναι αυτή η τιμή μόνο για το πίσω τζάμι. Αυτό το κόστος καλύπτει σχεδόν όλα τα εσωτερικά του μαζί με την μπαταρία κλπ. Απλή λογική είναι. Δεν μπορεί να κοστίζει περισσότερο από την ίδια την οθόνη μόνο το τζάμι. 

Αυτοί μου είπαν ανήκει στην κατηγορία των λοιπών ζημιών των 400€ τώρα αν μαζί με αυτό σου αλλάξουν και άλλα πράγματα στην συσκευή δεν το ξέρω. Αλλά η τιμή είναι αυτή που αναγράφεται στην ιστοσελίδα. Ότι δεν στέκει το ξέρω, είναι παράλογο. Ίσως ισχύει αυτό που λες και ζητήσουν λιγότερα. Απλά αυτό μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...