Προς το περιεχόμενο

Νέα "γυάλινα" iPhone 8 και iPhone 8 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα ενδιαφέρον δεν έχουν τέτοια τεστ μιας και δεν μπορούν να αναπαραχθούν 100% ίδια σε κάθε συσκευή και σε κάθε πτώση. Τα κονομάνε τρελά οι youtubers από τα views και εμείς τα κοιτάζουμε λες και βλέπουμε κάνα επαγγελματικό τεστ... :P

Προφανώς για τα views γίνονται όλα. Αυτό που έγραψα ισχύει πάντως. Οσο μικρότερο ένα κινητό τόσο πιο δύσκολα σπάει. Τα καινούργια με το ratio που είναι μόνο οθόνη σχεδόν σπάνε για πλάκα ειδικά με το γυαλί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς για τα views γίνονται όλα. Αυτό που έγραψα ισχύει πάντως. Οσο μικρότερο ένα κινητό τόσο πιο δύσκολα σπάει. Τα καινούργια με το ratio που είναι μόνο οθόνη σχεδόν σπάνε για πλάκα ειδικά με το γυαλί.

Καλά δεν είναι και απαραίτητο, το SE που είχαμε στις διακοπές έπεσε από το μισό μέτρο στο πάτωμα και έσκασε στην γωνία και έσπασε όλη η οθόνη, σαφώς και η Edge που είναι και καμπυλωτή μπορεί να σπάσει πιο εύκολα αλλά γενικά είναι να μην πέσει και βρει περίεργο σημείο στην οθόνη είτε μικρή είτε μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#Splitgate? Ετοιμάσου για νέο Unboxtherapy βίντεο μετά το Success του Bendgate θα πάρει 10 8άρια θα τα βάλει στην πρίζα και θα περιμένει με την κάμερα μέχρι να φουσκώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν είναι και απαραίτητο, το SE που είχαμε στις διακοπές έπεσε από το μισό μέτρο στο πάτωμα και έσκασε στην γωνία και έσπασε όλη η οθόνη, σαφώς και η Edge που είναι και καμπυλωτή μπορεί να σπάσει πιο εύκολα αλλά γενικά είναι να μην πέσει και βρει περίεργο σημείο στην οθόνη είτε μικρή είτε μεγάλη.

Ειναι και ο τρόπος που πέφτει σίγουρα. Απλά ένα μικρό θα σπασει πιο δύσκολα ειδικά αν έχει μεγάλα bezels σε σύγκριση με κινητό με μεγάλη οθόνη πόσο μάλλον edge.

Ποιότητα από τα lidl η μου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι και ο τρόπος που πέφτει σίγουρα. Απλά ένα μικρό θα σπασει πιο δύσκολα ειδικά αν έχει μεγάλα bezels σε σύγκριση με κινητό με μεγάλη οθόνη πόσο μάλλον edge.

 

Ποιότητα από τα lidl η μου φαίνεται?

Καλά αλίμονο, το S6 Edge μιας γνωστής έπεσε κάτω και έγινε θρύψαλα με την μία μπρος πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποιότητα από τα lidl η μου φαίνεται?

 

Καλά μη βιάζεσαι να χαρείς. Συμβαίνει συχνά κάποια αστοχία κλπ. Το έστειλε στην apple για επιπλέον έλεγχο. Δεν πήρε και φωτιά... :P

 

Λες να τον πλήρωσε η Samsung για προβοκάτσια? (ο,τι λέγατε τότε για το note 7...)  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μη βιάζεσαι να χαρείς. Συμβαίνει συχνά κάποια αστοχία κλπ. Το έστειλε στην apple για επιπλέον έλεγχο. Δεν πήρε και φωτιά... :P

 

Λες να τον πλήρωσε η Samsung για προβοκάτσια? (ο,τι λέγατε τότε για το note 7...) :devil:

Για το Note 7 όλοι κράξαμε όταν μάθαμε ότι ισχύει 100%. Για το συγκεκριμένο λογικά μεμονωμένο γεγονός είναι πιο πολύ για να σε πειράξω το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι αναβάθμιση να κανω απο 6 plus 128gb, το 8 μου φαίνεται να μην αξιζει τοσο σε σχεση με το 7 που εχει σημαντικά χαμηλότερη τιμη και το Χ ειναι λιγο σαν galaxy s8 και δεν μου αρέσει και πολύ σαν design, μπορει να το συνηθισω βεβαια αλλα δεν ειμαι πολυ ζεστος με οτι εχω δει atm. Στο 7-8 παλι θεωρω λιγο τραγικα τα bezels, ειναι πολυ μεγαλα αλλα τουλαχιστον εχει το ωραιο home button με το feedback. 

