Προς το περιεχόμενο

QUEST SLIMBOOK II 14,1" GTN1408 win 10 drivers


themis1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα, ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να με βοηθησει να βρω drivers για win 10 για το παρακατω laptop

 

QUEST SLIMBOOK II 14,1"

GTN1408

 

http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-quest-slimbook-ii-141-x5-z83502gb32gbhd/prod8490455pp/

 

 

VIDEO\VEN_8086&DEV_22B0&SUBSYS_72708086&REV_36&INT22B8
ACPI\VEN_INT&DEV_3400
ACPI\VEN_ESSX&DEV_8316
ACPI\VEN_8086&DEV_22A8
ACPI\VEN_OBDA&DEV_8723
PCI\VEN_8086&DEV_22DC&SUBSYS_72708086&REV_36
PCI\VEN_8086&DEV_22B8&SUBSYS_72708086&REV_36
 
 

post-70401-0-46403900-1505287597_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας παιδια .. θελω βοηθεια ..

εχω το συγκεκριμενο notebook quest slimbook ii plus και δεν ξερω πως τα καταφερα και δεν δεχεται κανενα κωδικο προσβασης και μαλλον το μπλοκαρα.

μου ζηταει για επαναφορα κωδικου προσβασης να βαλω το δισκιο επαναφορας κωδικου αλλα δεν εχω κατι τετοιο?

μπορω να κανω κατι? ή το πάω σε κάποιον τεχνικό 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επειδή έκανα πολύ fail αγορά και πήρα το συγκεκριμένο slimbook..και έκανε windows update και γέμισε ο χώρος και δεν χωράει να βάλει τα υπόλοιπα updates.
Δέχεται άλλη μνήμη; (όχι να βάλω sd) να βγάλω από τον πάνω τον "σκληρό δίσκο" και να βάλω πιο μεγάλο;
Και θέλω να το φορμαρω, τους drivers θα τους βρω ή άδικος κόπος να ψάξω στο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

να επαναφέρω το topic ...

έκανα format και έβαλα τα 10 από την αρχή , δεν βρίσκω όμως τους drivers για τον ήχο (αυτοί που υπάρχουν στο site που δίνεται πιο πάνω δεν έχουν για την κάρτα ήχου).

Μήπως κάποιος έχει βρει τι driver μπορεί να μπει; ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2019 στις 4:23 ΜΜ, Jimakos77 είπε

να επαναφέρω το topic ...

έκανα format και έβαλα τα 10 από την αρχή , δεν βρίσκω όμως τους drivers για τον ήχο (αυτοί που υπάρχουν στο site που δίνεται πιο πάνω δεν έχουν για την κάρτα ήχου).

Μήπως κάποιος έχει βρει τι driver μπορεί να μπει; ευχαριστώ

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πήρα το laptop από public, προσπάθησα να βάλω win7 και Ubuntu Mate, ξαναπέρασα τελικά τα win10 και τώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη τί παίζει με τον ήχο. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω, και ελπίζω κάποιος να το δει....βρήκατε τα drivers τα "σωστά"? 
Έκανα επανεγκατάσταση με το media tool microsoft, και δεν έχω ήχο-internet-bluetooth !!! Την σελίδα πιο πάνω την βρήκα κι εγώ,κατέβασα το 2ό.Σε τι μορφή πρέπει να είναι τα drivers? 
Αυτό εδώ ήταν σε zip.Το έκανα ξεζιπ ,το έβαλα όλο μέσα σε φάκελο, τον οποίο πέρασα σε usb και το έβαλα στο Quest Slimbook.Τα περισσότερα εκεί μέσα είναι files και όχι exe για να τρέξει..Τι κάνω λάθος?? Να ξανά κάνω εγκατάσταση μου έρχεται, αφού όταν περνούσαν τα windows 10 έπρεπε να διαλέξω/επιλέξω κάποια πράγματα,όπως γλώσσα στην αρχή, τοποθεσία πιο μετά κ κάποια στιγμή ρωτούσε για σύνδεση στο διαδίκτυο και δεν μου έβγαζε κανένα σημείο wifi.Καλώδιο ethernet δεν δέχεται το slimbook (αν το λέω σωστά).Οπότε πάτησα όχι με το σκεπτικό να το προσθέσω στο τέλος.Και τώρα αυτό.Δεν περίμενα να θέλει και εξωτερικά drivers.Ta public δεν είχαν μέσα στο κουτί κανένα cd/dvd ,ούτε και αυτοκόλλητο επίσης βλέπω κάπου να υπάρχει με τα windows. Εσείς τα περάσατε τα driver σας ? Μία βοήθεια παρακαλώ...Καλή Χρονιά !!!

Φορματ από που κάνατε; Άν υπάρχει κάποια σελίδα που έχετε να προτείνετε εσείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. πηρα τηλεφωνο στην εταιρια. και μου ειπαν με το σειριακο αριθμο να τους στειλω μαιλ για να μου στειλει ο τεχνικος τον driver του ηχου

Στις 20/1/2020 στις 5:45 ΜΜ, nikoletta79 είπε

Να ρωτήσω, και ελπίζω κάποιος να το δει....βρήκατε τα drivers τα "σωστά"? 
Έκανα επανεγκατάσταση με το media tool microsoft, και δεν έχω ήχο-internet-bluetooth !!! Την σελίδα πιο πάνω την βρήκα κι εγώ,κατέβασα το 2ό.Σε τι μορφή πρέπει να είναι τα drivers? 
Αυτό εδώ ήταν σε zip.Το έκανα ξεζιπ ,το έβαλα όλο μέσα σε φάκελο, τον οποίο πέρασα σε usb και το έβαλα στο Quest Slimbook.Τα περισσότερα εκεί μέσα είναι files και όχι exe για να τρέξει..Τι κάνω λάθος?? Να ξανά κάνω εγκατάσταση μου έρχεται, αφού όταν περνούσαν τα windows 10 έπρεπε να διαλέξω/επιλέξω κάποια πράγματα,όπως γλώσσα στην αρχή, τοποθεσία πιο μετά κ κάποια στιγμή ρωτούσε για σύνδεση στο διαδίκτυο και δεν μου έβγαζε κανένα σημείο wifi.Καλώδιο ethernet δεν δέχεται το slimbook (αν το λέω σωστά).Οπότε πάτησα όχι με το σκεπτικό να το προσθέσω στο τέλος.Και τώρα αυτό.Δεν περίμενα να θέλει και εξωτερικά drivers.Ta public δεν είχαν μέσα στο κουτί κανένα cd/dvd ,ούτε και αυτοκόλλητο επίσης βλέπω κάπου να υπάρχει με τα windows. Εσείς τα περάσατε τα driver σας ? Μία βοήθεια παρακαλώ...Καλή Χρονιά !!!

Φορματ από που κάνατε; Άν υπάρχει κάποια σελίδα που έχετε να προτείνετε εσείς

driver για wifi βρηκα απο την σελιδα υποστηριξης. κατεβασε το. ξεζιπαρε και κανε εγκατασταση για να σου βρει το wifi

http://support.quest.gr/questpc/drivers.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κι εγώ ομοιοπαθής. Μετά από clean install windows 10 στο συγκεκριμένο μηχάνημα, έχασε σχεδόν όλους τους drivers. Μετά από αναζήτηση βρήκα τα πάντα στα λινκς που προαναφέρθηκαν εδώ. Το μόνο που δεν έχω καταφέρει να κάνω να λειτουργεί είναι η έξοδος ήχου, παρόλο που έχει εγκατασταθεί κανονικά ο οδηγός του. Δοκίμασα ό,τι βρήκα και δεν βρεήκα από οδηγία στο internet, αλλά τίποτε. Από το hdmi ο ήχος βγαίνει κανονικά. Υπάρχει κανείς άλλος που δεν έβγαλε άκρη με το audio και βρήκε τελικά λύση; Σκέφτομαι να ξανακάνω εγκατάσταση αλλά πάλι θα μου σβήσει τους drivers, θα μου ζητάει να συνδεθεί σε δίκτυο, αλλά δεν θα μπορεί. Λογικό, αφού πρώτα θα έχει σβήσει τον  driver του wifi... 🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 7/2/2020 στις 10:40 ΠΜ, naka είπε

αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. πηρα τηλεφωνο στην εταιρια. και μου ειπαν με το σειριακο αριθμο να τους στειλω μαιλ για να μου στειλει ο τεχνικος τον driver του ηχου

driver για wifi βρηκα απο την σελιδα υποστηριξης. κατεβασε το. ξεζιπαρε και κανε εγκατασταση για να σου βρει το wifi

http://support.quest.gr/questpc/drivers.aspx

Εκανα και εγω φορματ δεν μπορω με τιποτα να κανω εγκατασταση το wifi εσυ απλα πηρες τον φακελο εκανες install restart και ηταν ολα εναξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux έχει καταφέρει κανείς να βάλει? Το έχει πάρει η γυναίκα μου όταν δούλευε στα public και το μηχάνημα σέρνεται.

Κάνω boot με Ubuntu αναγνωρίζει τα πάντα αλλά κολλάει στις installation πάντα

Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλη διανομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2020 στις 5:01 ΜΜ, Thanasis0021 είπε

Εκανα και εγω φορματ δεν μπορω με τιποτα να κανω εγκατασταση το wifi εσυ απλα πηρες τον φακελο εκανες install restart και ηταν ολα εναξει?

δεν θυμάμαι ακριβώς τι εκανα αλλά καταφερα και δούλεψαν όλα. ουσιαστικά εβαζα ότι drivers ειχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...