 

Δεν ειναι troll πραγματικά έρχεται η στιγμη να αναβαθμίσω και δεν ξέρω πραγματικά τι να παρω. :P Το 7αρι 128gb και βλεπω στα επομενα η χαζομαρα θα κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι αναβάθμιση να κανω απο 6 plus 128gb, το 8 μου φαίνεται να μην αξιζει τοσο σε σχεση με το 7 που εχει σημαντικά χαμηλότερη τιμη και το Χ ειναι λιγο σαν galaxy s8 και δεν μου αρέσει και πολύ σαν design, μπορει να το συνηθισω βεβαια αλλα δεν ειμαι πολυ ζεστος με οτι εχω δει atm. Στο 7-8 παλι θεωρω λιγο τραγικα τα bezels, ειναι πολυ μεγαλα αλλα τουλαχιστον εχει το ωραιο home button με το feedback. 

 

Δεν ειναι troll πραγματικά έρχεται η στιγμη να αναβαθμίσω και δεν ξέρω πραγματικά τι να παρω. :P Το 7αρι 128gb και βλεπω στα επομενα η χαζομαρα θα κανω?

Παρε το X   ρε ,

Go big or Go home :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως σήμερα πρώτη μέρα κυκλοφορίας και υπάρχουν παντού διαθέσιμα όλα τα 8 μοντέλα! Η ζήτηση είναι πολύ μικρότερη από οτι συνήθως μιας και όλοι περιμένουμε το Χ... Ψιλο-χαζή κίνηση από την apple! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σήμερα πρώτη μέρα κυκλοφορίας και υπάρχουν παντού διαθέσιμα όλα τα 8 μοντέλα! Η ζήτηση είναι πολύ μικρότερη από οτι συνήθως μιας και όλοι περιμένουμε το Χ... Ψιλο-χαζή κίνηση από την apple! :P

 

 

:P

 

http://www.insomnia.gr/topic/655460-οι-τιμές-των-iphone-8-και-iphone-8-plus-στην-ελλάδα/?p=55984299

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σήμερα πρώτη μέρα κυκλοφορίας και υπάρχουν παντού διαθέσιμα όλα τα 8 μοντέλα! Η ζήτηση είναι πολύ μικρότερη από οτι συνήθως μιας και όλοι περιμένουμε το Χ... Ψιλο-χαζή κίνηση από την apple! :P

Ρε συ το X έχει μικρότερη οθόνη από το 8 Plus. Φαντάζομαι οι περισσότεροι βλέπουν 5.8 το ένα 5.5 το άλλο σου λέει εδώ είμαστε μεγαλύτερη οθόνη. Που να ξεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε ios θες να πας? Υπάρχουν εξαιρετικά Android στις τιμές των iPhone. Mate 9 one plus 5 pixels note 8 mi note 2 3

Ναι είμαι committed στο ios :P

Παρε το X   ρε ,

Go big or Go home :P

Το σκεφτομαι :P Το ιδανικό iphone για εμενα να πω την αληθεια θα ηταν το design του 8 με glass, πολυ μικρα bezels πανω και ενα home button με feedback, ενας συνδυασμος Χ και 8 δηλαδη. Μπορει να ειναι και συνηθεια και μετα να μη μου λειπει καθολου το home αλλα προς το παρον το βλεπω το ξαναβλεπω και δεν με γεμιζει οπως πχ οταν ειδα το 6 που το ηθελα asap, τωρα ειμαι λιγο "οκ ειναι σαν το galaxy". :P

 

Μαλλον το Χ αξιζει ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...